Перепідготовка та підвищення кваліфікації директорів

Галерея

З 29 по 31 березня 2016 року був проведений тематичний короткостроковий семінар для директорів районних, міських, селищних центрів соціальних служб  для сім’ї, дітей та молоді.   Тема: “Актуальні питання здійснення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю в умовах проведення адміністративно-територіальної реформи ” Семінар проводився за таким планом: 29 березня, вівторок 9.30 – 10.00 Реєстрація. 10.00 – 10.15  Відкриття семінару, ознайомлення з програмою. Баюк Микола Іванович – директорЦентру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, м.держ.упр.;   Власюк Тетяна Михайлівна –  директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. 10.15 – 11.00 Тематична зустріч. Здійснення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю Читати далі…

«Профілактика рецидивної злочинності серед неповнолітніх»

Одним з основних напрямків роботи Ізяславського районного   центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є профілактика злочинності та  негативних явищ в дитячому та молодіжному середовищі.

Головним  із завдань цього напрямку  є соціальна  реабілітація осіб, звільнених з місць позбавлення волі,   надання соціальної допомоги дітям та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, здійснення профілактичної роботи з ними з метою недопущень повторних протиправних вчинків.

Питання соціальної реабілітації осіб, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, нині залишається надзвичайно актуальним. Від ефективності його вирішення значною мірою залежить моральне відродження і безпека суспільства, рівень рецидивної злочинності в державі.

З метою налагодження співпраці із суб’єктами соціальної роботи, що здійснюють свою діяльність із неповнолітніми, які засуджені з іспитовим терміном позбавлення волі, 28 березня 2016 року на базі Ізяславського РЦСССДМ відбулось засідання «круглого столу» «Профілактика рецидивної злочинності серед неповнолітніх». Участь у засіданні взяли директор Ізяславського РЦСССДМ Косовська С.А., ст. інспектор Ізяславського РВ КВІ УДПтС України у Хмельницькій області Булаєвський А.О., старший іспектор ювенальної превенції Ізяславського ВП Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області Гончарук М.Р., спеціаліст служби у справах дітей Ізяславської райдержадміністрації              Поцілуйко О.М. Також на засідання «круглого столу» було запрошені 2 неповнолітніх, які засуджені з іспитовим строком та перебувають на обліку КВІ  Ізяславського РЦСССДМ.

В ході обговорень було з’ясовано, що вкрай важливо здійснювати комплексні соціально-профілактичні заходи, спрямовані на запобігання повторного скоєння злочинів, а також недопущення аморальної, протиправної, іншої асоціальної поведінки дітей та молоді, попередження  впливу негативних явищ у молодіжному середовищі.

Із дітьми, які були присутні на заході, проведено бесіду з елементами тренінгу, в ході якої спільними зусиллями з’ясовано причини та наслідки протиправної поведінки. Приємно, що діти серед причин виділили такі, як  вживання алкоголю, невміння протистояти впливу оточуючих, відсутність життєвого досвіду, незнання законів тощо. Також дітям було запропоновано завдання для особистісного вивчення «Мої переваги та недоліки» та перегляд документального відеофільму «Діти за гратами».

В результаті  «круглого столу» суб’єкти із соціальної роботи  дійшли висновку, що задля досягнення успішного результату в напрямку профілактики рецидивної злочинності серед неповнолітніх необхідно проводити групову та індивідуальну роботу з метою соціальної реабілітації. Також надзвичайно важливо надавати комплекс психологічних, педагогічних, юридичних та медичних заходів, спрямованих на відновлення морального, психічного та фізичного стану дітей та молоді, їх соціальних функцій, приведення індивідуальної та колективної поведінки у відповідність із загально визначеними суспільними правилами.

VLUU L100, M100  / Samsung L100, M100VLUU L100, M100  / Samsung L100, M100 VLUU L100, M100  / Samsung L100, M100

Похід у музей

Музей –  це місце, де зустрічаються сьогодення й минуле. Коли проходиш по його залах, то почуваєш, як дух збіглих часів наповнює тебе. Тут можна робити замітки, годинами розглядати експонати, а можна просто мріяти, уявляючи  себе однією із визначних постатей минулих років.

Хмельницький музей Проскурівського підпілля знаходиться в маленькому будинку, побудованому на початку ХХ століття, і є філією музею історії міста Хмельницького.Відкриття закладу, яке було присвячено 50-річчю визволення міста, відбулося 25 березня 1994 року. 

З нагоди 72-ї річниці визволення Хмельниччини від німецько-фашистських загарбників  Хмельницьким міським  Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організовано похід до музею Проскурівського підпілля для дітей, що перебувають в складних життєвих обставинах та вихованців Дитячого будинку Хмельницької обласної ради.

