Тайм-менеджмент: Основні поради

Taym-menedzhment-dlya-studentov  Що таке Тайм-менеджмент?

  Тайм-менеджмент — це здатність ефективно контролювати і керувати своїм особистим часом, яка полягає в умінні відсортовувати важливі і першорядні справи від не надто нагальних справ. І як тільки людина починає застосовувати цю здатність у своєму житті, у неї відразу зникає вся суєта в справах.

  Більшість людей все частіше помічають той факт, що завантаження особистими справами і роботою настільки велика, що вони просто не знають, як все встигнути. Від такого завантаження і вічної нестачі часу у людини з’являється поганий настрій, млявість, дискомфорт і відсутність бажання що-небудь робити. Щоб цього не сталося, потрібно просто зробити одну важливу річ – зайнятися тайм-менеджментом або по-простому — навчитися грамотно планувати свій час.

  А щоб розвинути в собі цю звичку, потрібно знати основні правила тайм-менеджменту.

  Тайм-менеджмент: Основні правила

  Робота в певні години. У кожної людини є свої особисті біоритми. І якщо поспостерігати деякий час за своїм організмом, то можна визначити той час, на який припадає пік активності. Саме в тоді й потрібно працювати з повною ефективністю. Можна встигнути зробити багато запланованих речей за короткий проміжок часу.

  Пріоритетність. Важливий крок у тайм-менеджменті — це правильно розставити пріоритети в справах за ступенем важливості. Тут критерії важливості можуть бути будь-якими, починаючи від важливості проекту до фінансової мотивації.

  Фільтрація інформації. Фільтрувати інформацію потрібно для того, щоб не перевантажувати свій мозок непотрібними даними і не витрачати на них свій час. Для цього варто навчитися вивчати тексти, швидким поглядом вибираючи з контексту тільки те, що необхідно.

  Автоматизація рутинної роботи. Якщо у Вас є така робота, яку Ви повинні робити постійно і саме вона займає багато часу, потрібно знайти спосіб, як цю роботу автоматизувати. Якщо потрібно постійно перевіряти свою пошту, то найкраще за все поставити програмку, яка буде нагадувати про прихід нових листів на Вашу адресу електронної пошти.

  Концентрація на одному завданні. У цьому пункті все просто. Якщо Ви виконуєте відразу багато справ, то Ваша продуктивність падає. Візьміть собі за правило, не розпочинати нове завдання, якщо ще не закінчили попереднє.

  Спочатку найважче. Як показує практика багатьох, спочатку почати виконувати найскладніші справи. Адже якщо Ви будете постійно відкладати важку справу на потім, Ви ризикуєте її ніколи не зробити. Плюс увесь день у Вас буде відчуття незавершеності, яке буде заважати виконувати інші справи.

  Працюйте в офісі. Як би це не звучало, але вдома продуктивно працювати можуть не всі люди. Адже в такій неформальній атмосфері є безліч відволікаючих моментів.

  Плануйте справи заздалегідь. Якщо Ви спочатку витратите як мінімум 10% часу на планування справ до початку їх реалізації, це заощадить 90% часу в період виконання. Планувати свої справи потрібно, починаючи від більшого до меншого, переходити від довгострокових справ до короткострокових. А складне завдання простіше розбити на кілька дрібних.

  Навчіться говорити НІ. Якщо якісь справи або люди не входять в план Ваших термінових справ, то відразу сказажіть «НІ». І не потрібно думати, що Вас можуть не так зрозуміти. Повірте, справжні друзі завжди зрозуміють.

  Чистий стіл. Нехай всі говорять, що брудний стіл це ознака творчого безладу. Але в даному випадку потрібно вчитися у багатих людей. А у них стіл завжди чистий і все лежить на своєму місці. Такий порядок дає їм можливість знайти все, що їм потрібно, за короткий проміжок часу.

  Немає поспіху в роботі. Коли Ви почали займатися своїми справами, то не поспішайте і робіть все рівномірно. Інакше поспіх призведе до збільшення помилок, і до витрат часу на їхнє усунення.

  Візьміть вихідний. Саме відпочинок прямо пропорційний ефективності в роботі. Адже якщо людина добре відпочила, вона і працює гарно, і все встигає. Тому якщо Ви втомилися і розумієте, що Вам потрібен вихідний, візьміть його.

  І впродовж всього свого шляху пам’ятайте, що для того, щоб мати те, чого у вас ніколи не було, потрібно робити те, чого ви ніколи не робили.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*