У Нетішині відбувся рейд ” Стоп насильству”

FB_IMG_160648189693826 листопада в ході проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» спеціалістом управління соціального захисту населення спільно з фахівцем із соціальної роботи Нетішинського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та офіцерами громади Нетішинського ВнП, в сім’ях де повторно вчинялося насильство, проведено рейд «Стоп насильство!». FB_IMG_1606481881676В ході рейду було відвідано 12 сімей, проведено бесіди щодо недопущення вчинення домашнього насильства, попереджено про відповідальність згідно чинного законодавства. Роздано буклети з даної тематики.

Круглий стіл на тему «Запобігання та протидія домашньому насильству»

IMG_20201125_114336 У середу, 25 листопада, у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» відбувся круглий стіл на тему «Запобігання та протидія домашньому насильству». Даний захід  пройшов за ініціативи фахівця із соціальної роботи Нетішинського територіального центру соціального обслуговування(надання соціальних послуг) та головного спеціаліста управління соціального захисту населення за участі представників служби у справах дітей, інспектора ювенальної превенції Нетішинського відділення поліції та соціальних педагогів міста.IMG_20201125_113502

Учасники заходу обговорили проблематику насильства в сім’ї, напрацювали спільний алгоритм дій у протидії цьому негативному явищу.IMG_20201125_112103

Налагодження ділової співпраці

  IMG_20201016_112646Налагодження ділової співпраці у напрямку протидії торгівлі людьми, зокрема, сприяння виконанню законодавства України про виявлення та надання допомоги особам постраждалим від торгівлі людьми – мета робочої зустрічі з активом Нетішинської міської ОТГ , що проведено БФ “Ксена” у партнерстві з Центром соціально- психологічної допомоги 13 жовтня.Дана зустріч відбулась у рамках Хмельницького регіонального компоненту проєкту «Впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в умовах децентралізації у Вінницькій та Хмельницькій областях», який адмініструє Джерело надії / Spring of Hope за підтримки IOM Ukraine, Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії та USAID. Ключовою проблемою, на вирішення якої спрямований даний проєкт, є неIMG_20201016_112639обхідність гармонізації положень Закону «Про протидію торгівлі людьми», відповідних нормативно-правових актів і чинної реформи децентралізації в реалізації державної політики протидії торгівлі людьми. На рівні органів місцевого самоврядування (ОМС), у т.ч. об’єднаних територіальних громад (ОТГ) та неурядових організацій (НУО), що надають безпосередню допомогу постраждалим від цього злочину, наявна необхідність у більш глибокому розумінні проблеми торгівлі людьми, знанні принципів ідентифікації постраждалих осіб, принципів роботи НМВ та ефективної реінтеграції постраждалих осіб. Актуальність проблеми проєкту визначає його основну мету: покращити захист прав постраждалих від торгівлі людьми (ПТЛ), у тому числі дітей, і доступ до реінтеграційної допомоги в рамках Національного механізму взаємодії ОМС Хмельниччини, що здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми, в умовах проведення децентралізації.

До Європейського дня боротьби з торгівлею людьми

FB_IMG_1603093379084 (1)16 жовтня у Нетішинській міській ОТГ за підтримки БФ “Ксена” Оксани Устинової, директора Хмельницького обласного центру соціально-психологічної допомоги Алли  Андрейчак пройшла інформаційна Акція, з метою привернення уваги населення громади до існуючої проблеми та розповсюдження буклетів щодо безпечної міграції з телефонами Національної гарячої лінії, БФ “Ксена”, Центру соціально- психологічної допомоги.FB_IMG_1603093338479

ВБФ «Серце до серця»

В рамках ΧΙ щорічної всеукраїнської благодійної акції  ВБФ «Серце до серця» волонтерами Нетішинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було зібрано 1980 гривень.

IMG_1769 20160420_113645 20160421_133447 20160422_095359 20160422_101240

Навчання прийомних батьків та батьків-вихователів

Галерея

12 квітня 2016 року в приміщенні Шепетівської районної державної адміністрації працівниками обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розпочато курси підвищення кваліфікації для прийомних батьків, батьків – вихователів північного регіону Хмельниччини. Курси 3-х денні з 12 по 14 квітня. 32 сім’ї з Славутського, Полонського, Ізяславского, Шепетівського району, міст Шепетівка, Славута, Нетішин взяли участь в навчанні, щоб отримати відповіді на питання, які виникають в процесі виховання дітей, розглянути найпоширеніші приклади проблемних ситуацій, обмінятись досвідом. Учасників курсів привітала заступник голови районної державної адміністрації, депутат міської ради Собчук Наталія Миколаївна, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Романець Читати далі…

