«За дитячими коштами – наглядають»

Держава гарантує виплату допомоги при народженні дитини, розмір якої встановлюється на дату народження немовляти  Постановою КМУ від 27.12.2001 р. № 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми»

     Так, у  2007-2010 рр. сума виплати була фіксованою і збільшувалась, враховуючи градацію народжуваності (12240 грн. –  на  першу дитину,  25000 грн. – на другу дитину, 50000 грн – на третю і наступну дитину. З грудня  2010  р. до червня 2014 р. – розрахунок проводився відповідно розміру прожиткового  мінімуму,  кратність якого збільшувалась з народження першої, другої та третьої дитини. Розмір виплати при народженні дитини у 2016рстановить 41 280 грн., незалежно від того, якою за рахунком народиться дитина. Зі збільшенням суми допомоги при народженні дитини почастішали випадки нецільового використання державних коштів. Нерідко отримувачі не забезпечують належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини, її безпечного та комфортного проживання.                 Під час обстеження матеріально-побутових умов сім’ї неодноразово фіксуються антисанітарний стан приміщення, в якому перебуває дитина, відсутність елементарних предметів побуту для немовляти (немає ліжечка, візочка, іграшок, одягу тощо). 

 Тому, з метою контролю використання «дитячих коштів», на спеціалістів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді районних, міських та селищних рад  покладено обов’язки відслідковувати  цільове використання коштів при народженні дитини, шляхом проведення моніторингу виплат і використання допомоги, а також  вибіркового обстеження окремих сімей.

У разі встановлення факту нецільового використання коштів, зазначені органи подають пропозиції щодо припинення виплати допомоги.

Відновлення виплат відбувається при умові повторного обстеження сім’ї та встановлення факту цільового використання виплат грошової допомоги.

Так, протягом 2015р. спеціалістами центрів було здійснено 5 426  вибіркових обстежень окремих сімей, за результатами яких, подано 57 пропозицій щодо припинення виплат допомоги при народженні дитини.

Найбільшу кількість обстежень проведено Хмельницьким міським,   Красилівським та Полонським районними  центрами – відповідно: 660, 476 та 455 обстежень.

Найбільша кількість  припинення виплат у Волочиському районі центрі – 9 пропозицій. По 7 – у Віниковецькому, Ізяславськиму  та м. Шепетівка.

Усі пропозиції щодо припинення виплат на народжені дитини фіксуються у актах перевірки та мають посилання на Закон України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», саме тому, звертаємо на них особливу увагу.

Виплата допомоги припиняється у разі:

–       позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

–       відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

–   нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;

–       тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;

–       припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини;

–       у разі виникнення інших обставин.

Робота продовжується.

Провідний спеціаліст ХОЦСССДМ

Длугашевська Тетяна Олександрівна

Брифінг на тему: «Ситуація з пожежами в області у 2015-2016 роках. Причини їх виникнення та наслідки»

Популярні

28 січня в Головному управлінні ДСНС України у Хмельницькій області відбувся брифінг на тему: «Ситуація з пожежами в області у 2015-2016 рр. Причини їх виникнення та наслідки». У заході взяли участь заступник начальника Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області з державного нагляду (контролю) у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту Сергій Юра, начальник Управління цивільного захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації Євген Данилюк, представник Департаменту соціального захисту населення ОДА та директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Власюк.

За інформацією С. Юри з  початку поточного року на території Хмельниччини виникло 113 пожеж проти 66 за аналогічний період минулого року, на яких виявлено загиблими дев’ять осіб, із них одна дитина, травмовано дві людини.

Основними причинами пожеж, від яких гинули люди, є:

  • необережне поводження з вогнем,
  • порушення правил пожежної безпеки під час влаштування та експлуатації печей,
  • порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації електропобутових приладів,
  • пустощі дітей із вогнем.

