На Хмельниччині розпочались курси підвищення кваліфікації прийомних батьків та батьків-вихователів

IMG_20220125_101804Сьогодні, 25 січня 2022 року, в приміщені Хмельницького обласного центру соціальних служб розпочалось перші у цьому році навчання прийомних батьків та батьків-вихователів з метою підвищення їх виховного потенціалу.

Згідно з чинним законодавством батьки, які створили прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу, проходять один раз на два роки навчання з метою підвищення виховного потенціалу, які відбуваються у тренінговій формі.

Навчання проводить соціальний менеджер відділу методичного забезпечення соціальної роботи та навчальних заходів Тетяна Яцух.

IMG_20220125_101817До програми підвищення кваліфікації включено актуальні теми педагогіки і психології підліткового та юнацького віку.

Окрему увагу на тренінгу приділили юридичним питанням. На заняттях відбувся також обмін досвідом між батьками. Деякі з них беруть участь у такому підвищенні кваліфікації втретє-вчетверте.

У перший день навчання батьки презентували досягнення прийомних дітей за останніх два роки їх перебування у сім`ї, розповідали про розпорядок дня дитини, її захоплення та досягнення, спільну діяльність з батьками. Це дозволяє оцінити якісну складову виховання дітей у родині. Також тренер допоможе опрацювати питання, пов`язані з особливостями статевого виховання дітей різного віку та статі,особливості роботи з дітьми, які мають ознаки сексуалізованої поведінки. Отриманий інструментарій роботи прийомні батьки, батьки-вихователі застосують у виховній діяльності.

Загалом у 2021 році навчання з підвищення виховного потенціалу згідно з чинним законодавством пройшли 50 осіб з числа прийомних батьків та батьків-вихователів.

 

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*