Заходи у сфері протидії торгівлі людьми

162745574634928 липня 2021 року, з нагоди відзначення Всесвітнього  дня боротьби з торгівлею людьми (World Day against Trafficking in Persons),  проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції A/RES/68/192 у 2013 році, що відзначається щорічно 30 липня працівниками відділенням соціальної роботи Деражнянського міського центру надання соціальних послуг, служби у справах дітей Деражнянської міської ради та сектору ювенальної превенції Хмельницького районного управління поліції проведено засідання круглого столу «Взаємодія суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми».

Учасниками заходу проаналізовано діючі нормативно-правових акти, які регулюють питання протидії торгівля людьми та надання домогти постраждалим особам. Обговорено питання консультування членів сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, пов’язаних із проблемою вимушеної трудової міграції, безробіття, безпритульності та домашнього насильства.  Особливу увагу приділено питанню взаємодії щодо виявлення ризиків торгівлі дітьми. Також, учасники заходу обмінялися інформаційними буклетами з питань протидії торгівлі людьми. 

За інформацією Деражнянського міського центру соціальних служб

 

Дружба

    IMG_20200609_152740_617 (1)Поняття дружби в психології передбачає саморозкриття, бажання ділитися власними думками, ідеями, проте з різними людьми людина відкривається в різній мірі залежно від близькості відносин. Дружба – це результат постійної праці. Регулярне спілкування, взаємна допомога, підтримка зміцнюють дружбу. 

Зародження дружби Дружба – зустріч рівних. При чому двоє можуть бути друзями, навіть якщо в них різне економічне і соціальне становище, але за тієї умови, що вони є вільними та незалежними людьми, які мають особисту свободу та гідність. Важливе значення також має повага. Дружба – це соціальний простір, у якому люди ставляться один до одного приязніше, доброзичливіше, сердечніше, ніж до тих, які перебувають поза цим простором.

Дитяча дружба Часто дружба тривалістю у роки зароджується ще у дитинстві.  З 2-х років у дітей проявляється інтерес до однолітків, а в 3-6 років – з’являються перші друзі, дружні відносини будуються на взаємних іграх, пригощанні, У віці 7-10 років з’являються шкільні прихильності, засновані на взаємних інтересах – спільне навчання в одному класі, заняття в гуртках, постійному контакті (сусід по парті). Дружба часто сприймається, як співпраця – хто краще вчиться, може допомогти. До 10-ти років формується розуміння взаємної допомоги і взаємних зобов’язань, друзі набувають особливий статус. 

Дружба у підлітковому віці та юності З 11 до 14 років – період, коли виникає потреба в близькому душевному спілкуванні, взаємній довірі, бажанні мати авторитетного товариша. Величезний вплив має колективна думка, мода, сучасні тенденції. Кожен підліток хоче бути на рівні з іншими, прагнути до визнання в середовищі однокласників. А от 15-18 років – це новий етап становлення особистості, дружні відносини набувають більш особистий характер, сприяють відновленню душевних сил. Дружба сприяє самоствердженню, самоідентифікації в сучасному світі і дорослому середовищі.

Ситуативна дружба Нових друзів можна зустріти і у дорослому та зрілому віці. Люди можуть познайомитися з різних причин, однак головне, що об’єднує спільність цінностей, інтересів, світогляду. Так дружба може виникнути в офісі між колегами, дружба з бізнес-партнерами, курортна дружба, що виникла на відпочинок та триває все життя. Не всі здатні бути справжніми друзями, хтось залишається в ранзі знайомих. Тому справжні друзі – велика цінність.

Обмін Психологія дружби визначає основні правила. Переше з них обмін – друзі прагнуть ділитися інформацією, досягненнями, здобутками, новинами. Завжди готові надати моральну підтримку, приходять на допомогу в найскладніших ситуаціях. 

Інтимність Інтимність – ця особливість включає наявність довіри до друзів, впевненість в їх надійності. Виникає почуття відданості, відповідальності по відношенню до друзів, бажання зберігати таємниці.

Координація Не менш важлива координація. Потрібно розуміти, що у кожної людини є особистий простір, не варто проявляти настирливість, бажання до постійного спілкування, є своє життя, інтереси, турботи. Постійні повчання також не викликають радості у друзів, повагу до людини, її внутрішнього світу має бути в пріоритеті.

Уникайте порад У дружньому спілкуванні намагайтеся уникати порад. Друзі звертаються до нас, щоб знайти вирішення своїх проблем. Даючи їм влучну, на нашу думку, пораду, ми беремо відповідальність за їхнє життя на себе, чим позбавляємо їх самостійності і необхідності вирішувати. Такий шлях небезпечний ще й тим, що причину подальшої невдоволеності наші друзі можуть вбачати в пораді, яку дали їм саме ми. 

