Всесвітній день пам’яті померлих від ВІЛ-СНІДу.

IMG_20180518_094501  Щорічно у третю неділю трaвня в усьому світі проходить День пaм’яті людей, які померли від СНІДу. Вперше він був оргaнізовaний в 1983 році в Сaн-Фрaнциско (СШA) групою aмерикaнців, яких особисто торкнулaся проблемa СНІДу. У День пам’яті померлих від СНІДу люди кріплять до одягу червону стрічку, як символ скорботи та пам’яті про мільйони померлих людей, в знак того, що СНІД не має кордонів, національностей, статті та віку.

IMG-5195869121f48e2c02096739afcbcafb-V  Мета акції – не лише вшанувати пам`ять людей, які померли від СНІД, але й привернути увагу суспільства та представників влади до епідемії ВІЛ/СНІД, в Україні зокрема, нагадати, що ця проблема стосується кожного, а байдужість до неї може стати причиною смертей ще десятків тисяч людей.

  Спеціалісти Деражнянського центру соціальних служб для сім’ї, та молоді провели вуличну акцію присвячену Дню пам’яті померлих від СНІДу, до якої активно долучилися учні 11 класу Деражнянської ЗОШ № 1, дітям було роздано інформаційну листівку присвячену цьому дню та червону стрічку з написом “Червону стрічку носять не байдужі”, яка з’явилась у світі у квітні 1991 року році, а її  створив відомий художник Франк Мур для того, щоб привернути увагу громадськості до проблем СНІДу. Червона стрічка є символом підтримки, надії на майбутнє.

  Багато дорослих людей вважають, що «ВІЛ-інфекція – це проблема молодих людей» та розплата за аморальний спосіб життя. Все це пояснює відсутність настороги в ризикованих ситуаціях, необхідності їх попередження та не бажанні обстеження на ВІЛ.

  «Виклик залишається надзвичайно грізним, для декого навіть нездоланним. Підступний за своєю природою вірус діє так, що вражає чоловіків і жінок у розквіті їх сил – у віці від 15 до 40 років. Він забирає у дітей батьків, а у суспільства активних громадян» (Даглас Гарднер).

  На сьогодні епідемія ВІЛ-інфекції не зупиняється. СНІД займає 7-ме місце в структурі смертей у світі. Всього у світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 млн людей. В Україні з 1987 року по травень 2018 року зареєстровано майже 307 тисяч людей з діагнозом ВІЛ, майже 98 тисяч людей зі СНІДом і понад 43 тисячі смертей від СНІДу. 

  Необхідно знати та пам’ятати, що допомагає уникнути інфікування ВІЛ:

– здоровий спосіб життя, особистий фактор поведінки, знання шляхів;

– зараження ВІЛ, усвідомлення особистої відповідальності за стан здоров’я;

– захищений статевий контакт;

– взаємна повага та вірність статевих партнерів;

– відмова від споживання ін’єкційних наркотиків.

  Необхідно відроджувати традиційні для України – культурні цінності сім’ї, материнство, здоров’я, любові та вірності, а також пристойне відношення до себе, свого образу життя як дійсних методів профілактики захворювання, яке загрожує здоров’ю нації, існуванню людства.

IMG-6be4af0a14d156fd783adf36bf19a131-V IMG-264d86e37867aeeb739c13a50ca7b2df-V

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*