Проведено інформаційно-просвітницький захід

IMG_20181004_090311  Сім’я – невід’ємна осередок суспільства, жодна нація, жодна цивілізоване суспільство не обходилося без сім’ї. Найближче майбутнє суспільства теж не мислиться без сім’ї.

  Кожна дитина повинна виховуватись у біологічній сім’ї. Але коли це неможливо, то альтернативою біологічній родині може бути інші форми сімейного виховання: усиновлення, опіка та піклування, прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу. В такому випадку дитині забезпечується її право на сімейне виховання. Бо саме в родині беруть початок норми поведінки, трудові навички, ціннісні орієнтири, тобто усі ті якості, які згодом становитимуть сутність дитини.

  Розвиток та удосконалення системи сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є одним із пріоритетних напрямів соціальної політики України, адже щороку близько 8 тис. дітей залишаються без батьківського піклування.
  Політика України щодо усиновлення та влаштування дітей-сиріт у сімейні форми виховання є успішною і результативною; міжнародні експерти вважають її ефективною. Кількість дітей-сиріт, влаштованих у прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу постійно зростає.

  Першочерговим завданням у розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є формування позитивного іміджу у громаді щодо опіки, усиновлення, створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу.

  Саме з метою пропаганди сімейних форм виховання 4 жовтня 2018 року в рамках семінару “Жінка на ринку праці” в Славутському міськрайонному центрі зайнятості для осіб, які перебувають на обліку директором Славутського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Н. Перміновою та завідувачем сектору з питань опіки та піклування служби у справах дітей райдержадміністрації О. Верцехою проведено інформаційно-просвітницький захід.

  Учасників заходу ознайомлено з поняттями “усиновлення”, “опіка та піклування над дітьми”, “прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу”, “патронат над дитиною”, основними етапами створення та функціонування сімейних форм виховання дітей, вимогами до кандидатів та державними гарантіями, а також присутні отримали інформаційні буклети на дану тематику.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*