Профілактика вживання наркотичних засобів серед студентської молоді

Вживання наркотиків серед студентської молоді – це досить актуальна проблема сучасного суспільства. На сьогодні наркоманію відносять до соціальних проблем. У виникненні девіантної поведінки звинувачують і безробіття, і політичну нестабільність, і моральну розбещеність.

Однією із складових соціальної роботи з профілактики наркоманії є своєчасне виявлення підлітків “груп ризику” і надання їм психолого-педагогічної допомоги. Важливий елемент профілактики – індивідуальна та групова форми роз’яснення шкідливості вживання наркотичних засобів.  Організовуючи дану роботу, необхідно брати до уваги: реальний стан розповсюдження тієї чи іншої наркотичної речовини серед різних соціальних груп, їх уявлення про наркотики, ставлення до цієї проблеми; інформування щодо дійсних властивостей наркотиків, їх впливу на психіку і організм людини; пропаганду здорового способу життя, культури здорового відпочинку; формування вміння протидіяти наркогенному впливу оточуючих; створення умов для подолання особистістю соціальних проблем, своєчасного отримання консультативної, педагогічної, психотерапевтичної допомоги.

Із цією метою фахівцем із соціальної роботи Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в Хмельницькому національному університеті була проведена лекція на тему: «Профілактика вживання наркотичних засобів серед студентської молоді». Зусилля фахівців були зосереджені на формування особистісної стійкості до наркотичної спокуси вихованні в студентів “внутрішніх” перешкод для вживання наркотиків. Студенти були активними, та з зацікавленням поставилися до обговорення даної проблеми. В доступній формі аудиторії було надано інформацію про послуги Центру та можливість звернення, у разі виникнення даної проблеми до практичних психологів, фахівців із соціальної роботи, юристів Центру за адресою: м.Хмельницький, вул.Кам’янецька, 38 або анонімно зателефонувавши на «Телефон Довіри» зі стаціонарного 15-50 або з мобільного (067) 133-15-50.

Альона Федорчук, фахівець із соціальної роботи 

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*