Співпраця заради спільної допомоги учасникам АТО

     IMG_20200626_120128  Сьогодні у приміщені обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулась робоча зустріч за участю директорки центру Тетяни Власюк, директора Хмельницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації Анатолія Федорука та  в.о. керівника  «Центр допомоги учасникам АТО» в Хмельницький області Володимира Шрубковського.  Метою  зустрічі було об’єднання та ефективне використання наявних можливостей у забезпеченні соціальних прав, наданню психологічної та реабілітаційної   допомоги учасникам АТО. За словами Тетяни Власюк однією з важливих форм соціальної підтримки ветеранів та інвалідів військових конфліктів є психологічна реабілітація за допомогою спеціалізованих психотерапевтичних послуг. Адже досвід засвідчує, що не розв`язані вчасно психологічні проблеми учасників бойових дій призводять до руйнування міжособистісних контактів, у тому числі в сім`ях; посилюють ступінь толерантності до алкоголю, наркотичних засобів та насилля. Саме тому, ефективне функціонування системи соціально-психологічної реабілітації захисників розглядається одним з пріоритетів соціальної політики в державі.

   На думку в.о. керівника  «Центр допомоги учасникам АТО» Володимира Шрубковського проблема криється також у вкрай низькому ступені довіри українських військових саме до «кабінетних» психологів, які навряд чи до кінця розуміють реалії бойових дій. Досвідчених військових психологів в області поки замало. Станом на сьогодні в області серед учасників АТО існує психологічна, алкогольна, наркотична та суїцидальна  проблема. Тому проходження реабілітації  учасників АТО в реабілітаційному центрі дасть гарний результат.

   Цікавим може видатися досвід Хмельницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації VIKTORIA  для українських бійців . За словами директора центру Анатолія Федорука, починаючи с 2014 року тут вже пройшли реабілітацію 14 учасників АТО.

  У процесі  зустрічі  було вирішено днями відвідати центр реабілітації в с.Вихилівка для подальшої співпраці в цьому напрямку.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*