соціально-психологічна допомога

Діяльность державного закладу
«Хмельницький обласний центр
соціально-психологічної допомоги»

Хмельницький обласний центр соціально-психологічної допомоги є державним закладом, який надає соціальні послуги особам віком до 35 років або сім’ям із дітьми, що перебувають у складних життєвих обставинах, зокрема, спричинених стихійним лихом, учиненням проти особи злочину, насильством (у тому числі в сім’ї) тощо. 

Протягом 2015 року за отриманням соціальних послуг до закладу звернулося 1371 осіб, з них на цілодобовому стаціонарі перебували 66 осіб, отримали консультацію на денному стаціонарі 779 осіб, консультацію по телефону – 526 осіб.
За звітній період , отримали допомогу: у захисті прав особистості – 20 осіб, у формуванні навичок догляду та виховання дитини – 21 особа, у соціалізації та адаптації – 38 осіб, у відновлені втрачених соціальних зв’язків, налагодженні стосунків з родичами та формуванні нових соціальних зв’язків – 114 осіб, у організації медичного обстеження та лікування – 96 осіб, у відновлені документів, оформлені державної соціальної допомоги та отриманні реєстрації –  40 осіб, у вирішенні житлово-побутових проблем та отриманні одягу, продуктів харчування – 126 осіб, у влаштуванні на роботу або навчання –  44 осіб, у відновленні психоемоційного здоров’я та вирішенні внутрішньо особистісних проблем – 66 осіб.
Однією із складних категорій осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах є потерпілі від домашнього насильства та торгівлі людьми.
У 2015 році на цілодобовому стаціонарі проживало дев’ять сімей де були зафіксовані випадки насильства, з них 9 дорослих та 14 дітей, одна особа, яка потерпіла від насильства в сім’ї і одна особа яка  потерпіла від торгівлі людьми.Також одна особа, яка потерпіла від торгівлі людьми отримувала послуги в умовах денного стаціонару та у листопаді 2015 року отримала статус особи, що постраждала від торгівлі людьми. За результатами проведеної роботи у восьми сім’ях вдалося налагодити взаємостосунки між членами родини. І одна сім’я на сьогодні перебуває на цілодобовому стаціонарі закладу. Особа, яка постраждала від домашнього насильства також налагодила стосунки з родиною. Усі сім’ї охоплено соціальним супроводом за місцем проживання. А, особа яка є ймовірно потерпілою від торгівлі людьми за допомогою працівників закладу влаштувалася на роботу отримала ліжко-місце у гуртожитку комунальної власності та відновила взаємостосунки з родиною. Від отримання статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, відмовилася. У 2015 році в закладі перебувало 3 осіб, переселених з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей. Двоє осіб ( мати та донька) влаштовано на проживання с. Баранівка, Ярмолинецького району, одна особа перебуває на цілодобовому стаціонар закладу. 

За період 2015 року до закладу було направлено 8 осіб із числа дітей – сиріт: 2 з яких проживають у закладі, 5 вибули з позитивним результатом і 1 особа була відрахована закладу за порушення правил внутрішнього розпорядку. Загалом протягом 2015 року із цілодобового стаціонару закладу було відраховано 61 особу, 60 з яких вирішили свої проблеми та 1 особу було відраховано за порушення правил внутрішнього розпорядку, що відповідно складає 98% та 2% від загальної кількості. Протягом 2015 року про діяльність закладу було знято 5 телесюжетів та спеціалісти центру прийняли участь у 7 радіопередачах. 

У 2015 році на утримання закладу з обласного бюджету виділено 360,6 тис.грн., що більше ніж у 2014 році на 31.9 тис.грн, або 9%. Касові видатки склали 355,8 тис.грн. або 99% до профінансованого. За рахунок виділених коштів забезпечено виплату заробітної плати працівникам закладу та оплату за спожиті комунальні послуги та платежі.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*