Ви не на місці друзів Не варто використовувати фразу «Я б на твоєму місці». Ми не на місці наших друзів і ніколи не будемо, ми можете здогадуватися, як себе почувають інші, але почувати себе аналогічно неможливо, навіть при неймовірно високому рівні співпереживання. Також потрібно уникати фрази «Я ж казав» Цей вислів точно не приносить нічого, окрім самовдоволення для нас, адже ми таки були праві, а нас не послухали. 

Уникайте стверджувальних речень 

Варто використовувати більше питань. Наприклад, замість «Ти сумна», чуйніше буде запитати: «Що ти відчуваєш?» Залишаймо для наших друзів право вибору, хай вони самі визначаються, а не ліниво вибирають той варіант, які ми вже для них озвучили.

Не знецінюйте досвід Не маючи бажання вислухати і підтримати, ми можемо сказати: «Та забудь» чи «Воно не варте твоєї уваги». Це не допоможе нашим друзям, вони й далі думатимуть над своїми проблемами. Якщо ми не хочемо чи не можемо допомогти їм, то краще за все виразити свою підтримку, запропонувавши пошукати допомогу в професіоналів, почитати літературу, подивитися тематичний фільм тощо. 

Не змушуйте себе  Якщо підтримка друга/подруги потребує занадто великих зусиль від нас, можна відверто сказати: «Мені некомфортно говорити на цю тему» чи «Я зараз не маю сил тебе підтримати». Або ж скинути все на те, що в нас є термінова справа. Наші друзі мали б розуміти і наші потреби. Тут може виникнути образа, але потрібно пам’ятати, що важливою умовою тривалої міцної дружби є особистий простір для кожної людини в цих відносинах.

    Варто підвищувати рівень розвитку своєї особистості, щоб бути хорошим другом, вчитися розуміти, відчувати інших людей, їх переживання, радість і біль. Дружба з точки зору психології передбачає особливе ставлення – один стає винятковим, єдиним, неповторним. В цьому полягає особлива моральність, бажання виділяти людини і приділяти їй особливу увагу, підкреслюючи цінність відносин. Наявність справжніх друзів – основа щасливого життя, а їх відсутність веде до зниження самооцінки, почуття самотності і безнадії. Людина може знайти у світі рідні душі, якщо прагне до цього, вміє спілкуватися і створювати дружні, відкриті, довірливі стосунки.

 

Дитина – найуразливіша але й найбільша цінність людства.

  17.10.2017 та 18.10.2017 року працівниками Відділу надання соціальних послуг Понінківської селищної ради та інспектором з питань превентивної діяльності Національної Поліції Цвіркуном О.П. було проведено лекції та тренінги з сьомими та восьмими класами НВК №1 ЗОШ l-lll ст., смт. Понінки та НВК №1 ЗОШ l-lll ст., с. Буртин на теми «Здоровим бути престижно» та «Небезпеки нашого життя».

IMG_20171018_104223  Під час лекцій «Небезпеки нашого життя» фахівці із соціальної роботи ознайомлювали дітей з небезпеками які чатують на них та яким чином можна захистити себе. Особливу увагу дітей звертали на таку небезпеку як торгівля людьми адже складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Саме тому необхідно пояснювати дітям що таке явище не абстрактне поняття, а реальна проблема яка може спіткати кожного і головне – як себе можна захистити.

  Також  на тренінгу «Здоровим бути престижно»  увагу дітей звертали на шкідливі звички, які можуть зашкодити їх здоров’ю. Метою заняття було сформувати дітей фізично і морально здоровими, сильними та всебічно розвиненими. Адже сприяння зростанню особистості школяра без шкідливих звичок, виховання в учнів розуміння здоров’я як пріоритетної цінності в житті та мотивація до самовиховання є одним з головним завданням роботи Відділу надання соціальних.

IMG_20171018_104351_HDR IMG_20171018_104014_HDR (1)IMG-b07446c43bb42064b7b765202719f9ca-V IMG-e13e8351be1604d74470ff2c36e82ede-V

На базі Чорноострівського НВК з учнями пришкільного оздоровчого табору проведено тренінг «Наркотики – крок у безодню»

  Як свідчить статистика, в країні  йде невпинний процес поширення наркоманії серед неповнолітніх і розповсюдження СНІДу. Тому виникає нагальна потреба в розгортанні широкої роз’яснювальної та профілактичної роботи серед підростаючого поколін­ня.

 12 червня на базі Чорноострівського НВК з учнями пришкільного оздоровчого табору проведено  тренінг «Наркотики – крок у безодню». Метою заходу стала необхідність ознайомити підлітків  з основними наслідками такого негативного явища як наркоманія, з його впливом на життя суспільства та окремої людини,  пропагувати  здоровий спосіб життя, сформувати активну антинаркотичну громадянську позицію.

