1 червня – Міжнародний день батьків і День захисту дітей

2У перший день календарного літа, 1 червня,  святкуються   Міжнародний день батьків і День захисту дітей. Відомо, що традиційне свято радості та надії, бо саме в дітях продовжується людський рід, в Україні відзначається із 1998 року. А у  1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов’язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей.

На жаль, на сьогоднішній день, у зв’язку з бойовими діями, перед Україною постали великі проблеми у сфері захисту прав дітей. Тому потрібно робити все можливе і прагнути всебічно захищати дітлахів різної вікової категорії. Адже чада як майбутнє нації мають повне право бути щасливими, рости на благо держави.1

Оскільки формування дитини відбувається, передусім, у сім’ї, Хмельницький обласний центр соціальних служб систематично проводить циклові  навчання для потенційних усиновителів, прийомних батьків, опікунів, патронатних вихователів. Заклад організовує інформування в тому числі щодо сімейних цінностей, профілактики соціального сирітства, недопущення сирітства, жорстокого поводження з дітьми.

Крім того, спеціалісти ХОЦСС, роз’яснюючи форми сімейного виховання в Україні, дають тлумачення понять: прийомні діти, діти-вихованці, дитина-сирота, діти, позбавлення батьківського піклування та статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. Діляться знаннями за програмою ПРАЙД – українською версією програми, передусім, для тих, хто виявив бажання створити прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу.

Як зауважують спеціалісти, які пройшли тренінговий курс «Тренінг для тренерів «Підготовка кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі»» та за його результатами отримали свідоцтво тренера, окремі теми програми було зібрано на основі реальних подій.  Основною метою таких навчань – є формування усвідомленого рішення батьків щодо створення прийомної сім’ї/ дитячого будинку сімейного типу, підготовка до здійснення функцій прийомних батьків/батьків-вихователів шляхом формування необхідних сфер компетентності.

Таким чином, спеціалісти обласного центру соціальних служб закликають громадськість задуматись про важливість виховання дитини у сім’ї, при можливості та бажанні прийняти дитину, дитину–сироту, дитину, позбавленого піклування  до себе в родину.

Для цього потрібно звернутися до служби у справах дітей за місцем проживання.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*