Перевірка цільового використання коштів при народженні дитини

Без названияНайважливішою подією у кожній сім’ї є народження дитини. Маленьке диво приносить у вашу буденність велику відповідальність, бо саме батьки є найважливішими для малечі, вони дбають про свою крихітку, створюють усі необхідні умови для розвитку дитини, забезпечують її усім необхідним.
Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснює. контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитиниЯк повідомляється, держава гарантує виплату допомоги при народженні дитини, так батькам потрібно лише звернутися до відповідного департаменту й оформити допомогу, після чого на потреби малечі надходитимуть кошти.
У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України № 1751 від 27 грудня 2001 року «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми» (зі змінами) контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини здійснюється центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Контроль за цільовим використанням коштів державної допомоги дає можливість на ранньому етапі виявити сім’ї, які потребують контролю та допомоги зі боку суб’єктів соціальної роботи. В разі встановлення фактів нецільового використання коштів виплата державної соціальної допомоги припиняється.
Під час відвідування сімей з дітьми, які отримують державну соціальну допомогу при народженні дитини, фахівцями Центру соціальних служб складається акт перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини, де вказуються умови, які створені для виховання та розвитку дитини, перевіряється наявність у дитини харчування та одягу відповідно до віку та сезону, наявність засобів гігієни, візка та ліжка тощо.
У більшості сімей батьки належним чином піклуються та створюють умови для проживання та виховання дітей. У разі коли батьки ведуть асоціальний спосіб життя (вживання алкоголю, антисанітарні умови проживання, недостатня увага до потреб дитини) сім’я ставиться на облік, як така, що опинилася в складних життєвих обставинах, з нею проводиться відповідна соціальна робота фахівцями центру.
До відомавиплата допомоги припиняється у разі:
– нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
– відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;
– тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання, крім дітей, які народилися під час перебування матері в слідчому ізоляторі або установі виконання покарань за умови перебування дитини разом з матір’ю;
– припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини;
– перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;
– усиновлення дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування;
– виникнення інших обставин.
Потрібно зазначити, що рішення про припинення виплати допомоги при народженні дитини не є кінцевим, і виплату допомоги можуть відновити (крім випадку смерті дитини). Для цього особі, яка здійснює догляд за дитиною, потрібно звернутися протягом 6 календарних місяців після припинення виплати допомоги в орган соціального захисту населення з письмовою заявою.
В ході здійснення обстеження фахівці Центру надають соціальні послуги та консультації, проводять бесіди з батьками.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*