Спільна справа

IMG_20210224_10105624 лютого 2021 року відбулась нарада за головуванням заступника голови Хмельницької обласної державної адміністрації Володимира Юр’єва з представниками надавачів соціальних послуг недержавного сектору. Нарада основувалась на матеріалах та за підсумками перевірок робочою групою при обласній адміністрації з виявлення недержавних надавачів соціальних послуг по Хмельницький області.

IMG_20210224_101328В роботі наради взяли участь керівництво, відповідальні працівники – члени робочої групи по питанню виявлення та перевірок надавачів соціальних послуг недержавного сектору з Департаменту соціального захисту населення ОДА, Хмельницького обласного центру соціальних служб, ГУ ДСНС, ГУНП та ГУ Держпродспоживслужби в  області.

Звертаючись до присутніх заступник голови ОДА Володимир Юр’єв наголосив на конструктивну співпрацю з надавачами соціальних послуг: «Ми не налаштовані на закритті  закладів, ми пропонуємо працювати разом для людей , які потребують  соціальної допомоги».

IMG_20210224_120129

В своєму виступі директор Хмельницького обласного центру соціальних служб Тетяна Власюк поінформувала присутніх, що  відповідно до ст.13 Закону України «Про соціальні послуги» № 2671-VIII від 17.01.2019 року надавачами соціальних послуг можуть бути представники недержавного сектору, що в свою чергу дає нам можливість бути соціальними партнерами. Оскільки, до надавачів соціальних послуг недержавного сектору належать підприємства, установи, організації, крім визначених частиною другою цієї статті, громадські об’єднання, благодійні, релігійні організації, фізичні особи – підприємці та фізичні особи, які надають соціальні послуги з догляду відповідно до цього Закону без здійснення підприємницької діяльності.IMG_20210224_102133

Працівники надавачів соціальних послуг державного/комунального та недержавного секторів та фізичні особи, які надають соціальні послуги з догляду відповідно до цього Закону без здійснення підприємницької діяльності, забезпечують надання соціальних послуг на професійній основі відповідно до вимог цього Закону.

Тому, під час приведення ваших статутних документів до вимог закону, просимо користуватись постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.2017р. «про затвердження типового положення про заклади соціальної підтримки сімей, дітей та молоді». Оскільки, надання послуг здійснюється на професійній основі, надавачі послуг недержавного сектору повинні керуватись державними стандартами надання соціальних послуг.8-5-scaled

За словами Тетяни Власюк в області діє 11 недержавних  закладів, які надають соціальні послуги сім’ям, дітям та молоді, які опинились у складних життєвих обставинах, з яких 8 – заклади з ре соціалізації нарко-алкозалежних, 3 для жінок з дітьми. Відповідно до наказу Міністерства соціальної політики України від 23.06.2020р. №429 «про затвердження класифікатора соціальних послуг» центри ресоціалізації наркозалежних повинні реєструватись за кодом 017.3, центри підтримки жінок з дітьми за кодом –006.0 «забезпечення тимчасового проживання, соціальний супровід та допомога пошуку постійного місця проживання».

 

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*