“Інтернет шахрайство: час фішингу”

  З розвитком інтернет-технологій і розширенням інтернет-простору збільшується ймовірність зіткнення з шахрайством. Останнього часу популярність набув фішинг – різновид шахрайської діяльності, метою якої є отримання доступу до конфіденціальної інформації користувача (логінів, паролів, даних банківських карт). Фішингові повідомлення спонукають до негайних дій, не залишаючи часу на роздуми. Шахрайські повідомлення найчастіше надходять від імені відомих брендів і впливають на емоційне сприйняття інформації. Вони можуть: викликати тривогу за стан своїх банківських рахунків; обіцяти грошові вигоди з докладанням мінімальних зусиль (лотереї, повідомлення про можливий неочікуваний спадок тощо); пропонувати фінансові угоди з неймовірно вигідними умовами; закликати до пожертв після інформаційних новин про стихійні лиха або звертатися до Вашого милосердя, пропонуючи допомогти хворим дітям. Шахраї використовують не лише розсилку листів на електронні адреси, але й онлайн-оголошення, результати пошукових систем, імітацію спливаючих вікон з системними повідомленнями, розповсюдження інформації у соціальних мережах. За оцінками фахівців 70% фішингових атак в соціальних мережах мають успіх. Це обумовлено тим, що більшість користувачів інтернету не надають належної уваги кібербезпеці.

  Які моменти вказують на те, що це фішингова атака:

  • повідомлення на електронну пошту надходять з адрес не внесених до адресної книги;
  • фішингові повідомлення можуть містити орфографічні помилки;
  • такі повідомлення пропонують перейти за посиланням, щоб уникнути можливих проблем;
  • в шахрайських повідомленнях завжди міститься заклик про введення пароля, особистих даних, даних про фінансові рахунки.

  Для того, щоб захистити себе від шахраїв-фішерів:

  • заведіть собі декілька поштових адрес, одну з яких використовуйте лише для особистого спілкування, іншу – для публічного доступу;
  • візьміть собі за звичку ніколи не відповідати на спам;
  • замисліться про наслідки, перш ніж перейти за запропонованим посиланням, воно може вести на фішінгові сайти;
  • користуйтеся спам-фільтрами;
  • своєчасно оновлюйте свій інтернет-браузер.

  Якщо у Вас виникла підозра, що Ви стали жертвою інтернет-шахрайства, змініть паролі на всіх акаунтах, які могли стати метою шахраїв; зверніться у банк з повідомленням, що Вашими даними можуть скористуватися шахраї, заблокуйте рахунки; ведіть моніторинг банківських виписок і звітів про операції з кредитною карткою. Уважність і обережність в інтернеті захистить Вас від зайвих хвилювань і не дозволить стати жертвою шахраїв.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*