З турботою про дітей

Хмельницький обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводить навчання для потенційних  прийомних батьків, батьків – вихователів Хмельниччини для створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Навчання проводиться за програмою ПРАЙД (українська версія) відповідно до наказу № 2670 Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту від 25.07.2007 року.

У навчанні беруть участь 11 сімей: з Красилова, Хмельницького, Летичева, Нової Ушиці.

Заняття проводять тренери: Мельник Наталя Валентинівна – заступник директора центру та Тетяна Коломієць – головний спеціаліст відділу методичного забезпечення соціальної роботи.

  Програма навчання передбачає опрацювання  наступних тем:

  1. історія та сучасний стан розвитку сімейних форм виховання в Україні. Сфери компетентності прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів, піклувальників;
  2. оцінювання потенціалу батьків та потреб дитини. Юридичні аспекти функціонування прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу;
  3. зміст і методи сімейного виховання;
  4. роль сім’ї у розвитку індивідуальності, підтримці самооцінки й культурної ідентичності дитини;
  5. важливість батьків та сім’ї для розвитку дитини. Причини переміщення дитини з сім’ї;
  6. подолання у дитини почуття втрати;
  7. повноцінний розвиток дитини та причини його затримки;
  8. задоволення потреб дитини й формування її прив’язаностей;
  9. планування стабільності життя дитини та сім’ї.

Учасники активно беруть участь в обговоренні проблем та визначають найкращі шляхи їх розв’язання для різних вікових категорій дітей, діляться власним досвідом. Всі присутні відзначали необхідність та позитив таких форм тренінгів.

  Станом на 10.09.2016 року в області діє 122 прийомні сім’ї та 23 дитячих будинки сімейного типу в яких виховується 377 дітей. Також 45 осіб пройшли курси підвищення кваліфікації для прийомних батьків, батьків-вихователів.

  Бажаючих взяти участь у навчанні звертатись до РМЦСССДМ. Контакти ви можете знайти на нашому сайті.

vk2

У місті Кам’янці-Подільському впроваджують шведсько-литовсько-український проект

Галерея

21 та 22 вересня 2016 року,  у рамках реалізації спільного шведсько-литовсько-українського проекту «Становлення особистості дитини ІІ», в місті Кам’янці-Подільському з робочим візитом перебували делегації міст Херрльюнга (Швеція) та Укмерге (Литва).  Головною метою проекту є створення в містах Кам’янець-Подільський та Укмерге   «Центрів сім’ї» за шведською моделлю. Центр сім’ї  м. Херрльюнга функціонує  вже  11 років та надає медичну, соціально-психологічну підтримку  і своєчасну допомогу сім’ям, в яких планується народження дитини і сім’ям з дітьми віком від 0 до 6 років. У місті Кам’янці-Подільському вже зроблені певні кроки по створенню «Центру сім’ї» на базі Кам’янець-Подільського Перинатального центру: за кошти благодійників проведено ремонтні роботи, приміщення Читати далі…

Відкриття “Правового університету”

Доброю традицією Дунаєвецького районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді стало щороку у вересні відкривати двері слухачам “Правового університету”. Так 21 вересня відбулось перше засідання даного спецформування. На це засідання були запрошені директор Дунаєвецького районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Босакевич О.Л., начальник Дунаєвецького районного центру зайнятості Мельник В.О., в.о.начальника відділуДунаєвецького бюро правової допомоги Шалигіна Т.В., та начальник Дунаєвецького районного сектору кримінально-виконавчої інспекції Гуцол В.М., які презентували роботу своїх установ.

Спеціалізоване формування “Правовий університет” – діє при Дунаєвецькому районному центрі соцільних служб для сім’і, дітей та молоді вже 18 років у тісній співпраці з районним центром зайнятості, кримінально-виконавчою інспекцією, Дунаєвецьким бюро правової допомоги.

Слухачами цього спеціалізованого формування є учні 8-х класів міських шкіл. Протягом навчального року спеціалісти проводять лекції, бесіди, тренінги та відеолекторії для формування системи правових знань. На засідання запрошуються представники прокуратури, служби у справах дітей, кримінальної міліції у справах дітей, юристи, лікарі. Фахівці спілкуються з молодим поколінням на теми правової допомоги громадянам, правопорушень і цивільної та юридичної відповідальності.

Також слухачі дізнаються про негативні соціальні явища (алкоголізм, тютюнопаління, наркоманію, торгівлю людьми, інфекційні захворювання і т.д.), як їм запобігти та обмежити їх негативний вплив.

Працівники центру зайнятості допомагають підліткам зорієнтуватись в світі професій, зокрема, ознайомитись з професіями юридичного спрямування.

Заняття у “Правовому університеті” відкривають для дітей нові можливості. Адже знання права і вміння правильно ним користуватися свідчать про високий культурний рівень людини, розкриває можливості доцільного і розумного використання правових цінностей для реалізації власних інтересів, задоволення потреб, що виникають у повсякденному житті людини. Знання права створює умови для активної соціальної, політичної, правової діяльності.

Керівник спеціалізованого формування “Правовий університет” Аліна Верещинська.

20160921_135107