Фахівцями Хмельницького МЦСССДМ здійснюється контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини

Держава гарантує виплату допомоги при народженні дитини, розмір якої встановлюється на дату народження немовляти  Постановою КМУ від 27.12.2001 р. № 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми». Розмір виплати при народженні дитини у 2016 році становить 41 280 грн., незалежно від того, якою за рахунком народиться дитина. Зі збільшенням суми допомоги при народженні дитини почастішили  випадки нецільового використання державних коштів. Нерідко отримувачі не забезпечують належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини, її безпечного та комфортного проживання.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 р. № 623 ,,Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціональних обов’язків державного соціального інспектора“ контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей одиноким матерям та створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей здійснюється центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр) шляхом проведення вибіркового обстеження окремих сімей.

Під час відвідування сімей з дітьми, які отримують державну соціальну допомогу при народженні дитини фахівцями із соціальної роботи складається акт перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини, де вказуються умови, які створені для виховання та розвитку дитини, перевіряється  наявність у дитини харчування та одягу відповідно до віку та сезону, наявність засобів гігієни, візка та ліжка тощо.

В переважній більшості сімей батьки належним чином піклуються та створюють умови для проживання та виховання дітей. Проте є випадки, коли батьки ведуть асоціальний спосіб життя (вживання алкоголю, антисанітарні умови проживання, недостатня увага до потреб дитини). В таких випадках сім’я ставиться на облік, як така, що опинилася в складних життєвих обставинах, з нею проводиться відповідна соціальна робота фахівцями центру.В ході здійснення обстеження спеціалісти центру надають соціальні послуги, а також консультації, проводять бесіди з батьками по попередженню дитячого травматизму, оздоровленню та вихованню дітей.

Контроль за цільовим використанням коштів державних допомог дає можливість на ранньому етапі виявити сім’ї, які потребують соціального контролю та вчасно надати їм допомогу у вирішенні складних життєвих обставин.
В разі встановлення фактів нецільового використання коштів виплата державної соціальної допомоги припиняється.

Виплата допомоги припиняється у разі:

–                позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

–                відмови отримувача допомоги від виховання дитини;

–                нецільового використання коштів і незабезпечення  отримувачем допомоги     

   належних  умов  для  повноцінного утримання та виховання дитини;

–                відібрання дитини  в  отримувача  допомоги  без   позбавлення батьківських прав;

–                тимчасового  влаштування  дитини на повне державне утримання, крім  дітей,  які народилися під час перебування матері в слідчому ізоляторі  або  установі  виконання  покарань за умови перебування дитини  разом  з  матір’ю;

–                перебування отримувача  допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;

–                смерті дитини;

–                смерті  отримувача  допомоги; 

–                виникнення інших обставин.

               Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені  обставини,  за  рішенням  органу,  який призначив допомогу.

               До відома.

               Станом на 15 лютого 2016 року фахівцями із соціальної роботи Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було обстежено 83 сім’ї. Встановлено, що в обстежених 82 сім’ях батьки задовольняють потреби дітей відповідно віку та використовують соціальні виплати за призначенням. Лише одній сім’ї виплати було припинено в зв’язку з смертю дитини.

            Відповідно до плану роботи Центру означені перевірки будуть проводитися і надалі.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*