Увага! «Собачий кайф»

    IMG_20200827_104734_368Небезпечна гра, яка дає відчуття ейфорії на кілька хвилин. Ціна – здоров’я або життя підлітка. Дослідивши історію цього питання, виявилося, що це не є сучасне «ноу-хау». Подібним чином підлітки розважалися ще в вісімдесятих роках минулого століття. Це стає причиною того, що батьки не переймаються таким захопленням власних дітей як «собачий кайф», мов, минеться, як вітрянка.
 Гра небезпечна тим, що може завдати шкоди здоров’ю або призвести до смерті дитини. Тобто, насправді, маємо справу з підлітковою суїцидальною поведінкою, замаскованою у гру.
Причини такої популярності «собачого кайфу» криються в соціальних та вікових аспектах.
Соціальним фактором популярності є колективна форма гри, коли в такий спосіб підліток долучається до спільноти однолітків. Тут його приймають, розуміють, навіть рятують при необхідності. Так задовольняються базові потреби в прийнятті і турботі.
 Сучасні діти схильні ризикувати. Цьому вони навчилися у власних сім’ях, з прикладу теле- і кібер героїв. Єдине, що залишається поза увагою – реальність смертельного випадку під час гри. Ментальна установка, яка спрацьовує в даному разі – «це може статися, але з кимось іншим». Віра у власну невразливість та бажання «заробити плюси» у своїх друзів, продемонструвати сміливість, бути причетним до «спільної справи» змушують підлітка “кайфувати”.
Схильність досліджувати світ, власне тіло, бажання експериментувати з ним – приводять на межу життя.
Дитина спостерігає «смерть» в різних її проявах: в стосунках між дорослими (розлучення, насилля), на соціальному рівні (будь-якого дня хтось із батьків може опинитись без роботи), в інших втратах – сподівань, мрій, ілюзій. Тож, зазирнувши в очі смерті, ніби переконує себе в тому, що її можливо пережити.
Якщо ви дізналися, що ваша дитина бавиться в «собачий кайф», задайте собі ряд запитань: що відбувається у вашій сім’ї такого нестерпного для доньки чи сина, що викликало суїцидальний намір? Дитина поряд з вами почувається безпечно? А в який ще спосіб ваші син чи донька могли б пізнати можливості власного тіла? Що діється із принципом задоволення – прагнете його отримати будь-якою ціною? Звісно, запитань може бути більше. Та лише звернення до психолога зможе повести вас потрібною стежкою, якщо ви розгубилися.
Ознаки, які мають насторожити батьків та педагогів: падає успішність, розсіяна увага, вповільнені рухи і реакції, головний біль як симптом розладу судинного характеру, слабкість тілесного походження після сеансу гри.
Поспішіть надати своїй дитині підтримку, розуміння і любов, а при потребі і допомогу, відкоригуйте ваші стосунки. Тоді потреба шукати сумнівне задоволення в «собачому кайфі» відпаде сама по собі.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*