Соціална історія

Screenshot_2 … Декілька років назад центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було здійснено візит у сім’ю, щодо якої надійшло повідомлення про неналежне виконання батьківських обов’язків.

  На порозі нас зустріла старенька бабуся, яка через свій вік та постійні хвороби вже ледве ходила, але саме вона була господинею дому, вела домашнє господарство та доглядала дітей, адже син важкохворий, а невістка не допомагає зовсім, ще й влаштовує постійно скандали.

  В оселі панував повний безлад: темні закопчені від диму стіни, розкидані речі, поламані меблі, купа брудного посуду, порвані книги, якими палили піч, неприємний запах. На ліжку, де не було навіть постільної білизни, лежав хворий батько. З’явилася і мама, яка одразу ж пояснила, що взагалі у них чисто, просто сьогодні не прибрали, тому що були на городі. Вона говорила усе те, що зазвичай говорять сім’ї, яких ми відвідуємо, щоб пояснити нам, що у них усе добре, а наш візит – це просто помилка і вони не потребують жодної допомоги.

  За розмовою із мамою ми не одразу помітили двох діток, одягнених у стару брудну одежу, які сиділи у куточку, та з цікавістю розглядали незнайомих для них людей. Сестричка та братик виявились гарними співрозмовниками. Вони розповідали, що уже дорослі, що ходять до школи – Тетянка до третього класу, а Сергійко – до першого. Раптом Сергійко підбіг до шафи, витягнув звідти рожеву порвану папку для зошитів із намальованою лялькою Барбі і похвалився: „А подивіться, що у мене є! Це мені одна дівчинка подарувала! У всіх дітей є, і в мене тепер теж є!”

… Дорогою додому усі їхали мовчки. Але думки були однакові: хлопчик і стара рожева папка. Для нього байдуже, що вона рожева, байдуже, що вона порвана, байдуже, що там намальована лялька. Головне, що він такий як усі, що і в нього тепер є необхідне приладдя, і це дуже велика цінність, яку він берегтиме, тому що мама не купить йому нової.

  Дітки, які проживають у таких сім’ях не мають необхідного одягу, іграшок, тому вони і радіють кожній подарованій дрібничці. А у кожного із нас десь на горищі або у старій шафі є речі, якими ми вже давно не користуємось, одяг, який вже не одягаємо, непотрібні іграшки, які припадають пилом, дитячі книжечки, старі портфелі, пенали з якими наші діти ходили до школи.

… Минуло вже більше п’яти років, Сергійко та Тетянка виховуються в опікунській сім’ї. Вони вже майже забули про своє минуле життя (на жаль, батько помер, а рідна мама про них зовсім не згадує). Але дітки щасливі: Сергійко навчається на відмінно, Тетянка стала гарною господинею. Тепер вони мають усе – і речі, і одяг, і, такі необхідні для кожної дитини, увагу, турботу та любов.

  Але, на превеликий жаль, повідомлення про сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах продовжують надходити. І ми знайомимось із маленькою дівчинкою Анею, яка у свої неповні чотири роки іще не бачила жодного разу ляльки, або ж п’ятикласницею Наталкою, яка до школи ходить із порваною маминою сумкою, Артемком, одягненим у стареньку футболку, із якої він вже давно виріс…. На жаль, таких родин, де батьки не мають можливості придбати дітям найнеобхідніше, багато. Причини у всіх різні: хтось не має документів, хтось – роботи, у когось відсутні навички планування бюджету, дехто зловживає алкоголем. І кожного дня ми знову ідемо у сім’ї, щоб простягнути руку допомоги знайти шляхи вирішення проблем, надати психологічну підтримку, допомогти в оформленні документів, сформувати необхідні навички, навчити планувати сімейний бюджет. А також, звичайно, надати гуманітарну допомогу: одяг, речі, іграшки, канцелярське приладдя, портфелі та ін. Ці речі нам приносять люди, яким небайдужа доля інших, які знаходять час для добрих справ і вчинків, роблячи цей світ милосерднішим та світлішим, даруючи добро і надію.

  Висловлюємо найщирішу подяку за надану допомогу цим небайдужим людям. Велика вдячність Вам за Ваші відкриті серця та бажання допомагати тим, хто цього потребує.

*імена дітей змінено.

  Летичівський ЦСССДМ постійно приймає речі, які були у використанні. Якщо Ви маєте бажання та змогу допомогти сім’ям, що перебувають у скрутному становищі, звертайтесь до Летичівського селищного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, який знаходиться за адресою: смт Летичів вул. Героїв Крут,2/1 каб. 206.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*