Щодо організації роботи із демобілізованими учасниками АТО та членами їхніх сімей

26 січня 2016 року працівники Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді взяли участь у семінарі-нараді для соціальних робітників Ізяславського територіального центру.  Одним із питань, яке розглядалося на засіданні, було організація роботи із демобілізованими учасниками антитерористичної операції та членами їхніх сімей.

На початку наради заступник голови Ізяславської райдержадміністрації Володимир Левченко наголосив на необхідності тісної взаємодії суб’єктів із соціальної роботи з метою надання якісної та адресної допомоги для учасників антитерористичної операції.

Директор Ізяславського РЦСССДМ Світлана Косовська надала детальні роз’яснення щодо заповнення соціальних паспортів потреб демобілізованих учасників антитерористичної операції. Також вона ознайомила присутніх із пільгами, які існують для учасників бойових дій, зокрема щодо постановки на квартирний облік та отримання житла, медичного обслуговування, оздоровлення дітей членів родин учасників АТО та безкоштовного харчування у школах Ізяславського району тощо.

Важливим аспектом у вивченні потреб та складанні соціальних паспортів учасників антитерористичної операції є з’ясування питання щодо наявності/відсутності дров для опалювання будинків, особливо у сільській місцевості. Тому було наголошено на необхідності включення сільської громади для надання допомоги чоловікам, які повернулися додому зі Сходу, та їхнім родинам.

Начальник відділу соціальної роботи РЦСССДМ Юлія Гаврилюк зробила співставлення списків демобілізованих учасників АТО, наданих Ізяславським районним військовим комісаріатом, та списками соціальних робітників сільських рад Ізяславського район. Для того, аби отримати максимальну інформацію щодо учасників антитерористичної операції та надавати їм всебічну підтримку, дійсно потрібно підключати і сільські ради, і районний комісаріат, і громадські організації.

 В ході семінару-наради Сергій Глеба, заступник головного лікаря Ізяславського ЦПМСД, розповів про медичне обслуговування та санаторно-курортне оздоровлення учасників АТО та їхній дітей.

Голова громадської організації «Спілки ветеранів учасників АТО» Володимир Павлюк наголосив про співпрацю та надання волонтерської допомоги демобілізованим учасникам АТО та їх сім’ям.

  

Підтримка громадських ініціатив переселенців у м. Кам’янці-Подільському

26 січня Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провів другу у 2016 році групу взаємопідтримки для сімей з числа вимушених переселенців зі Сходу України та АР Крим.

За ініціативи громадської організації «Об’єднання переселенців України в м. Кам’янець-Подільський» під час роботи групи були підняті важливі питання щодо участі переселенців Кам’янця-Подільського у нових програмах та грантах соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб.

Також, учасники обговорили можливість участі бажаючих у безкоштовному навчанні для отримання реальної можливості започаткування власної самозайнятості у рамках проекту «Стабілізаційна підтримка внутрішньо переміщених осіб та місцевих громад у розвитку мікропідприємництва» за підтримки представництва Міжнародної організації з міграції в Україні.

«За цей рік ми зрозуміли, що Кам’янець-Подільський унікальне місто. І таким місто роблять зусилля усіх його жителів: від міського голови до простих кам’янчан. – зазначили учасники заходу. –  Завдяки конструктивному діалогові зі всіма структурами міста, ми маємо можливість розвиватися та бути ресурсом для кам’янецької громади».