Особливу увагу представники ДСНС звернули на пожежі в сільській місцевості, кількість яких теж зростає – 64 проти 40, в містах та селищах міського типу – 48 проти 26.

«Обласною державної адміністрацією розроблений і погоджений зі відповідними відомствами план зі стабілізації кількості пожеж, – продовжив захід Євген Данилюк. – Слід зазначити, що збільшенню кількості пожеж передувало подорожчання газу, тому люди почали переходити на пічне опалення, яке вже 10-15 років ніхто не перевіряв. Крім того, сьогодні немає такої служби, яка б могла перевірити пічне опалення. Влада робить все можливе для того, щоб консультаційні пункти, які знаходяться у всіх сільських радах, якісно працювали, і люди могли отримати допомогу з ремонту пічного опалення, електрообладнання, різні консультації. Також, щоб зменшити кількість пожеж, потрібно організовувати роботу місцевих пожежних команд у новостворених територіальних громадах – збільшити їх кількість, залучити більше добровольців, які б надавали кваліфіковано допомогу в цьому напрямку». 

Директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Власюк зазначила, що між відомствами налагоджена тісна співпраця щодо проведення спільних профілактичних заходів серед сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, передбачених спільним планом дій ХОЦСССДМ та Головного управління ДСНС у Хмельницькій області . Переважна більшість таких сімей проживає у сільській місцевостіі  опалюють будинки плитами, які, зазвичай, знаходяться в несправному стані. Працівниками ЦСССДМ соціальною роботою у 2015 році охоплено 5901 сім’я, в якій виховується 10450 дітей.Щоб не допустити сумної статистики загибелі дітей та дорослих спеціалістами центрів  під час інспектування таких сімей та їх соціального супроводу звертатиметься увага на недопущення залишення дітей без нагляду дорослих, помешкання, експлуатацію печей, газових та інших нагрівальних приладів, обізнаність правил пожежної безпеки. Саме ці причини призводять до винекнення пожеж.

Крім того, у літній період планується проводити роз’яснювальну та профілактичну роботу серед дітей та молоді в дитячих оздоровчих закладах.

 

Відбулося засідання районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

27 січня 2016 року під керівництвом заступника голови районної державної адміністрації Наталії Собчук відбулося засідання районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. В засіданні взяли участь члени районної ради (медичні працівники, начальники управлінь, відділів адміністрації), Грицівський селищний голова, Михайлючський, Хролинський сільські голови, головні лікарі Грицівської лікарні, Михайлюцької, Хролинської, Плесенської та

Сульжинської амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

На засіданні розглянули питання:

1. Про хід виконання районної соціальної цільової програми протидії захворюванню на туберкульоз в 2013-2016 роках.

2. Внесення змін до складу районної ради протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/ СНІДу.

3. Затвердження плану роботи районної ради з питань протидії туберкульозу і ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016 рік.

Виступили та взяли участь в обговоренні питань порядку денного: голова ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу заступник РДА Собчук Н.М., районний фтізіатр Усенко І.С., заст. головного лікаря Шепетівського ЦПМСД Фоміна Т.В., головний державний санітарний лікар Шепетівського та Полонського району Нечипорук А.Г., керуючий справами виконавчого апарату районної ради Капелюх М.П., сільські та селищний голови, головні лікарі АЗПСП.

Із першого питання інформацію « Про хід виконання заходів районної соціальної цільової програми протидії захворюванню на туберкульоз в 2013-2016 роках» взято до відома та прийнято рішення:

1. Рекомендувати сільським та селищному головам:

1.1 Передбачити фінансування заходів на виконання програми протидії захворювання на туберкульоз.

1.2. Надавати всебічну допомогу медичним працівникам в організації профілактичної роботи щодо раннього виявлення туберкульозу серед населення.

1.3. Сприяти проведенню госпіталізації та лікування хворих із заразними формами туберкульозу в базові спеціалізовані заклади.

