Про образливі стосунки

За інформацією Хмельницького міського центру соціальних служб

п2Чому вона просто не йде? Це питання, яке задають багато людей, коли дізнаються, що жінка страждає від домашнього насильства. Але якщо ви перебуваєте у жорстоких стосунках, ви знаєте, що це не так просто. Розірвати важливі стосунки ніколи не буває легко. Ще важче, коли вас ізолювали від родини та друзів, психологічно принизили, фінансово контролювали та фізично погрожували.

Якщо ви намагаєтеся вирішити, залишитися чи піти, ви можете почуватися невпевненими, наляканими та розгубленими. Можливо, ви все ще сподіваєтеся, що ваша ситуація зміниться, або ви боїтеся, як відреагує ваш партнер, якщо він дізнається, що ви намагаєтеся піти. Одного разу ви можете відчайдушно захотіти піти, а наступного — зберегти стосунки. Можливо, ви навіть звинувачуєте себе у жорстокому поводженні або відчуваєте слабкість та сором, тому що звикли до цього. Не потрапляйте в пастку розгубленості, провини чи самозвинувачення. Єдине, що має значення, це ваша безпека.п3

Коли ви намагаєтесь прийняти рішення припинити насильницькі стосунки або спробувати їх зберегти, майте на увазі наступне:

  • якщо ви сподіваєтеся, що ваш жорстокий партнер зміниться... Насильницьке поводження, ймовірно, продовжуватиметься. Абьюзери мають глибокі емоційні та психологічні проблеми. Зміни можливі, але вони не швидкі чи легкі, і можуть відбутися лише тоді, коли ваш кривдник візьме на себе повну відповідальність за свою поведінку, звернеться за професійним лікуванням і перестане звинувачувати вас, своє нещасливе дитинство, стрес, роботу, алкоголь чи свій характер.
  • Якщо ви вірите, що можете допомогти своєму кривднику… Цілком природно, що ви хочете допомогти своєму партнеру. Ви можете думати, що ви єдина, хто розуміє його, або що ви повинні вирішити його проблеми. Але правда полягає в тому, що, залишаючись і погоджуючись на повторне насильство, ви закріплюєтета сприяєте такій поведінці. Замість того, щоб допомогти своєму кривднику, ви продовжуєте проблему.
  • Якщо ваш партнер пообіцяв припинити жорстоке поводження… Стикаючись з наслідками, кривдники часто благають про ще один шанс, благають пробачення та обіцяють змінитися. Вони можуть навіть мати на увазі те, що говорять зараз, але їхня справжня мета — зберегти контроль і не дати вам піти. У більшості випадків вони швидко повертаються до образливої поведінки, коли ви їх пробачили, і вони більше не хвилюються, що ви підете.
  • Якщо ваш партнер проходить консультацію чи програму для кривдників… Навіть якщо ваш партнер проходить консультацію, немає гарантії, що він зміниться. Багато кривдників, які проходять консультування, продовжують проявляти насильницьку поведінку, жорстокість і контроль. Якщо ваш партнер перестав применшувати проблему або виправдовуватися, це хороший знак. Але вам все одно потрібно прийняти рішення, виходячи з того, ким він є зараз, а не людиною, якою ви сподіваєтесь його бачити.
  • Якщо ви хвилюєтеся про те, що станеться, якщо ви підете… Ви можете боятися, що зробить ваш партнер, який застосовує насильство, куди ви підете або як ви будете забезпечувати себе чи своїх дітей. Але не дозволяйте страху перед невідомим тримати вас у небезпечній, нездоровій ситуації. 

п1Якщо ситуація склалась так, що ви вирішили піти, але безпечного місця перебування ви не знайшли, у місті Хмельницькому можете звернутися до поліції за номером 102, і  вас доправлять до Кризової кімнати для осіб, що постраждали від домашнього насильства та\або насильства за ознакою статі, забезпечать  тимчасовим притулком, засобами особистої гігієни та необхідними приладами, а також соціальною та психологічноюпідтримкою.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*