Профілактика правопорушень

Сьогоднішній підліток деколи гостро відчуває на собі наслідки незнання законів. Низька правова грамотність призводить до найнесподіваніших наслідків, до відсутності поваги до громадського порядку та до законослухняної форми поведінки. Перевага віддається культу сили, жорстокості, насильства, що завжди призводить до злочинів. Також на кримінальну активність неповнолітніх впливає і негативний приклад дорослих, повна відсутність контролю з боку батьків. І найсумніше в тому, що сучасна молодь здебільшого не засуджує злочини, а шукає виправдання для них. Тому питання правового виховання молодого покоління стоїть досить гостро.

    З метою профілактики правопорушень, розширення знань учнів про основні положення Конвенції ООН про права дитини начальником відділу соціальної роботи Деражнянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, в рамках місячника правових знань, проведено бесіду на тему:  «Твої права»,  в ході якої учні  Вовковинецької загальньоосвітньої школи-інтернат  I-III  ступенів отримали знання та певні навички з  правових питань. Також учні отримали інформаційні листівки та буклети.

Начальник відділу соціальної роботи Деражнянського РЦСССДМ Кирильчук О.В.

%d1%84%d0%be%d1%82%d0%be0346

Співпраця в інтересах молоді у місті Кам’янці-Подільському

3 жовтня 2016 відбулася чергова спільна робоча нарада працівників Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Юлія Побережна) та Кам’янець-Подільського міськрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції Управління Державної пенітенціарної служби України у Хмельницькій області (начальник – Ігор Беспалий)  з питань ресоціалізації дітей та молоді, засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі.

Під час наради підведено підсумки роботи з дітьми та молоддю за 3 квартал, проведено взаємозвірку відносно неповнолітніх осіб, засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, які перебувають на обліку.

Станом на 03.10.2016 на обліку інспекції перебуває 123 особи молодіжного віку та 3 неповнолітніх, притягнутих до відповідальності. Протягом 1-3 кварталів за направленням інспекції до Центру звернулося 39 осіб молодіжного віку та 2 неповнолітніх.

Цього разу на нараді значну увагу було приділено здійсненню заходів, спрямованих на формування та закріплення здорового способу життя, профілактику вживання алкоголю та інших психотропних речовин. Адже питома вага протиправних дій вчиняється молоддю у стані алкогольного сп’яніння.

Центр надав інспекції для розповсюдження серед осіб, засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, соціально-рекламну продукцію з профілактики негативних явищ та популяризації здорового способу життя.

%d0%ba%d0%bf%d0%bc%d1%86%d1%81%d1%81%d1%81%d0%b4%d0%bc_%d0%ba%d0%b2i_2

Якщо твої наміри розраховані на рік – сій жито, на десятиліття – саджай дерева, на віки – виховуй дітей

Галерея

Насильство в сім’ї – серйозна  і поширена проблема в світі. Воно впливає на життя дітей і підлітків. Третина дітей в Україні щороку спостерігають акти насильства в сім’ї. Діти матерів, що зазнали знущань, у шість разів частіше намагаються покінчити життя самогубством, а 50% таких дітей мають схильності до вживання наркотиків й алкоголю. Найбільш типовими наслідками такої ситуації стають скарги батьків чи вчителів на поведінку дітей: бійки, конфлікти з оточенням, низька шкільна успішність, замкненість тощо. У тоталітарних сім’ях, де прийняті директивні, жорсткі форми виховання або дитину надмірно опікують, не враховуються потреби та психоемоційні особливості дитини, батьки не усвідомлюють жорстокої поведінки з дітьми. Читати далі…