

Генеральна Асамблея ООН в 1992 році оголосила 3 грудня кожного року днем осіб з інвалідністю і закликала всі держави та міжнародні організації проводити заходи в цей день з метою інтеграції людей з інвалідністю у життя суспільства.
У світі налічується понад мільярд людей з інвалідністю. Цей день є нагадуванням про необхідність створення умов для людей з особливими потребами, вжиття заходів з метою поліпшення їхжиття та самореалізації.
Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.
Наша держава взяла на себе і виконує конкретні зобов’язання щодо матеріального забезпечення інвалідів, створення для них необхідних правових, соціально-побутових умов життя, надала ряд пільг, конституційно гарантувала рівні з іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства.
З метою ознайомлення із Конвенцією прав дитини, усвідомлення життєвих проблем людей, які потребують особливої уваги і милосердя, виховання толерантного ставлення до осіб з інвалідністю провідним психологом та фахівцем із соціальної роботи ІІ кваліфікаційної категорії Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено виховні уроки-тренінги «Зрозуміти іншого» у 2-Б та 3-Б класах СЗОШ №12, де учні мали можливість дізнатися про поняття толерантності, ознайомитись із проблемами, з якими щоденно зіштовхуються люди з інвалідністю.
Протягом останнього місяця літа Хмельницьким районним центром соціальних служб за ініціативи Хмельницького обласного центру соціальних служб та за підтримки благодійного фонду «Ми поруч» проводилася благодійна акція «Готуємо дітей до школи». Основна мета її проведення – забезпечення напередодні нового навчального року шкільним приладдям та необхідними канцелярськими товарами дітей з сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, перебувають у скрутному матеріальному становищі, сімей учасників АТО, сімей внутрішньо переміщених осіб. Саме в рамках акції «Готуємо дітей до школи» діти з неблагополучних, багатодітних та малозабезпечених сімей Хмельницького району мали змогу отримати шкільний одяг, взуття, шкільне приладдя та канцтовари.
Ця допомога – є одним із кроків на шляху до щасливого дитинства та можливість показати діткам із незахищених сімей, що вони важливі та потрібні.
Впродовж останніх років з 25 листопада до 10 грудня в усіх регіонах України проходить акція “16 днів проти насильства”. Метою проведення акції є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок.
Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:
– 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
– 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
– 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
– 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
– 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
– 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
– 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
– 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Хмельницький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді активно долучився до проведення акції, адже на обліку центру перебувають сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах у зв’язку із ризиком вчинення насильства в сім’ї.
Протягом цієї акції фахівцями центру було проведено інформаційно-просвітницькі заходи на тему: «Насильство. Види насильства. Як себе захистити» та на тему «ВІЛ-стосується кожного» до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом серед учнів 7-9 класів Масівецької ЗОШ I-II ст. та серед учнів Пироговецького ліцею. Груповою роботою охоплено 30 осіб. На базі ХРЦСССДМ була проведена бесіда з елементами тренінгу для батьків: «Відповідальне батьківство. Ні- насильству в сім’ї», а також проведено анкетування серед учнів щодо виявлення жорстокого поводження з дітьми та конкурс малюнків «Діти проти насильства».
Щороку протягом серпня Хмельницьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за ініціативи Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводиться благодійна акція «Готуємо дітей до школи».
День знань – світле та радісне свято для шкільної дітвори. Проте, для певної частини школярів, які виховуються у родиннах, в яких є матеріальні труднощі воно було б не таким уже й радісним. Адже, у них не вистачає всього необхідного для повноцінного навчання у школі – зошитів, портфелів, канцелярських товарів, одягу, взуття тощо.
Саме в рамках акції «Готуємо дітей до школи» діти з неблагополучних, багатодітних та малозабезпечених сімей Хмельницького району мали змогу отримати шкільний одяг, взуття та шкільне приладдя.
З 16 по 28 грудня 2018 року за ініціативи обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено благодійну акцію «Ялинка бажань», яка вже 7 рік поспіль здійснює мрії маленьких подолян. У торговому центрі «Оазис» усі охочі могли придбати подарунки дітям з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, що спрямована на допомогу дітям-сиротам, дітям з особливими потребами, малозабезпеченим, багатодітним, переселенцям, дітям учасників АТО.
10 дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей Хмельницького району прийняли участь в акції. В своїх листах діти прохали про різні подарунки: ляльку, машинку, олівці, курточку, взуття, книги тощо.
Всі діти, які приймали участь в акції, отримали бажані подарунки.
Працівники Хмельницького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відвідали сім’ї, зустрілись з дітьми, їх батьками та вручили учасникам акції подарунки. Ми щиро дякуємо працівникам, волонтерам, всім небайдужим людям, які долучились до акції та здійснили маленьку новорічну мрію дитини.
У літній період особливої актуальності набуває тема профілактики негативних явищ серед дітей та молоді. Відпочиваючи на свіжому повітрі, в приємній дружній обстановці маленькі патріоти набувають нові знання, стають більш самостійними та творчими. Групові заняття з дітьми сприяють згуртованості колективу та кращому закріпленню знань.
2 червня 2016 року відбувся виїзд Хмельницького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді до оздоровчого наметового табору «Патріот», що знаходиться в с. Стуфчинці Хмельницького району. Висвітлено інформацію про діяльність центру, послуги, які надаються спеціалістами та координати закладу.
В. о. директора центру Катерина Рудь та спеціаліст І категорії Тетяна Стрихар провели з дітьми заняття з метою профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі.
Спільно з дітьми переглянули та обговорили соціальний ролик на тему «Попередження насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми». Під час заняття визначено необхідність знань про явище насильства в сім’ї, його видів, причин та методів попередження, про неприпустимість вчинення насильства по відношенню до себе та оточуючих. Велика увага була приділена ролі особистісних рис людини, які сприяють налагодженню гармонійних стосунків у сім’ї, необхідності постійного їх розвитку.
Також проведено гру «Володар кілець», яка спрямована на профілактику ВІЛ/СНІДу та ризикованої поведінки. Відповідаючи на запитання з карток діти отримали знання щодо масштабів поширення ВІЛ/СНІДу в Україні та світі, засвоїли поняття «ризикована поведінка», закріпили навички особистої відповідальності за власне здоров’я та життя.
Наприкінці заходів діти отримали буклети з інформацією щодо попередження насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми, профілактики шкідливих звичок, запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу, пропаганди здорового способу життя.
Груповою роботою охоплено 25 дітей – учнів 7-8 класів, які відпочивають у таборі «Патріот».
»