Відбулося підвищення кваліфікації для фахівців із соціальної роботи територіальних громад

Популярні

1  Протягом двох днів, 29-30 квітня 2024 року, на базі Хмельницького регіонального центру підвищення кваліфікації проходило навчання для публічних службовців. Під час піднесення рівня знань із слухачами говорили на тему «ЗДІЙСНЕННЯ СОЦІАЛЬНОГО СУПРОВОДУ СІМЕЙ, У ЯКИХ ВИХОВУЮТЬСЯ ДІТИ-СИРОТИ, ДІТИ, ПОЗБАВЛЕНІ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ».

Тренерами семінару стали представники обласного центру соціальних служб. Крім того, у ході тренінгового заняття було розглянуто такі теми, як:

– сімейні форми виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;

– механізми подолання у дитини, яка влаштована у СФВ почуття втрат;

– роль спеціаліста, який відповідає за надання соціальної послуги соціального супроводу, у плануванні заходів щодо подолання затримок у розвитку дитини;

– формування прив’язаності дитини до прийомних батьків. Особливості виховання дитини, яка потрапила в сімейні форми виховання.

– виконання норм наказу Мінсоцполітики України від 11.08.2017р. №1307 «Про затвердження Державного стандарту соціального супроводу сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування» під час надання послуг.

  Слід зауважити, участь у навчанні взяли 20 фахівців із соціальної роботи територіальних громад області.2

Тренінг провели психологи центру для колективу Хмельницької обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г. Шевченка

photo_2024-03-18_09-27-59  Тренінг із профілактики емоційного та професійного вигорання провели психологи центру для колективу Хмельницької обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г. Шевченка. Долучилися до заходу і магістри-психологи Хмельницький національний університет ХНУ. Профілактика вигорання допомагає зберегти енергію, підвищити продуктивність, підтримувати стресостійкість та гармонізує спілкування між колегами. Психологи центру радо завітають і у ваш колектив з подібними тренінгами. Звертайтеся. Телефон для довідок:  0687296029
За інформацією Хмельницького
міського центру соціальних служб

Способи навчитися приймати правильні рішення

  1EF2D984-FF99-4486-842E-BBABB970E552Способи навчитися приймати правильні рішення

За інформацією Хмельницького міського центру соціальних служб

1️⃣ Скажіть “ні” перфекціонізму

У сучасному світі ми маємо практично безмежний вибір усього. А перегони за  найкращим – це  втрачений час.

2️⃣ Зробіть вибір звичкою

Хтось вирішує, що йому їсти на вечерю, і знову ж таки втрачає час. Почніть приймати рішення щодо дрібних питань. Тоді в масштабних ситуаціях ви також, виходячи зі звички, прийматимете швидкі рішення.

3️⃣ Метод 4-х питань

Це метод називається “Квадрат Декарта”. Вам необхідно поставити собі 4 питання, отримати відповіді на них. 

▪️ Що буде, якщо це трапиться? (Що мені від цього буде, які плюси).

▪️ Що буде, якщо цього не трапиться? (Все буде, як і колись, які плюси від неотримання).

▪️ Чого не відбудеться, якщо це трапиться? (Негативні сторони від отримання того, що ми хочемо).

▪️ Чого не відбудеться, якщо цього не трапиться? (Негативні боки він неотримання того, що ми хочемо).

Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства»

823A8F53-F62C-444B-AAD4-1AC71E138E7CЩорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Саме тому фахівцем із соціальної роботи І кваліфікаційної категорії Хмельницького міського центру соціальних служб проведено роз’яснювальну бесіду щодо видів насилля, протидії насиллю в сім’ї та шкільному середовищі для учнів 7 класу СЗОШ №8

Заради консолідації

1161E1DC-7C31-45F5-9668-83D34668E0F2Заради консолідації зусиль, спрямованих на співпрацю в сфері розширення можливостей доступу до безоплатної правової допомоги для осіб, яким надаються соціальні послуги підписано меморандум між Хмельницький міським центром соціальних служб  та Хмельницьким місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Проведено засідання Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству у сім’ї та протидії торгівлі людьми при Ізяславській міській раді

зображення_viber_2022-10-14_08-13-19-89913 жовтня 2022 року в приміщенні КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради відбулося чергове засідання Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при виконавчому комітеті Ізяславської міської ради.

