Щодо проекту Державного стандарту

Міністерство соціальної політики України спільно з проектом «Супровід урядових реформ в Україні» (далі – SURGE), за підтримки Уряду Канади, розробили проект Державного стандарту соціальної послуги соціального супроводу сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Проект стандарту розроблено з урахуванням змін, які відбулися в законодавстві України щодо системи організації та надання соціальних послуг за останні роки, та базується на найкращих міжнародних практиках.

Враховуючи актуальність послуги соціального супроводу сімей/осіб, які перебувають  у складних життєвих обставинах, в забезпеченні соціальної підтримки сімей з дітьми, її значення для попередження інституції дітей, важливо забезпечити якісне пілотування проекту стандарту. Це дозволить врахувати практичний досвід надавачів соціальних послуг, визначити відповідність змісту та запропонованих у проекті стандарту інструментів.

Пілотування проекту стандарту відбуватиметься протягом травня-вересня проточного року. Задум передбачено в Дніпропетровській, Одеській, Вінницькій, Черкаській, Хмельницькій, Тернопільській, Львівській, Закарпатській, Київській областях та місті Києві.

Крім того, ініціативою зі захисту прав дитини та розвитку соціальних послуг проекту SURGE буде надано організаційно-методичну та технічну підтримку у проведенні пілотування.

Умови участі у пілотуванні:

  • надавач соціальних послух включений до розділу «Надавачі соціальних послуг» Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг;
  • у надавача соціальних послуг працює не менше 2-х фахівців із соціальної роботи/соціальних працівників, які мають досвід роботи з сім’ями з дітьми;
  • можливість фахівців відвідувати сім’ї за місцем їх проживання не менше 2-х разів на тиждень та/або наявність віддаленого робочого місця для фахівця та/або зручне транспортне  сполучення.

Надавачам соціальних послуг, котрі мають бажання взяти участь у проекті, необхідно до 30 березня 2023 року надати відповідну інформацію до Хмельницького обласного центру соціальних служб.

 

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*