ВБФ «Серце до серця»

В рамках ΧΙ щорічної всеукраїнської благодійної акції  ВБФ «Серце до серця» волонтерами Нетішинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було зібрано 1980 гривень.

IMG_1769 20160420_113645 20160421_133447 20160422_095359 20160422_101240

Навчання прийомних батьків та батьків-вихователів

Галерея

12 квітня 2016 року в приміщенні Шепетівської районної державної адміністрації працівниками обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розпочато курси підвищення кваліфікації для прийомних батьків, батьків – вихователів північного регіону Хмельниччини. Курси 3-х денні з 12 по 14 квітня. 32 сім’ї з Славутського, Полонського, Ізяславского, Шепетівського району, міст Шепетівка, Славута, Нетішин взяли участь в навчанні, щоб отримати відповіді на питання, які виникають в процесі виховання дітей, розглянути найпоширеніші приклади проблемних ситуацій, обмінятись досвідом. Учасників курсів привітала заступник голови районної державної адміністрації, депутат міської ради Собчук Наталія Миколаївна, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Романець Читати далі…

Невидимий ворог – туберкульоз

Туберкульоз займає особливе місце серед соціальних і медичних проблем людства. Ця підступна хвороба може вражати всі версти населення – від найбідніших та соціально неадаптованих до заможних та успішних.
Прийнято вважати, що це хвороба легенів, але насправді туберкульозом можуть вражатися практично всі органи людини. Інфікування туберкульозом – це не те ж саме, що захворювання ним. Носіями інфекції є більшість людей зі зниженим імунітетом від різних захворювань, поганого харчування, зловживання алкоголем або наркотичними речовинами.
Як не допустити захворювання на туберкульоз?
 Найкращий спосіб уникнути туберкульозу – зміцнювати імунну систему. Допоможуть: здоровий спосіб життя, збалансоване харчування, заняття спортом.
 Пряме сонячне світло вбиває паличку Коха протягом 5 хвилин! Потрібно частіше провітрювати приміщення і регулярно проводити вологе прибирання.
 Якщо довелося бути в близькому контакті з хворим, бажано звернутися до лікаря, який призначить профілактичне лікування.
Симптоми туберкульозу:
• Кашель, що не проходить більше двох тижнів;
• Втрата ваги, відсутність апетиту;
• Тривале підвищення температури тіла до 37-37,9;
• Нічна пітливість;
• Слабкість, швидка стомлюваність;
• Біль у грудній клітці;
• Кровохаркання.
Важливо знати, що при найменшій підозрі на наявність туберкульозу необхідно звернутись до лікаря. Туберкульоз можна вилікувати. Лікування в Україні безкоштовне, проводиться протитуберкульозними препаратами за призначенням лікаря-фтизіатра.
Напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, волонтери НМЦСССДМ провели вуличну акцію «Невидимий ворог – туберкульоз. Захисти себе». Молоді люди поширювали корисну інформацію на вулицях міста, тим самим привертаючи увагу пересічних мешканців до актуальної проблеми. В рамках проведеного заходу було роздано 30 буклетів і 50 листівок на відповідну тематику. Крім того, волонтери розповсюдили піар-листівки з метою популяризації волонтерського руху та акцидентну продукцію Нетішинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

IMG_1681IMG_1687 IMG_1695IMG_16891

Підтримка сімей, що опинились у складних життєвих обставинах

З метою підтримки  сімей, що опинились у складних життєвих обставинах  Нетішинський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно проводить збір речей від небайдужих мешканців міста.

Саме завдяки їхнім зусиллям спеціалісти центру мають можливість надавати натуральну допомогу одягом, взуттям та іграшками тим, кому вони вкрай необхідні. Оскільки вчасно надана, навіть невеличка матеріальна допомога може вирішити проблеми сім’ї.  

пiдтримка_сiмей_сжо

Протидія торгівлі людьми

Станом на 3 березня 2016 року спеціалістами центру було проведено роз’яснювальні бесіди в 7 сім’ях, де мають місце бути проблеми безробіття або  вимушеної трудової міграції.   

Крім того, регулярно ведеться інформаційно-просвітницька робота з висвітлення проблем пов’язаних з торгівлею людьми. Волонтери центру розповсюджують буклети під назвами: «Торгівля людьми. Розпізнай небезпеку вчасно», «Поїздка за кордон. Обери безпечний шлях» та інші.

В НМЦСССДМ існує інформаційний куточок, який містить матеріали на відповідну тематику.

gjIg9f5I8S8

Лави волонтерів центру поповнюються

Волонтерський рух в Нетішині набирає обертів. До міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді все частіше звертаються небайдужі молоді люди з бажанням допомагати тим, хто цього потребує. Самовіддано і безкорисливо, не чекаючи подяк чи винагороди.                               

Волонтер Інна дізналась про набір до школи волонтерів, що діє на базі центру, з місцевої газети. Дівчина навчається за спеціальністю: «Соціальний педагог. Практичний психолог» і має досвід роботи з дітьми з обмеженими фізичними і розумовими можливостями. Тому, з усіх напрямків волонтерської діяльності обрала саме соціальну роботу з дітьми з особливими потребами. Крім того, студентка виявила бажання, спільно з спеціалістами центру соціальних служб, займатися профілактикою негативних явищ в молодіжному середовищі.

Nhvsg9yNHSE O0gApJ-O-78

Соціальне інспектування

Відповідно до положення постанови Кабінету Міністрів України  від 30 жовтня 2014 року №623 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціональних обов’язків державного соціального інспектора» спеціалісти Нетішинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюють перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини. З початку 2016 року було здійснено такі перевірки в 45 сім’ях.

w-vK-_rd-tY

Консультативний пункт – діє!!!

При кримінально-виконавчій інспекції  Нетішинського МС УДПтС України в Хмельницькій області діє консультативний пункт для неповнолітніх та молоді, які відбули чи відбувають покарання у формі обмеження волі на певний строк, або які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. 1 лютого 2016 року до консультпункту звернулись 14 осіб, яким спеціалістами Нетішинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було надано необхідні консультації та соціальні послуги.

MPPfzBUc_iM

День Соборності та Свободи України У Нетішинському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Популярні

“Усе моє, що зветься Україна

Така краса чудова і  нетлінна,

Вона наш витвір наша мрія

Соборна, вільна Україна”

                         Л. Костенко.

День Соборності України – відносно молоде свято, яке набуло великого значення у зв’язку з розвитком незалежної української державності та консолідації політичної української нації.

Напередодні Дня Соборності України, відбулася зустріч працівників центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та волонтерів, на базі НМЦСССДМ провели інформаційно-просвітницький захід, з нагоди даного свята. Волонтери поглибили свої знання з історії України, мали можливість переглянути фото презентацію історичних діячів, які доклали найбільших зусиль для об’єднання українських земель в єдину соборну державу. Отримали буклети та листівки, на відповідну тематику, для подальшого розповсюдження серед населення міста. Учасники заходу, враховуючи останні події, одностайні в своїх думках: сила держави в єдності українських земель, лише разом ми досягнемо мети – розбудуємо економічно й духовно багату, вільну, демократичну державу.

 

З метою надання соціальної підтримки сім’ям учасників антитерористичної операції та з нагоди новорічних і різдвяних свят, працівники Нетішинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді передали в ГО «Спілка воїнів АТО» солодкі подарунки та святкові листівки з побажаннями для військовослужбовців. Листівки виготовили діти, які виховуються в сімях, що опинились в складних життєвих обставинах спільно з волонтерами центру.