 Протягом тренінгового заняття фахівцем із соціальної роботи Чорноострівського СЦСССДМ Л.А.Римар з учнями були проведені такі вправи як «Визнач ступінь ризику даної ситуації», «Як запобігти…?», рольові ігри, розглянуто декілька життєвих ситуацій. Учні при цьому активно долучалися до процесу, давали відповіді на питання, робили свої припущення та міркували, як суспільству перемогти наркоманію, малювали стінгазети.

 Зустріч пройшла в теплій та дружній атмосфері, сприяла залученню юнаків та дівчат до здорового способу життя.

Фото0843 Фото0831 Фото0834 Фото0836 Фото0840 Фото0842

Проведено заходи до Дня захисту дітей в Летичівській громаді

 Дитинство – дивовижна пора в житті кожної людини, адже це час, коли світ навколо здається величезним, небо – безхмарним, прекрасний світ сповнений яскравих фарб, попереду безліч доріг, а ти щиро віриш в диво і радієш кожному новому дню.

 За давньою і доброю традицією в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Тому, з нагоди свята, Летичівським селищним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 01.06.2017 року було організовано проведення свята в містечку Летичів, на яке завітали дітки із усіх навчальних закладів громади. 

 Заходи розпочались урочистою ходою головними вулицями містечка за участі наймолодших жителів громади та представників селищної ради. Разом із вихователями, вчителями, та батьками вони вирушили до Летичівського будинку культури, де відбувся святковий концерт. На захід завітали і представники влади, які привітали діток із святом та  нагородили почесними грамотами кращих учнів, котрі показали високі досягнення в навчанні, спортивних та культурних заходах.

Святковий настрій цього дня дарували вихованці дошкільних навчальних закладів, шкіл, Центру творчості, Музичної школи, дитячих вокальних та танцювальних колективів Летичівської громади.
 Але свято не обмежилося концертом – у парку Слави на дітвору чекало веселе продовження – ігротека, аквагрим, тату-салон, майстер-клас з виготовлення кумедних фігур з повітряних кульок, батути, електромобілі, спортивні змагання, морозиво, солодка вата, конкурс малюнку на асфальті, а представники Летичівського відділу ГУ НП у Хмельницькій області провели відкритий ознайомлювальний урок із правил поводження зі зброєю.

 Хочеться побажати нашим діткам мирного неба, яскравого сонця, відмінного відпочинку під час літніх канікул, нових відкриттів і яскравих, незабутніх вражень! І щоб у країні дитинства не вщухала музика щастя, та не закінчувалось свято веселощів і радості!

DSC_9254_1-710x520 18765749_1689067857774908_4359878365972886551_n (1) 18765757_1689058247775869_5052816019886964176_n 18767370_1689055414442819_1929626888641907513_n 18767450_1689066211108406_4109177628600185751_n 18767557_689220314603901_7546417292628631887_n (1) 18813190_1689049821110045_7854213011635160339_n 18813472_689220847937181_2565135888674134899_n 18835566_1689052951109732_1514899227813758639_n 18881978_822269057927005_1343814183143340998_n 18882223_1689076001107427_4097484082977883537_n(1) 18892921_1689054797776214_9088760565016802615_n 18893084_1689051707776523_2951526825318248235_n 18893084_1689051707776523_2951526825318248235_n(1) DSC_9183-710x520 DSC_9243-710x520

«Хай сонцю і квітам всміхаються діти»

  Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

  1 червня з нагоди  відзначення Міжнародного дня захисту дітей на танцювальному майданчику в центрі селища Чорний Острів відбулося яскраве дійство «Хай сонцю і квітам всміхаються діти»,  організоване працівниками Чорноострівського селищного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з відділом освіти, культури, молоді та спорту.

  З вітальним словом до дітей звернувся селищний голова Михайло Семенович Дзісь.

  На дітей чекала цікава та різноманітна програма.

 Учні Чорноострівського НВК, Чорноострівської дитячої музичної школи, Мар’янівської ЗОШ І-ІІ ст., Бережанської ЗОШ І-ІІ ст., Рідкодубської ЗОШ І-ІІ ст, Педосівського НВО дарували присутнім чудові концертні номери з демонструванням своїх вокальних, музичних і танцювальних здібностей. 

  Після захоплюючих виступів розпочалася ігрова програма, яку провели працівники Чорноострівського СЦСССДМ та Хмельницької ЦРБ. Діти мали змогу показати свої вміння у командних змаганнях, іграх, естафетах, проявити свій творчий хист у конкурсі малюнків на асфальті “Веселі літні канікули”, за що отримали призи та подарунки від Чорноострівської селищної ради.