2. Головному лікарю Шепетівського центру первинної медико – санітарної допомоги Градомському В.В.:

2.1. Взяти під контроль організацію проходження профілактичних флюорографічних обстежень сільського населення.

2.2. Покращити роботу серед медичного персоналу щодо раннього виявлення хворих на туберкульоз методом дослідження мокротиння

2.3. Проводити обов’язкову госпіталізацію за рішенням суду в обласні туберкульозні заклади хворих із заразними формами туберкульозу, які відмовляються від лікування.

2.4. Контролювати забезпечення запасу туберкуліну та туберкулінових шприців для проведення туберкулінодіагностики підлягаючим контингентам. Інформацію надавати до Держсанепідслужби у Хмельницькій області і Хмельницький обласний протитуберкульозний диспансер.

2.5. Активізувати санітарно – освітню роботу щодо раннього виявлення та профілактики туберкульозу.

3. Головному лікарю Шепетівської ЦРЛ Савчук В.М.

3.1. Надавати медичну допомогу хворим на туберкульоз, обстеження та лікування в повному обсязі згідно діючих наказів Міністерства охорони здоров’я України. 3.2. Забезпечити достатньою кількістю дезінфікуючих засобів, сучасних засобів індивідуального захисту персоналу амбулаторного туберкульозного відділення

4. Начальнику ВП ГУМП в Хмельницькій області Завадському О.М.:

Надавати допомогу ЦРЛ в госпіталізації хворих на туберкульоз, які відмовляються від лікування та обстеження.

До складу районної ради введено Савчук В.М. – головного лікаря Шепетівської ЦРЛ.

Затверджено план роботи районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016 р..

 

Інспектування у сім’ях з новонародженими

21 січня 2016 р. здійснено виїзд мобільного консультативного пункту соціальної роботи в села району Судилків, Білокриниччя, Лозично.

Під час виїзду спеціалісти Шепетівського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді відвідали і провели інспектування у сім’ях з новонародженими дітьми, здійснено перевірку цільового використання державних виплат, а також відвідали сім’ї, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Оформлено 5 актів на предмет цільового використання державних коштів, батькам наголошено на дотримання правил протипожежної безпеки при користуванні пічним опаленням та при користуванні електроприладами в домашніх умовах. Під час рейду негативних випадків не виявлено, державні кошти використовуються за призначенням на потреби дітей.

Захід «Профілактика девіантної поведінки серед підлітків»

У наш час надзвичайно гострою є проблема збільшення правопорушень серед дітей і молоді. Безперечно, правопорушення тісно пов’язані з процесами деморалізації суспільства, безробіття, зі стрімким розвитком наркоманії, токсикоманії, розпадом сім’ї, поширенням інших соціально негативних явищ.

Профілактична робота з подолання злочинності серед неповнолітніх є одним з найважливіших напрямів виховної роботи з дітьми. Хмельницьким міським Центром соціальних служб для сімї, дітей та молоді постійно проводяться профілактичні інформаційно-просвітницькі заходи з неповнолітніми правопорушниками. Мета таких заходів полягає в роз’ясненні дітям їх законних прав та обов’язків, виявленні причин, які спонукали їх до скоєння злочинів та правопорушень, популяризації здорового способу життя та  важливості розуміння перспектив свого життя та шляхів їх досягнення.  Під час бесід акцентується увага на застереження вчинення ними протиправних дій в майбутньому та проявів агресивної поведінки і порушень громадського порядку.

         27.01.2016 року практичним психологом Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено захід «Профілактика девіантної поведінки серед підлітків». Під час проведення заходу учасники переглянули відеофільм “Історії життя неповнолітніх за гратами”, обговорили, які висновки з побаченого зробив кожен.        

Провели анкетування «Молодь і протиправні дії» з метою: визначення причин, які спонукають до скоєння протиправних дій, ставлення неповнолітніх до цих дій однолітками і яка профілактична робота більш дієва для підліткового середовища.