З 4 по 9 квітня спеціалісти Кам’янець-Подільського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Еліна Ковтун та Наталія Гомілко взяли участь у першій сесії курсів підвищення кваліфікації за програмою «Особливості надання медичних та соціальних послуг для вразливих категорій населення з використанням гендерно-чутливого підходу». Навчання проводять спільно: Міжнародний Благодійний Фонд «Альянс громадського здоров’я», Міністерство соціальної політики України, Інститут соціальної роботи та управління Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова, ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України». У програму навчання увійшли актуальні теми щодо надання якісних соціальних послуг у сучасних умовах децентралізації влади, міжвідомчої взаємодії у процесі надання соціальних послуг на рівні Читати далі…
Архів за 13.04.2016
У м. Кам’янці-Подільському навчаються та відпочивають разом
У сучасному бурхливому сьогоденні нечасто випадає можливість проводити сімейні дні або вечори: багато хто з батьків має змогу приділяти час родині тільки у вихідні, і то не завжди. Проте дуже важливим є не тільки проводити спільне дозвілля, а й вміти це робити.
Спеціалісти та волонтери Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді пропонують різні форми проведення спільного дозвілля сім’ям з дітьми, у тому числі під час роботи груп взаємопідтримки для сімей вимушених переселенців зі Сходу України та АР Крим.
12 квітня 2016 року волонтери з числа студенів факультету корекційної та соціальної педагогіки і психології Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка провели майстер-клас з орігамі для батьків та дітей вимушених переселенців.
Завдяки спільній діяльності діти отримали нові навички, дорослі мимоволі відчули себе дітьми, а усі разом залишилися задоволені таким проведенням часу.
Розпочато Всеукраїнський місячник Червоного Хреста України
На Шепетівщині, як і по всій Україні розпочався місячник Червоного Хреста. Його мета привернути увагу суспільства до проблем вразливих категорій населення – внутрішньо переміщених осіб, самотніх непрацездатних громадян похилого віку, ветеранів війни та праці, інвалідів, багатодітних та неповних сімей, дітей-сиріт, хворих на ВШСНІД або туберкульоз, а також сформувати громадську думку на користь милосердя.
5 квітня 2016 року голови райдержадміністрації В”ячеслав Петров підписав відповідне розпорядження (№105/2016-р), яким передбачено проведення благодійних концертів, вистав, молодіжних дискотек, з метою залучення додаткових коштів для надання допомоги найбільш соціально-незахищеним верствам населення. Вказано на активізацію роботи навчальних закладів, молодіжних колективів з пропаганди здорового способу життя, профілактики інфекційних хвороб, виховання у молоді добра, співчуття до чужого болю, залучення її до лав Товариства Червоного Хреста, передбачивши проведення марафону шкільних сандружин, практичного навчального курсу першої долікарської допомоги серед студентської молоді.
7 квітня під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Наталії Собчук відбулось засідання робочої групи на якому обговорено основні завдання щодо проведення районних заходів.
Кошти та натуральна допомога, що надійдуть до Шепетівської міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста під час місячника, допоможуть:
– надати адресну матеріальну та натуральну допомогу малозабезпеченим верствам населення, внутрішньо-переміщеним особам та родинам в кого рідні загинули в АТО.
– розширити та зміцнити мережу патронажної служби милосердя Червоного Хреста;
– поповнити склади недоторканих запасів усім необхідним для надання допомоги потерпілим громадянам під час надзвичайних ситуацій техногенного, природного чи побутового характеру;
– обладнати класи та кімнати для навчання населення навичкам надання першої допомоги особам, які постраждали при надзвичайних ситуаціях тощо.
Сподіваємося, що добрі та щирі люди не залишаться байдужими до тих, кому необхідна їхня допомога. Приєднуйтесь до благородних справ Червоного Хреста!
Всесвітній день здоров’я
Щороку 7 квітня відзначається Всесвітній день здоров’я. Піклуватись про здорове тіло та здоровий дух завжди було актуальним.
До Всесвітнього дня здоров’я фахівцями із соціальної роботи Шепетівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді були проведені заходи в Хролинській, Ленковецькій, Мокіївській та Грицівській ЗОШ І-ІІІ ст.
