Як навчити дитину засинати самостійно

9-31
Дитина не хоче лягати спати – часто батьки зіштовхується з такою проблемою. Вкладання затягується на довгі години, що відображається на нервовій системі обох. Чому дитина не хоче спати і що робити в таких випадках.
Сон — це невідоме
Для маленької дитини сон – це невідомий, часто лякаючий стан. Батьки допомагають  їй подолати цей страх і відчути себе в безпеці, дозволяючи заснути у себе на руках або постійно будучи поруч. Така «прив’язка» сну до людини скоро стає пасткою, як для самого малюка, так і для його батьків. Адже ледь мама або тато виходять з кімнати, почуття безпеки зникає!
Вміння засинати — навик
Тим часом, будь-яка здорова дитина старша 6 місяців, у якої немає неврологічних проблем, здатна заснути сама і проспати 5-7 годин, не прокидаючись. Уміння засинати самостійно – такий же навик, як і ходіння або володіння столовими приборами. Він не з’являється сам по собі, йому теж потрібно вчитися!
Своє спальне місце
Перші місяці дитячий сон складається переважно з довгої фази швидкого сну, коли малюк бачить сновидіння, і короткого глибокого сну. Разом вони складають цикл довжиною в 40-45 хвилин, при зміні яких дитина прокидається. Головне завдання батьків в цьому віці – зберігати стабільні умови навколо малюка. Якщо дитина заснула на руках, то прокинувшись між циклами, вона злякається, виявивши себе в іншому місці. Саме тому так важливо, щоб у дитини з народження було своє спальне місце.
Перезбудження.
Дуже часто причиною небажання дитини засинати може служити перезбудження. Це трапляється через надмірно активних дії у другій половині дня, перегляд мультфільмів або ігор на планшеті. Щоб дитину було легше вкласти, обирайте більш спокійні розваги перед сном, а також не дозволяйте дивитися мультфільми безпосередньо перед відходом до сну. Телевізор допустимий не менш, ніж за годину до сну.
“Вікно в сон”
Ви, напевно, не раз помічали, що дитина тре очі. Але через певні причини не укладали її в цей час спати: треба було ще її погодувати, покупати, вона начебто активно продовжувала грати, ви були зайняті і т.д. В результаті ви пропускаєте найбільш сприятливий момент для укладання і потім – “місія нездійсненна”. Засічіть час, коли малюк починає терти очі і робіть все можливе, щоб укласти його саме в цей період. Так ви заощадите собі нерви і не зробите зайвих хвилювань своєму чаду.
Низька активність
Ще однією причиною небажання дитини відправлятися в ліжко може бути занадто низька активність протягом дня. Наприклад, через погану погоду ви не гуляли на вулиці. В результаті малюк недостатньо набігався і награвся, словом не втратив належної кількості енергії, і вона у нього в надлишку. В ідеалі дитина повинна втомлюватися настільки, щоб проблем укладанням у вас не було. При цьому заняття бажано підбирати різнобічні, знижуючи плавно активність до вечора.
Потреба в мамі.
Іноді діти відмовляються засинати, бо їм не вистачає мами. Можливо, ви недостатньо часу приділяєте дитині через свою роботу або з інших поважних причин. Тому малюк таким чином вимагає від вас уваги. З мамою він заспокоюється і засинає легше.
 Інші фактори.
Найбільш поширеними факторами, коли дитина складно засинає також можуть бути: спека, холод, голод, прорізування зубів, кольки. Використовуйте допоміжні заспокійливі засоби: м’ятний чай, теплу ванна з лавандою. Спостерігайте за своєю дитиною. Огорніть її любов“ю та піклуванням і солодких вам снів.

2 thoughts on “Як навчити дитину засинати самостійно

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*