«Торгівля людьми – найжахливіша форма злочинності»

Однією із найважливіших проблем сучасності є торгівля людьми. Це негативне явище може виявитися в різних формах – від викрадення людей до їх продажу з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи.

       З метою вивчення стану обізнаності молоді з проблеми торгівлі людьми та виявлення потенційної «групи ризику», які можуть стати жертвами торгівлі людьми, 11.05.2016 директором Чорноострівського СЦСССДМ

 Шиньковою О.М.  було проведено  анкетування  «Торгівля людьми – найжахливіша форма злочинності» серед студентів Чорноострівського професійного аграрного ліцею.

      Аналіз результатів анкетування показав, що більшість студентів обізнана в тому, що торгівля людьми – це злочинний бізнес (96% ).  Лише 4% учнів не чули про таке явище і не замислювались над проблемою.

     Шляхами потрапляння до торгівців людьми діти частіше вважають запрошення «підзаробити», поїздки на конкурси краси та кастинги.

     Вважають проблему актуальною для України 78% учнів. Але є частка дітей – 22%, яка потребує додаткової роз’яснювальної роботи, бо не замислювались над цією проблемою, тому можуть потрапити в біду.

DSC_0694

Акція “Не дай СНІДу шанс” з нагоди Всесвітнього дня, пам’яті померлих від СНІДу

На сьогодні ВІЛ залишається однією з основних проблем охорони здоров’я, що за останні 30 років забрала більше 25 мільйонів людських життів. ВІЛ/СНІД давно перестав бути хворобою «групи ризику». Сьогодні соціальний статус, вік і зовнішність людини не можуть свідчити про наявність або відсутність у неї вірусу.

Як відомо із статистичних даних, кількість ВІЛ-позитивних людей в Україні сягає 230 тисяч осіб. Лікування отримує лише чверть із них, що становить понад 63 тисячі осіб, а знає про свій ВІЛ-позитивний статус лише половина з інфікованих.

За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. У цей День мільйони людей в усіх країнах світу організовують різні заходи для того, щоби вшанувати пам’ять померлих і дати можливість живим замислитися про те, що епідемія СНІДу може торкнутися кожного.

Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді також долучився до вшанування пам’яті людей, що померли від цієї хвороби. За ініціативою Центру та за підтримки управління молоді та спорту 12 травня на сценічному майданчику біля к-ру ім.Т.Шевченка відбулася акція «Не дай СНІДу шанс». Мета заходу – вшанування пам’яті людей, які померли від СНІДу, профілактика цього захворювання, привернення уваги населення до даної проблеми. В заході взяли участь представники Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД Хмельницького обласного відділення, працівники Хмельницької міської організації Червоний Хрест України, директор Хмельницького обласного Центру профілактики і боротьби зі СНІДом – Касяндрук Олександр Петрович, головний лікарХмельницького обласного Центру здоров’я Небесна Людмила Федорівна, президент Хмельницької асоціації сприяння вирішенню проблем наркоманії та СНІДу “Вікторія” – Висоцька Лариса Ульянівна, студенти Хмельницького музичного училища ім.. В.Заремби.

На завершення заходу усі учасники та небайдужі хмельничани вшанували пам’ять померлих людей хвилиною мовчання, запалили лампади та створили ланцюг єднання  навколо “Червоної стрічки”,  як символ боротьби зі СНІДом.

Отже, не будьте байдужими до цієї проблеми, дбайте про себе та своїх близьких!

SAM_8604SAM_8498SAM_8534SAM_8557SAM_8492

Зустріч щодо підвищення ефективності здійснення соціальної роботи

11 травня 2016 року керівництво Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області – заступник директора Наталія Мельник та головний спеціаліст Тетяна Коломієць  провели робочу зустріч із спеціалістами Теофіпольського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Метою зустрічі було розгляд  питань  щодо підвищення ефективності здійснення соціальної роботи із сім’ями, дітьми та молоддю.

Під час проведення зустрічі було роз’яснено методичні рекомендації щодо Інструкцій зі збору та моніторингу статистичної інформації щодо осіб, які постраждали від торгівлі людьми, психологічного насильства в сім’ї та Порядку взаємодії центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і служб у справах дітей у процесі встановлення опіки, піклування, створення та забезпечення діяльності прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Опрацьовані проблемні питання щодо подальшої роботи в умовах нашого сьогодення, подальшої співпраці із суб’єктами соціальної роботи в умовах децентралізації. 

DIGITAL CAMERA