У засіданні взяли участь представники відділу поліцейської діяльності № 2 Шепетівського районного управління поліції ГУ НП в Хмельницькій області, комунальної установи «Центр надання соціальних послуг»,  відділів «Служба у справах дітей»,  освіти, молоді та спорту Ізяславської міської ради, КНП «Ізяславський центр первинної медико-санітарної допомоги», Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості,  відділу «Ізяславське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.зображення_viber_2022-10-14_08-13-20-096

До порядку денного було включено два питання:

  1. Про діяльність спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі на території Ізяславської міської ради за 9 місяців 2022 року.
  2. Про надання безоплатної правової допомоги уразливим категоріям населення, в тому числі особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, вимушеним переселенцям.

В ході обговорення зазначених питань членами Координаційної ради обговорено та надано ряд рекомендацій щодо покращення взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашнього насильства та насильства за ознакою статі на території Ізяславської громади. 

За результатами обговорень прийнято відповідні рішення.

Форми та структури булінгу

5417F65F-5B6F-47CE-A2E6-44B78DA78BD3Кожна людина, яка живе в соціумі може стикнутися із фізичним чи психологічним насильством щодо себе. Особливо це твердження є актуальним у стосунках між дітьми шкільного віку та молоді. Акти такого насильства хоча і можуть подекуди мати легку форму, однак, через незрілість та нестабільність дитячої психіки, здатні завдати серйозної шкоди психологічному здоров’ю людини, а найстрашнішим наслідком булінгу може стати самогубство. Саме тому фахівцем із соціальної роботи І кваліфікаційної категорії Хмельницького міського центру соціальних служб проведено виховну годину із учнями 5 класу СЗОШ №8, метою якої було виявлення фактів булінгу серед учнівського колективу, ознайомлення учнів з поняттям, Кожна людина, яка живе в соціумі може стикнутися із фізичним чи психологічним насильством щодо себе. Особливо це твердження є актуальним у стосунках між дітьми шкільного віку та молоді. Акти такого насильства хоча і можуть подекуди мати легку форму, однак, через незрілість та нестабільність дитячої психіки, здатні завдати серйозної шкоди психологічному здоров’ю людини, а найстрашнішим наслідком булінгу може стати самогубство. Саме тому фахівцем із соціальної роботи І кваліфікаційної категорії Хмельницького міського центру соціальних служб проведено виховну годину із учнями 5 класу СЗОШ №8, метою якої було виявлення фактів булінгу серед учнівського колективу, ознайомлення учнів з поняттям, формами та структурою булінгу, виховати почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства, розвиток навичок протидії соціальному тискові, розвиток вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації та формування навичок відповідальної та безпечної поведінки., виховати почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства, розвиток навичок протидії соціальному тискові, розвиток вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації та формування навичок відповідальної та безпечної поведінки.EEE14599-53D4-43CA-A491-2A013A568F53 (1)

Навички керування емоційними

8596D223-2ED6-45A4-A13C-75C6B2C49518Днями в Хмельницькому ліцеї електроніки було проведено тренінг із студентами-першокурсниками на тему: “Навички керування емоційними станами і формування позитивної “Я”-концепції”.
Провела його психолог Хмельницького міського центру соціальних служб Джал А.А.
Учні подивились короткометражний фільм про вирішення конфліктної ситуації і обговорили причини, які призвели головних героїв до драматичного фіналу, а також можливості, які були не використані ними для досягнення порозуміння.
Знання, які учні отримали, допоможуть їм у житті в подібних ситуаціях та сприятимуть кращій адаптації в нових умовах навчання.
Тренінг був організований за сприяння працівників бібліотеки-філії 11 Центральної бібліотечної системи міста.3D652998-9C39-4C4E-A042-AA1A4394D6BF

Профілактична робота серед студентів

510B073C-6A96-4293-A31A-56493B59E2A3Днями психолог Хмельницького міського  центру соціальних служб Олександра Коцюк , прийняла участь у круглому столі за ініціативи Хмельницького торгівнльно-економічного коледжу. Обговорювали питання профілактичної роботи щодо протидії булінгу в студентському середовищі.4516C642-182D-4701-8835-095C0B5A29D9

Профілактика професійного вигорання

3C4F5ADC-3A00-4273-9773-0A41C2A05E1EДнями психологи Хмельницького міського центру соціальних служб провели тренінгову роботу із працівниками Хмельницького міського Центру соціального обслуговування. Головною метою зустрічі було налагодження міжособистісних відносин в колективі та профілактика професійного і емоційного вигорання.C1F17217-CBCF-4513-AE51-7B43D0831FD3