ОСОБЛИВОСТІ СПІЛКУВАННЯ ІЗ ПОСТРАЖДАЛИМИ ВІД ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА ТА ГЕНДЕРНО ЗУМОВЛЕНОГО НАСИЛЬСТВА

Інформація Хмельницького міського центру соціальних служб

хмельнПід час першої та усіх наступних зустрічей фахівець має створити безпечний простір.
Постраждалим від насильства часто важко залишатися наодинці, але при цьому кризове втручання з постраждалою особою має відбуватися в безпечному місці, і вона має повертатися в безпечне місце. Допоможіть постраждалому визначить безпечних людей, які будуть з ним в найближчі години та дні. За можливості створіть цілодобову соціальну підтримку постраждалої.
🔶 У спілкуванні із постраждалими уважно слухайте і не перебивайте. Пам’ятайте: ви працюєте для них, а не вони прийшла послухати ваші історії життя чи поради.
🔶 Насильство – це завжди про сором та провину. Створіть простір, в якому немає місця цим почуттям. Вони також повинні знати, що це не їхня провина. Поширеною реакцією постраждалих є відчуття, що напад стався з їхньої вини. Рішення про застосування насильства — свідомий вибір кривдника. Постраждала людина не несе відповідальності за нього. Тому важливо розуміти це і донести до неї. Приймайте постраждалу такою як вона є з її досвідом. Проговорите – «Для мене дуже ціно що ви поділилися зі мною власним ділом», «Ви така молодець, вам вдалося таке пережити».
🔶 Під час спілкування з постраждалими дотримуйтесь наступних принципів:
▫️Не наполягайте, не тисніть, не примушуйте постраждалу особу говорити – створіть простір де вона може почуватися вільно.
▫️Не сумнівайтеся в словах – якщо постраждалий відчує, що ви йому не вірите він більше ніколи до вас не прийде, бо буде боятись ваших реакцій і оціночних суджень.
▫️Не звинувачуйте їх в тому, що сталося, не питайте, чому не діяли і нічого не змінювали в своєму житті – ви не знаєте усіх деталей ситуації, ресурсів і можливостей постраждалих. Це може тільки ускладнити емоційний стан людини і посилити її закритість.
▫️ Не нав’язуйте своїх рішень і не наполягайте на вчиненні певних дій – як би вам не хотілося бути «гарним» фахівцем і всиновити постраждалу особу, не відбирайте в неї контроль за власне життя і гідність.
▫️Не будьте самовпевненим(ною), не грайте у всемогутність і зверхність. Будьте живою і теплою людиною, дозвольте постраждалій вести з вами діалог.
▫️Натомість спробуйте доступною мовою постраждалій особі пояснити особливості циклу насильства, що воно не припиниться саме собою. Зробить акцент на тому що це потенційна загроза для життя та здоров’я людини та її дітей.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*