 Експозиція музею розповіла про окупацію, підпільно-партизанський рух та визволення міста від німецько-фашистських загарбників. Фонди музею складають близько 800 експонатів. Серед них особисті речі підпільників, фотоматеріали, спогади, листи, характеристики членів Проскурівського підпілля. На даний час музей Проскурівського підпілля постійно поповнюється новими матеріалами подій Великої Вітчизняної Війни.  Екскурсія виявилась не лише цікавою, а й досить корисною для дітей, допомогла їм здобути нові знання та враження, більше довідатися про історію рідного краю. Вони з неабиякою цікавістю розглядали експонати, отримували відповіді на всі свої запитання із захоплюючої розповіді екскурсовода. Цей похід приємно різнобарвив їх життя, відволік від повсякденності. Після завершення екскурсії дітвора вийшла із музею в хорошому настрої та враженнями.

Хочемо подякувати працівникам музею і всім тим, хто допомагає зберегти пам’ять тих  подій, щоб підростаюче покоління мало змогу доторкнутися до минулого. Радимо всім відвідати музей Проскурівського підпілля – вам неодмінно сподобається!

Запрошуємо активну та цілеспрямовану молодь для участі в організації заходів запланованих Хмельницьким міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на 2016 рік. За довідками звертатися за адресою: вул. Кам’янецька 74, або за тел. 65-78-78.

DSC_0516DSC_0520

День боротьби з туберкульозом

24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) по всьому світу відзначають День боротьби з туберкульозом.

Цього дня 132 років тому, тобто 1882 року, німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про відкриття мікробактерії (збудника) туберкульозу.

Метою проведення Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом  є:

  1. надати максимальну інформацію населенню про небезпечність, шляхи

поширення, попередження туберкульозу;

  1. про необхідність своєчасного проведення флюорографічного обстеження, протитуберкульозного щеплення, туберкулінодіагностики, хіміопрофілактики та дотримування всіх лікарських рекомендацій при лікуванні.
  2. дати всім зрозуміти, що чинити опір цій хворобі можна і треба.

       На базі Хмельницького міського центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді відбувся захід під назвою «Проінформований – захищений», який  приурочений до Всесвітнього дня боротьби із захворюванням на туберкульозу, для студентів гуманітарно – педагогічної академії. В ході заходу було проведено:

– анкетування щодо обізнаності студентів про туберкульоз,

– проглянуто відеолекторій;

– бесіда на дану тему.

Попередимо захворювання на туберкульоз

Щорічно на початку весни  до Всесвітнього дня боротьби із захворюваннями на туберкульоз фахівці Шепетівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводять профілактично-просвітницькі заходи серед дітей, молоді та різних категорій сімей в населених пунктах району. Головна мета даних профілактичних заходів полягає в тому, щоб змінити ставлення людей до власного здоров’я,ведення здорового способу життя та запобігти виникненню і поширенню туберкульозу та хронічних захворювань органів дихання. Адже туберкульоз – це соціально небезпечна інфекційна хвороба, яка може вражати всі верстви населення – від найбіднішихсоціально неадаптованих до заможних і успішних. 21-24 березня 2016 року в Хролинській, Мокіівській, Ленковецькій, Городищенській, Грицівській та Михайлюцькій ЗОШ І-ІІІ ст.. фахівцями із соціальної роботи проведено відеолекторії, інформаційні бесіди, години здоров’я, уроки запитань та відповідей «Туберкульоз що – це?», «Зупинимо туберкульоз разом» тощо.

3

Фахівці із соціальної роботи Шепетівського районного ЦСССДМ провели інформування населення району, про запобігання захворюванню та вчасне виявлення хвороби, шляхи поширення збудника туберкульозу і що чекає людину в разі відмови від лікування.

Під час проведення інформаційно-просвітницьких заходів у громадських місцях розповсюджено листівку «Час діяти: захисти себе та близьких від туберкульозу». Проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу по важливості превентивних заходів щодо запобігання хворобам, в тому числі інфекційним, як туберкульоз в сім’ях які перебувають у складних життєвих обставинах.

Кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе туберкульоз, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї хвороби.

В районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та населених пунктах району оформлено інформаційні стенди щодо боротьби з туберкульозом

Районна акція «Що необхідно знати аби захистити себе від туберкульозу?»

24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Ситуація щодо туберкульозу досить складна. Це не тільки медична проблема, це проблема соціальна, яка віддзеркалює соціально-економічний стан країни, культурно-освітній рівень та благополуччя населення. Тому залишити поза увагою таку соціальну проблему неможливо. Шепетівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організував і провів інформаційно-просвітницьку акцію «Що необхідно знати аби захистити себе від туберкульозу?» в Судилківскій ЗОШ І-ІІІ ст. До акції були залучені студенти Шепетівського медичного училища.
Спеціалісти центру спільно із студентами медичного училища для учнів 5-го та 9-их класів провели відеолекторії про небезпеку туберкульозу. Розповсюдили інформаційні буклети та акцентували увагу на необхідність ведення здорового способу життя з метою попередження захворюваності на туберкульоз.
Проведено соцопитування пересічних мешканців с. Судилкова на тему: «Що ви знаєте про туберкульоз», «Як захистити себе від захворювання». Загальні результати опитування свідчать про те, що більшість громадян в цілому обізнані з існуючою проблемою, але відверто зізнаються, що не завжди бувають уважними до свого здоров’я і своєю байдужістю дійсно наражають себе на небезпеку захворювання.
Головна мета проведення даної акції – привернути і загострити увагу громадян до цієї проблеми, нагадати про шляхи поширення збудника хвороби, методи профілактики. Закликати до ведення здорового способу життя, необхідність дотримання правил особистої гігієни.

