Кожна держава має свої культурні корені, зібрані в музеях і виставкових залах, які дозволяють всім охочим долучитися до світу прекрасного і вдихнути на повні груди повітря, просочене духом часу.Щоб привернути увагу до музейної діяльності, було засновано Міжнародний день музеїв, який щороку в усьому світі відзначають 18 травня.
Хмельницький обласний літературний музей — один з найбільших просвітницьких закладів, культурний осередок міста та області, що містить зібрання матеріалів та предметів, що висвітлюють історію становлення і сьогодення літературного і культурного процесу в краї, присвячений окремим видатним його персоналіям. Музей розташований у ошатному невеликому одноповерховому будиночку у самому середмісті Хмельницького, за адресою:вул. Грушевського,буд. 68. Відкриття Хмельницького обласного літературного музею відбулося в серпні 1993 року, і збіглося в часі зі святкуваннями, приуроченими до 500-річчя міста.
З нагоди Міжнародного дня музеїв Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ініціював захід «Літературними стежками Поділля», в рамках якого було організовано екскурсію до Обласного літературного музею. До заходу з радістю долучилися учні СЗОШ №29. Метою було виховання в учнів почуття патріотизму, національної гордості, розширення їх кругозору щодо видатних літературних діячів міста, виховання глибокої повагу до літератури, мови, минувшини та сьогодення рідного краю.
Учні були в захваті від експозиції музею, яка розповіла про літературну спадщину краю — від давнини і до портретів письменників сучасності. Окремі стенди і вітрини в музеї присвячені як загальнонаціональному літературному процесові та його найголовнішим учасникам — Тарасові Шевченку, Лесі Українці, Михайлові Коцюбинському, так і письменникам Поділля, видатним літераторам різних культур, що бували і/або перебували в краї. Представлено в експозиції й матеріали, що висвітлюють літературу національних меншин — євреїв, росіян, поляків. Окремо розповідається про письменників-сучасників, зокрема членів обласної організації Національної спілки письменників України.
Хочемо подякувати працівникам музею за цікаву та змістовну екскурсію, та за те, що дозволили доторкнутися до літературного минулого та сьогодення рідного краю!