Як прихистити дитину під час війни

Без названияСтаном на 15 серпня 2022 року на чат-бот « Дитина не сама» поступило майже 22000 звернення з бажанням прихистити в своїй сім’ї дитину, яка залишилась без  батьківського піклування.  Ці сім’ї було поінформовано про особливості тимчасового влаштування дітей, які залишились без батьківського піклування в період воєнного стану, та запропоновано заповнити розширену анкету. Заповнену анкету подали 8 559 сімей .В період з 12 травня по 25 липня проведено навчання для 22 груп учасників, в яких взяли участь 2 053 сім’ї. Завершили навчання та підтвердили своє бажання прихистити дитину 1287 сімей з м.Київа та 23 областей України.

Представники Хмельницької області також виявили бажання долучитися до даного проекту та зареєструвалися у кількості 285 осіб в чат-боті «Дитина не сама».

Днями на Хмельниччині завершився черговий етап триденних навчань  сімей  з питань безпеки, особливостей догляду та адаптації дитини, які зареєструвалися у чат-боті та виявили бажання  тимчасово прихистити дитину, яка залишилася без батьківського піклування.IMG_20220901_085329

Експрес навчання проводила сертифікований тренер – заступник директора Хмельницького обласного центру соціальних служб Наталія Мельник.

За її словами, за умовами тимчасового влаштування, дитина у родині може залишатися до завершення воєнного стану або до моменту, коли знайдуться її родичі чи батьки. Якщо ж так сталося, що рідних у хлопчика чи дівчинки немає – саме та сім’я, де дитина жила тимчасово, отримує першочергове право на усиновлення чи опіку.

До тих родин, які виявили бажання прийняти дитину та пройшли навчання звертатимуться регіональні Служби у справах дітей, коли виникне необхідність тимчасового влаштування дитини. Служба у справах дітей надаватиме підтримку та здійснюватиме контроль за умовами проживання, навчання та виховання дитини.  На черговому етапі навчання пройшли 12 родин бажаючих прихиститу дитину.IMG_20220901_085334

Нагадуємо, навчання сімей відбувається у рамках проєкту ЮНІСЕФ «Моніторинг потреб та підтримка дітей в період воєнного стану», що реалізується  МБО «Партнерство «Кожній дитині». 

Завдання чат-боту: 1) відбір сімей, до яких в разі потреби будуть тимчасово влаштовані діти, які залишились без батьківського піклування в період воєнного стану в Україні; 2) популяризація сімейних форм виховання, сприяння розвитку усиновлення, сімейних форм виховання та патронату.

Нині українці подали вже понад 22 000 заявок, щоб тимчасово прихистити малюків. Бо дитина не має бути сама.  

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*