Це виховні години, бесіди, спортивні змагання, круглий стіл з школярами на теми «Здоров’я понад усе», «Здоров’я – найцінніший скарб», «Здоров’я та його ознаки». Метою заходів було надання молоді інформації щодо формування здорового способу життя, профілактики ВІЛ/СНІДу, наркоманії, соціально-небезпечних хвороб, алкоголізму, тютюнопаління. До заходів залучено 238 учнів початкових та старших класів.
Бережіть себе та ведіть здоровий спосіб життя.
Навчання прийомних батьків та батьків-вихователів
Галерея
12 квітня 2016 року в приміщенні Шепетівської районної державної адміністрації працівниками обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розпочато курси підвищення кваліфікації для прийомних батьків, батьків – вихователів північного регіону Хмельниччини. Курси 3-х денні з 12 по 14 квітня. 32 сім’ї з Славутського, Полонського, Ізяславского, Шепетівського району, міст Шепетівка, Славута, Нетішин взяли участь в навчанні, щоб отримати відповіді на питання, які виникають в процесі виховання дітей, розглянути найпоширеніші приклади проблемних ситуацій, обмінятись досвідом. Учасників курсів привітала заступник голови районної державної адміністрації, депутат міської ради Собчук Наталія Миколаївна, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Романець Читати далі…
Робота з сім’ями
Соціальний супровід сімей у складних життєвих обставинах – один із головних напрямів соціальної роботи з сім’єю. Соціальний супровід є тривалим, але дієвим, оскільки він базується на допомозі у розв’язанні найболючіших проблем сім’ї у поєднанні з самостійною роботою сім’ї над своїми стосунками, що дозволяє кожному члену сім’ї реалізувати свої права і виконувати обов’язки, враховуючи почуття, потреби, цілі інших членів сім’ї.
Працівниками Чорноострівського селищного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 4 квітня 2016р. та 6 квітня 2016р були здійсненні виїзди по селам Бережанка, Катеринівка, Крачки та Захарівці під час яких була проведена робота з сім’ями у складних життєвих обставинах.
Працівники центру відвідали 6 сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, внаслідок недотримання санітарно-побутових норм проживання, відсутності навичок доглядом за дітьми та низького виховного потенціалу батьків.
Під час відвідувань сімей, було виявлено, що батьки не створили відповідних санітарно-побутових умов для проживання, діти не отримують належного харчування та догляду.
З батьками були проведенні бесіди про покращення санітарно-побутових умов проживання, про належний догляд та забезпечення дітей повноцінним харчуванням.
1 квітня 2016 року було отримано повідомлення від Хмельницького районного управління праці та захисту населення про вчинення насильства в сім’ї. Працівники центру провели виїзд, під час якого здійснили роботу з двома сім’ями, в яких було вчинено насильство. З сім’ями були проведенні бесіди з налагодження позитивних стосунків в сім’ї та профілактики вживання алкоголю.
Працівниками центру була організована робота з особами, яким повідомлено про підозру про вчинення кримінального правопорушення та особами засудженими без позбавлення волі. Були проведені бесіди щодо профілактики правопорушень, під час яких особлива увага приділялася застереженню від вчинення протиправних дій, наголошувалось на важливості розуміння перспектив свого життя та шляхів їх досягнення, усувати конфліктні стосунки, організовувати вільний час.
«Про здоров’я треба знати, про здоров’я треба дбати».
7 квітня до Всесвітнього дня здоров’я у Чорноострівському професійному аграрному ліцеї працівниками Чорноострівського СЦСССДМ було проведено бесіду «Про здоров’я треба знати, про здоров’я треба дбати».
В ході бесіди порушено досить актуальні проблеми сучасної молоді та її способу життя, розповідалось про наслідки вживання спиртних напоїв та наркотичних речовин на здоров’я людини, про шкідливість куріння, про ВІЛ-інфекції та їх наслідки.
Студенти із цікавістю слухали поради щодо ведення здорового способу життя та приймали активну участь у обговоренні теми.
По завершенню заходу працівники центру безкоштовно роздали контрацептиви та буклети: «ВІЛ/СНІД . Це повинен знати кожен», «Ти і ВІЛ», «Зупинимо туберкульоз», «Організм людини не попільничка», в яких інформували про те, як вберегти себе від небезпечних хвороб.