  Свято закінчилось, але енергія, яка променіла в очах дітвори, не згасла. Навколо вирувала атмосфера щастя, а значить свято вдалося на славу!

DSC_0252 DSC_0264

DSC_0318 DSC_0254

DSC_0306 DSC_0316

DSC_0346DSC_0246 DSC_0247DSC_0300 DSC_0260DSC_0272 DSC_0340

«Серце до Серця»

Галерея

На адресу обласного центру соціальних служб надійшло запрошення від Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до Серця» щодо участі в одинадцятій всеукраїнській благодійній акції з 1 по 24 квітня. Мета акції- збір коштів для закупівлі медичного обладнання у дитячі реанімації Хмельницької області.   У 2015 році завдяки активній роботі волонтерів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді зібрано 20743 грн. (загальна сума по області 62070 грн.). Цього року на зібрані кошти планується придбати Апарат штучної вентиляції легенів (ШВЛ) «HAMILTON-Т1» (HAMILTON Medical AG, Швейцарія) – дихальний апарат, який може застосовуватися як для короткочасної так і тривалої ШВЛ під час транспортування  дорослих і Читати далі…

Підтримка сімей, що опинились у складних життєвих обставинах

З метою підтримки  сімей, що опинились у складних життєвих обставинах  Нетішинський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно проводить збір речей від небайдужих мешканців міста.

Саме завдяки їхнім зусиллям спеціалісти центру мають можливість надавати натуральну допомогу одягом, взуттям та іграшками тим, кому вони вкрай необхідні. Оскільки вчасно надана, навіть невеличка матеріальна допомога може вирішити проблеми сім’ї.  

пiдтримка_сiмей_сжо

День вшанування Героїв Небесної Сотні

Галерея

Щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні” відзначається День Героїв Небесної сотні. Адже саме в ці дні, два роки тому, під час Революції Гідності, протистояння між народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. У суботу на майдані Незалежності міста Хмельницького, за участі керівництва області та міста, учасників Революції гідності, громадськості відбулись обласні заходи з метою вшанування тих, хто протягом лютого місяця 2014 року віддав життя за Україну вільну і демократичну. На початку учасники згадали поіменно кожного з Небесної Сотні, після чого відбулася Читати далі…

Cемінар для демобілізованих учасників АТО

На центри соціальних служб для  сім’ї, дітей та молоді державою покладено функції з надання комплексу соціальних послуг  та психологічної підтримки мобілізованих військовослужбовців та сімей учасників антитерористичної операції. Адже психологічні травми, отримані під час перебування у зоні проведення бойових дій, можуть бути більш небезпечні, ніж травми фізичні – вони здатні нашкодити здоров’ю і життю і самих чоловіків, а також їхніх близьких.

17 лютого 2016 року начальник відділу соціальної роботи Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юлія Гаврилюк взяла участь у семінарі для демобілізованих учасників антитерористичної операції, які перебувають на обліку районного центру зайнятості з приводу безробіття.  Метою   зустрічі було ознайомлення чоловіків щодо шляхів та можливостей отримання ними психологічної підтримки, успішної адаптації до нових умов життя.

В ході зустрічі у формі активної взаємодії з чоловіками розглянуто основні типові реакції  (фізичні, емоційні, поведінкові) на травму після повернення додому. Приємно відмітити, що учасники семінару брали активну участь у проведенні семінару, висловлювали свої думки, обговорювали особисті переживання і враження після повернення у сімейне середовище після жахіть прожитої війни.

VLUU L100, M100  / Samsung L100, M100

Для учасників семінару надано конкретні поради щодо стабілізації свого психологічного стану та налагодження внутрішньосімейних відносин, адже після повернення до мирного життя  в чоловіків змінюється світогляд, цінності, погляди та минулі установки, тобто світ людини фактично перевертається з ніг на голову.

Важливу роль в адаптивному процесі відіграють  навички самодопомоги, тому до уваги учасників зустрічі було запропоновано принцип самодопомоги у вигляді 5-тикрокової моделі.

Особливий наголос зроблено  на проблемі зловживання заспокійливими засобами та алкогольними напоями, розвінчано  міф щодо їх лікувального впливу на душу й тіло людини.

Також демобілізованих учасників антитерористичної операції проінформовано щодо можливості проходження психологічної реабілітації у 4-х реабілітаційних установах України, де вони можуть взяти участь у проведенні  індивідуальних та групових  зустрічей з досвідченими  психологами. Ну і, звісно, надано інформаційні матеріали (буклети, листівки, візитки тощо) щодо здійснення психологічного консультування на базі Ізяславського РЦСССДМ.