Сьогодні, 16.12.2022 року, відбулося завершальне навчання шостого циклу для кандидатів у прийомні батьки, батьків-вихователів, опікунів, піклувальників, усиновителів. Заступник Хмельницького обласного центру соціальних служб Наталія Мельник та начальник відділу методичного забезпечення соціальної роботи та навчальних заходів Наталія Гонта презентували тему «Формування прив’язаності та стосунків, які тривають усе життя».
Першим чином тренери говорили про прив’язаність – емоційний зв’язок, який утворюється між дітьми різної вікової категорії і батьками. Адже це засіб, за допомогою якого діти задовольняють свої основні потреби. Наталія Мельник наголосила, що при порушенні кола прив’язаності, а це виникає через недоотримання уваги і позитивних емоцій, дитину потрібно пильнувати в усіх сенсах цього слова. Коли чадо потрапляє в сім’ю, варто не забути і обмежити коло спілкування в домі, аби дитина краще пішла на контакт з батьками… Наталія Гонта доповнила, що мова йде про довіру, бо це, як відомо, психологічний стан внутрішнього спокою, що проявляється за відсутності подразників та переживань.
Слід зауважити, що прив’язаність формується не з першого дня перебування дитини разом із людьми, які починають виховувати дитину. Для цього потрібно пройти етапи адаптації дитини. Перших два – «Знайомство» і «Медовий місяць». Цей проміжок часу найкращий для обох сторін. Адже діти показують себе з найкращого боку, а батьки – тішаться цим. Але рано чи пізно настає той час, коли дитина запитує себе чи вона у цій родині назавжди… Цей етап – «Бешкетний період». Тут тато з мамою мають бути готовими до всього. Головне, у жодному разі не засумніватися у собі в першу чергу, не сказати дитині, що її віддадуть назад в інтернатний заклад. Лише потім настає період «Справжня дитина».
По завершенню навчання присутні подякували спеціалістам за безцінний досвід, яким вони поділились.