1 2

Волонтерський рух. Приєднуйся!

Волонтери є затребуваним ресурсом, який постійно використовується громадою міста Кам’янця-Подільського у сфері надання соціальних послуг, охорони навколишнього середовища, культури, розвитку і створення позитивного іміджу нашого міста.

Саме тому, 22 березня 2016 року, відбувся науково-практичний семінар «Командний підхід у розвитку волонтерської діяльності серед студентської молоді». Організаторами заходу виступили кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи факультету корекційної та соціальної педагогіки і психології Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка (завідувач кафедри – Людмила Мельник) та Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Юлія Побережна).

Під час семінару прозвучали виступи теоретиків та практиків щодо здійснення та розвитку волонтерської діяльності. Також, було представлено результати анкетування, попередньо проведеного викладачами кафедри, щодо готовності студентської молоді до здійснення волонтерської діяльності. Встановлено, що більшість студентів дійсно прагнуть бути волонтерами.

Студенти факультету виготовили стінгазети на тему волонтерства та представили власний досвід волонтерської діяльності.

Також, з метою підготовки майбутніх волонтерів започатковано навчання студентів у  «Школі волонтерів», яка працює при Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Організатори науково-практичного семінару сподіваються, що проведення такого роду заходів не тільки розвиватиме волонтерський рух серед студентства, а й сприятиме залученню якомога більшої кількості небайдужої молоді нашого міста до суспільно-корисної діяльності.

2 DSC_1321_1

«Серце до Серця»

Галерея

На адресу обласного центру соціальних служб надійшло запрошення від Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до Серця» щодо участі в одинадцятій всеукраїнській благодійній акції з 1 по 24 квітня. Мета акції- збір коштів для закупівлі медичного обладнання у дитячі реанімації Хмельницької області.   У 2015 році завдяки активній роботі волонтерів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді зібрано 20743 грн. (загальна сума по області 62070 грн.). Цього року на зібрані кошти планується придбати Апарат штучної вентиляції легенів (ШВЛ) «HAMILTON-Т1» (HAMILTON Medical AG, Швейцарія) – дихальний апарат, який може застосовуватися як для короткочасної так і тривалої ШВЛ під час транспортування  дорослих і Читати далі…

Скажи “Ні” насильству та наркотикам!!!

Спеціалістами Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Коломієць Тетяною та Мазурик Вітою для учнів Хмельницького ВПУ №11 21 березня було проведено відео лекторій та міні-бесіду з питань, попередження і вживання психотропних речовин, правопорушень та насильства.

В ході роботи молодь вела активний діалог з питань негативного впливу наркотиків, яке найчастіше призводить до правопорушень та насильства в сім’ях.

Такі зустрічі за їх словами, допоможе їм правильно ставитись до свого здоров’я та пам’ятати , що здорова молодь – це майбутнє держави !

tudkFr5SqWA yM-N6ndlMTI

«Бути здоровим – престижно!»

23 березня 2016 року начальником відділу соціальної роботи Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юлією Гаврилюк проведено тренінгове заняття «Бути здоровим – престижно» з учнями 9-х класів Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1. Мета заняття – формування серед дітей фізично і морально здорових, сильних, всебічно розвинених особистостей, пропаганда здорового способу життя та профілактика шкідливих звичок.
  Заняття проходило у формі активної взаємодії з дітьми, у якій інформаційні повідомлення поєднувались із практичними вправами. Шляхом «мозкового штурму» вияснено причини вживання молодими людьми спиртних та наркотичних речовин, тютюнопаління, ведення аморального способу життя.

   Активно та зацікавлено діти взяли участь у вікторині «Формула здоров’я»,  в ході якої вони могли почути багато цікавої інформації та перевірити свої знання щодо виливу шкідливих звичок на організм людини. Варто зазначити, що учні проявили гарний рівень обізнаності.

Після проведеної вправи «Циферблат життя» учні задумались над своїм майбутнім, над тим, яким його хочуть бачити – насиченим, гармонійним та повноцінним чи заплямованим комплексом негативних ситуацій та проблем…

Дійсно, усі хочуть бути успішними, а для досягнення цього потрібне здоров’я. Тому  надзвичайно важливо зробити вірний вибір у житті, навчитись відстоювати власну позицію і точку зору, проявляти свою дорослість добрими і корисними вчинками та діями у суспільстві, вдома та школі.

2mgnkV5nDg4