Невидимий ворог – туберкульоз

Туберкульоз займає особливе місце серед соціальних і медичних проблем людства. Ця підступна хвороба може вражати всі версти населення – від найбідніших та соціально неадаптованих до заможних та успішних.
Прийнято вважати, що це хвороба легенів, але насправді туберкульозом можуть вражатися практично всі органи людини. Інфікування туберкульозом – це не те ж саме, що захворювання ним. Носіями інфекції є більшість людей зі зниженим імунітетом від різних захворювань, поганого харчування, зловживання алкоголем або наркотичними речовинами.
Як не допустити захворювання на туберкульоз?
 Найкращий спосіб уникнути туберкульозу – зміцнювати імунну систему. Допоможуть: здоровий спосіб життя, збалансоване харчування, заняття спортом.
 Пряме сонячне світло вбиває паличку Коха протягом 5 хвилин! Потрібно частіше провітрювати приміщення і регулярно проводити вологе прибирання.
 Якщо довелося бути в близькому контакті з хворим, бажано звернутися до лікаря, який призначить профілактичне лікування.
Симптоми туберкульозу:
• Кашель, що не проходить більше двох тижнів;
• Втрата ваги, відсутність апетиту;
• Тривале підвищення температури тіла до 37-37,9;
• Нічна пітливість;
• Слабкість, швидка стомлюваність;
• Біль у грудній клітці;
• Кровохаркання.
Важливо знати, що при найменшій підозрі на наявність туберкульозу необхідно звернутись до лікаря. Туберкульоз можна вилікувати. Лікування в Україні безкоштовне, проводиться протитуберкульозними препаратами за призначенням лікаря-фтизіатра.
Напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, волонтери НМЦСССДМ провели вуличну акцію «Невидимий ворог – туберкульоз. Захисти себе». Молоді люди поширювали корисну інформацію на вулицях міста, тим самим привертаючи увагу пересічних мешканців до актуальної проблеми. В рамках проведеного заходу було роздано 30 буклетів і 50 листівок на відповідну тематику. Крім того, волонтери розповсюдили піар-листівки з метою популяризації волонтерського руху та акцидентну продукцію Нетішинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

IMG_1681IMG_1687 IMG_1695IMG_16891

Підтримка сімей, що опинились у складних життєвих обставинах

З метою підтримки  сімей, що опинились у складних життєвих обставинах  Нетішинський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно проводить збір речей від небайдужих мешканців міста.

Саме завдяки їхнім зусиллям спеціалісти центру мають можливість надавати натуральну допомогу одягом, взуттям та іграшками тим, кому вони вкрай необхідні. Оскільки вчасно надана, навіть невеличка матеріальна допомога може вирішити проблеми сім’ї.  

пiдтримка_сiмей_сжо

Протидія торгівлі людьми

Станом на 3 березня 2016 року спеціалістами центру було проведено роз’яснювальні бесіди в 7 сім’ях, де мають місце бути проблеми безробіття або  вимушеної трудової міграції.   

Крім того, регулярно ведеться інформаційно-просвітницька робота з висвітлення проблем пов’язаних з торгівлею людьми. Волонтери центру розповсюджують буклети під назвами: «Торгівля людьми. Розпізнай небезпеку вчасно», «Поїздка за кордон. Обери безпечний шлях» та інші.

В НМЦСССДМ існує інформаційний куточок, який містить матеріали на відповідну тематику.

gjIg9f5I8S8

Лави волонтерів центру поповнюються

Волонтерський рух в Нетішині набирає обертів. До міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді все частіше звертаються небайдужі молоді люди з бажанням допомагати тим, хто цього потребує. Самовіддано і безкорисливо, не чекаючи подяк чи винагороди.                               

Волонтер Інна дізналась про набір до школи волонтерів, що діє на базі центру, з місцевої газети. Дівчина навчається за спеціальністю: «Соціальний педагог. Практичний психолог» і має досвід роботи з дітьми з обмеженими фізичними і розумовими можливостями. Тому, з усіх напрямків волонтерської діяльності обрала саме соціальну роботу з дітьми з особливими потребами. Крім того, студентка виявила бажання, спільно з спеціалістами центру соціальних служб, займатися профілактикою негативних явищ в молодіжному середовищі.

Nhvsg9yNHSE O0gApJ-O-78