Підтримка сімей вимушених переселенців в Кам’янці-Подільському

3 листопада 2016 року у приміщенні Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Юлія Побережна) відбулася чергова група взаємопідтримки вимушених переселенців зі Сходу України та АР Крим. Традиційно на зустріч було запрошено представників установ та організацій міста Кам’янця-Подільського для того, щоби люди мали змогу у невимушеній бесіді отримати відповіді на важливі для них запитання та  корисну інформацію.

В цей раз були запрошені працівники Департаменту соціального захисту населення: начальник відділу соціальних гарантій, компенсацій та у справах сім’ї – Ольга Лозінська та головний спеціаліст відділу – Тетяна Заянчуковська. Спеціалісти висвітлили актуальні для переселенців питання порядку перевірки місця проживання внутрішньо переміщених осіб та порядку оформлення житлової субсидії по договору оренди житлового приміщення.

Начальник відділу активної підтримки безробітних міського центру зайнятості, Наталія Семенюк, ознайомила присутніх з можливістю проходження навчання в рамках проекту МОМ «Стабілізаційна підтримка внутрішньо переміщених осіб та місцевих громад у розвитку мікропідприємництва».

Про можливість проходження тренінгу «Активні громадяни» від Британської Ради щодо реалізації проекту молоддю з числа внутрішньо переміщених осіб – інформувала заступник завідувача відділу молоді та спорту департаменту гуманітарної політики, Лілія Шкира.

Діти ж у цей час із задоволенням прийняли участь у майстер-класі по виготовленню виробів у техніці торцювання, який провели для них волонтери Центру з числа студентів Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка.

Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді дякує усім соціальним партнерам за тісну співпрацю, завдяки якій докладаються усі зусилля, щоби сім’ї переселенців почувалися «своїми» у нашому місті!

Наступна група взаємопідтримки відбудеться у грудні.

Всіх бажаючих долучитись до роботи групи міста Кам’янця-Подільського просимо слідкувати за оголошеннями у соціальній мережі «Facebook» на сторінці «Центр соціальних служб».

Контакти: телефони 91429, 067 2793088.

%d0%b3%d0%b2%d0%bf_%d0%b2%d0%bf%d0%be %d0%b4i%d1%82%d0%b8

Запобігання ранньому соціальному сирітству

Дунаєвецький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  тісно співпрацює та взаємодіє із закладом охорони здоров’я у напрямку запобігання ранньому соціальному сирітству. Який є одним із основних напрямків роботи Центру.

Запобігання ранньому соціальному сирітству передбачає роботу центру у пологовому будинку з матерями, які мають намір відмовитись від новонародженої дитини та, за потреби, подальший соціальний супровід сім’ї у випадку зміни рішення матері з метою забезпечення належних умов перебування дитини вдома.

Основними  причинами наміру  жінок, які народжують,  залишити дитину в пологовому будинку є:

Соціальне неблагополуччя;

Небажана вагітність;

Непорозуміння та внутрішньо сімейні конфлікти між членами родини;

Відсутність або втрата житла, документів, різного роду залежності.

З метою попередження та подолання вищевказаних факторів у спеціалістів ДРЦСССДМ та фахівців пологового відділення, жіночої консультації  відпрацьований чіткий механізм своєчасного взаємоінформування та   виявлення соціально неадаптованих жінок робота з якими проводиться  як в допологовий період так і після народження немовлят. Робота спрямовується на підтримку та навчання матері навикам належного догляду за дитиною, підвищення виховного потенціалу, профілактику різного роду залежностей та соціально небезпечних хвороб. Такий порядок взаємодії чітко обумовлений в нормативно-правових документах, якими ми керуємось в роботі та дає свої результати. Протягом 2016 року зафіксовано 2 наміри відмови матерів від новонароджених дітей. Та, завдяки злагодженій роботі спеціалістів ЦСССДМ, працівників жіночої консультації, пологового відділення дітей вдалося залишити в сім’ях. Роботою консультативного пункту при пологовому відділенні було охоплено 66 породіль, які отримали консультації щодо соціальних виплат та гарантій,  оформлення  допомог при народженні дитини.

В рамках профілактики та запобіганню ранньому соціальному сирітству спільно із зав. жіночою консультацією Хряпченко О.О. та лікарем гінекологом Лазаренко В.В. проводяться лекції та інформаційно-просвітницька робота в «Кабінеті планування сім’ї» , що працює на базі жіночої консультації. Роботою охоплено 82 особи з числа вагітних жінок та жінок які планують народити дитину.
Позитивним кроком у діяльності консультативних пунктів ДРЦСССДМ є те, що жінка розуміє, що вона не одна і є вагома підтримка зі сторони держави, коло проблем стає більш прозорішим і зрозумілішим, а життя більш позитивним та стабільним. 

 

Директор ДРЦСССДМ О.Босакевич

231