Осіння депресія

depressiya-simptomyЦього року, замість того, щоб стати жертвою сезонної депресії, спробуйте щось нове, щоб залишатися задоволеними та захищеними у міру зміни погоди. Якщо подих осіннього повітря, погляд на різнобарвне листя викликають у вас сумні та розгублені почуття, ви не самотні.
Коли світловий день скорочується, а погода переходить з літа на осінь, багато людей відчувають депресію та занепокоєння. «Сезонна депресія», яку часто називають сезонним афективним розладом – це депресія, яка виникає щороку в один і той же час, як правило, починаючи з осені, посилюючись взимку і закінчуючи навесні.
Оптимісти стверджують, що найкращий спосіб уникнути пригніченості та відчуття безпорадності – навчитися, попри все, радіти життю: проводити більше часу з рідними та друзями, частіше гуляти на природі, зайнятися спортом або іншими цікавими справами. Адже якщо життя буде активним і насиченим, то в ньому не залишиться місця для депресії.
Певна річ, проблеми самі не вирішуються, але не панікуючи і тверезо мислячи, набагато ефективніше шукати вихід зі складної ситуації. Не останню роль у цьому відіграє також внутрішній стан. А тому, щоб морально легше пережити кризові явища, частіше нагадуйте собі, що це – не кінець світу, і неприємності колись закінчаться, так як і осінь.
Красиві образи та спогади про літо, теплий одяг, барвисті дерева, свіже прохолодне повітря та затишні посиденьки – також частина різнобарвної осені. І цей період може бути чудовим, якщо ти не будеш нудьгувати, а робити такі речі, як:
Хапай друзів в оберемок і — гуляти, гуляти, гуляти! Складіть новий маршрут прогулянки місцями, де раніше не були. Побачиш, скільки позитиву і вражень залишать такі походи.
Якщо Ти не боїшся дощової погоди, це заняття точно для тебе. Ти коли-небудь гуляв під дощем? Якщо ні, тоді цієї осені обов’язково включи цей пункт у список осінніх справ. А щоб не намокнути, візьми з собою яскраву парасольку — вона не тільки захистить тебе від дощу, але й зробить день барвистішим. Ну і, звісно ж, не варто забувати про теплий одяг.
Тільки уявіть, що ви будете відчувати, коли після прогулянки по осінньому лісі повернетеся додому з кошиком опеньків, підберезників або благородних білих грибів. Золотий килим з листя, вкривають ще зелену траву, червоні острівці з ягід на лісових галявинах, різнокольорові крони дерев, крізь які пробиваються несміливі сонячні промені, подув останнього теплого вітерця, «концерт» з пташиних голосів – така прогулянка подарує море задоволення!
А також восени потрібно починати готуватися до Нового року. Адже скільки ж справ попереду! Потрібно підібрати подарунки близьким, придумати подарунок собі, скласти список бажань, які потрібно загадати в Новий рік, написати листа Дідові Морозу.
 Живіть і радійте життю! Наповнюйте кожен день глуздом, проживайте з любов’ю і згадуйте з вдячністю! Щасливої вам осені!
Автор. Фахівець із соціальної роботи Закорчевна Альона

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*