Про важливе з колегії Департаменту соціального захисту населення Хмельницької ОДА

1678359886913Сьогодні, 9 березня 2023 року, відбулося засідання колегії Департаменту соціального захисту населення Хмельницької ОДА. У заході, який відбувся під головуванням Ірини Ковальчук, директорки департаменту соціального захисту, взяли участь й начальники управлінь соціального захисту населення райдержадміністрації та міськвиконкомів. Долучились до обговорення нагальних питань в режимі відео-конференції керівники структурних підрозділів з питань соціального захисту населення територіальних громад.

Під час зустрічі доповідачі підбивали підсумки роботи структурних підрозділів з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконавчих,  органів сільських, селищних, міських рад за 2022 рік.  Зокрема, вели мову про опрацювання рекомендацій наданих Мінфіном за результатами верифікації державних виплат і питання надання статусу «Член сім’ї загиблого» та «особи з інвалідністю внаслідок війни», тощо.

Окремим і важливим питанням на колегії стало питання ста1678359941335ну надання соціальних послуг в 2022 році та перспективи розвитку на 2023 рік. Адже, як зазначила Тетяна Власюк, директорка обласного центру соціальних служб, підсумовуючи роботу за минулий, повномасштабне вторгнення та запровадження воєнного стану в Україні стало випробуванням для Хмельниччини. Область прихистила  майже 400 тисяч осіб. Що в свою чергу, дало ріст охоплених соціальними послугами більше 30 тисяч осіб. Загальний ріст охоплених соціальними послугами становить більше 50 тисяч осіб (52234).

Посадовиця зазначила, що наразі в Хмельницькій області функціонує:

2021 – 87 2022 – 105
27 інтернатнатних закладів 27 інтернатних закладів
14 територіальних центрів 13 територіальних
17 ЦНСП 40 ЦНСП
7 ЦСССДМ 5 ЦСС
8 Відділень соціальної роботи 6 структурних підроздів соц. послуг при КУ

1 відділ при сільській раді

Інші:

4 обласних заклади (ЦМД, СГ, ЦСПД, ЦСПР)

8 реабілітаційних центрів (2 м.Хмельницький, 1 – Шепетівка, Городок, Дунаївці, Нетішин, Стара Синява, Старокостянтинів)

1 центр соціальної підтримки та адаптації

1 реабілітаційний центр (Головчинці)

Інші:

3 обласних заклади (ЦМД, СГ, ЦСПД)

8 реабілітаційних центрів (2 м.Хмельницький, 1 – Шепетівка, Городок, Дунаївці, Нетішин, Стара Синява, Старокостянтинів)

1 центр соціальної підтримки та адаптації

1 реабілітаційний центр (Головчинці)

А надавали соціальні послуги у 2022 році  1875 осіб, з них – 217 фахівців із соціальної роботи. Так, відомо – за 2022 рік мережею надавачів соціальних послуг охоплено 88232 особи із числа громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб та сімей які перебувають в складних життєвих обставинах. На  платній основі послуги отримали 9543 осіб, в тому числі  і в сільській місцевості. Послугами з встановленням диференційованої плати скористалися 2694 особи (на 38359 більше ніж у 2022 році).

За 2021 рік виявлено 50744 осіб, соціальними послугами охоплено 49873 особи.

Тетяна Власюк відмітила належну організацію роботи Волочиської, Городоцької, Заслучненської, Китайгородської, Михайлюцької, Понінківській, Орининській, Теофіпольської, Щиборівській територіальних громад, відсоток охоплення соціальними послугами у яких відсоток охоплення населення соціальними послугами становить 20 та більше відсотків.

У Берездівській, Вовковинецькій, Гвардійській, Жванецькій, Закупненській, Крупецькій, Лісовогринівецькій, Новодунаєвецькій, Плужненській, Староостропільській територіальних громадах, де охоплення соціальними послугами менше ніж 5% населення, на що прошу звернути увагу відповідальних за організацію надання соціальних послуг.

Що стосується соціальної роботи з сім’ями/особами, які опинилися у складних життєвих обставинах, то у 2022 році до надавачів соціальних послуг надійшла інформація про 37067 сімей/осіб, які опинились у складних життєвих обставинах, відповідно у 2021 – 20315 осіб/сімей, оцінка потреб здійснювалась у 2022 році щодо 27680 сімей/осіб, у 2021 році 16483…

Протягом минулого року 31652 внутрішньо-переміщених особи охоплені соціальними послугами, вирішено житлово-побутові проблеми із забезпеченням тимчасовим місцем проживання 12377 особам, 30682 особи забезпечені одягом, взуттям та продуктами харчування в місцях компактного проживання. За 2021 рік соціальними послугами надавачів соціальних послуг охоплено близько тисячі осіб.

Крім того, доповідачка звернула увагу на соціальний супровід сімей/осіб, які отримують соціальні послуги; діяльність спеціалізованих служб по попередженню насильства в сім’ї (притулки, кімнати, мобільні бригади); АТО/ООС.скрін

За результатами доповіді були поставлені завдання:

-приведення у відповідність до чинного законодавства структури надавача соціальних послуг, оскільки у 6 громадах функції соціальної роботи з сім’ями СЖО виконують посадові особи або фахівці із соціальної роботи при сільських радах (Берездів, Гвардійськ, Закупне, Крупець, Маків, Полонне)

-Заповнення вакантних посад в існуючих затверджених штатних розписах,  оскільки збільшується кількість тих, хто вкрай потребує соціальної допомоги. Так, різниця між затвердженими штатними розписами станом на 31.12.2022 року і фактично працюючими складає 150 осіб. (Найвищий показник у Нова Ушиця – 12, Красилів – 11, Розсоша – 7, Гуменці – 6, Антоніни – 5, Дунаївці, Жванець, Ганнопіль, Гвардійськ – по 4 вакантні посади).

-Велика родина. Наша область прийняла велику кількість внутрішньо переміщених осіб, особлива увага в області приділяється багатодітним родинам. За оперативною інформацією громад проживає понад 110 тисяч осіб, з яких 32 тисячі дітей. Особлива увага приділяється багатодітним родинам, яких станом на 08.03. 2023 року в області 636 (2214 дітей), з яких 207 родин планують залишитися, 149 родин потребують житла, 79 родин, житло яких потребує ремонту, не визначились щодо подальшої долі 58 сімей.

-На сьогодні керівництвом області піднято надзвичайно важливе питання – всебічної суспільної підтримки ветеранів та ветеранок-учасників бойових дій та членів їх родин, налагоджується взаємодія та форми роботи Департаментів, управлінь, закладів та установ, які працюють з цими людьми. В районних державних адміністраціях повинні бути створені консультативні ради, у кожній громаді має бути визначений окремий спеціаліст.

-Наразі приймається розпорядження голови обласної військової адміністрації, яким буде затверджено Регіональний план розвитку системи раннього втручання в Хмельницькій області на 2023-2026 роки. Кожна громада повинна визначитись у потребі такої послуги, визначити базовий заклад, де буде надаватись послуга та створити мультдисциплінарну команду, члени якої в подальшому пройдуть навчання.

 

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*