Чисті серцем

Генеральна Асамблея ООН в 1985 році запропонувала урядам щорічно відзначати 5 грудня Міжнародним днем добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку.Волонтери (добровольці) – це люди, які свій вільний час витрачають на благо суспільства.

5 грудня відбулася зустріч з волонтерами Хмельницького Обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. На заході були присутні всі ті хто присвячує свій талант, час, енергію, справам що допомагають у вирішені проблем людей котрі цього потребують. Ми висловили їм свою вдячність за те що у такий нелегкий для всіх час вони готові жертвувати власними силами. Волонтери у свою чергу запевнили що і надалі будуть активно співпрацювати з центром.

Викликає велику шану зусилля цих молодих людей, тому просто хочеться сказати дякую!!!

%d0%b2%d0%be%d0%bb%d0%be%d0%bd%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%b2%d0%be%d0%bb%d0%bevolonteer02

«Розфарбуй своє життя яскравими кольорами»

Галерея

Напередодні Міжнародного дня інваліда, яке прийнято відзначати 3 грудня «Товариство молодих інвалідів»  спільно з Хмельницьким міським Центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді  організували захід «Розфарбуй своє життя яскравими кольорами». Молоді люди із особливими потребами мали можливість відчути тепло й підтримку родинного затишку, поділитись своїм душевним теплом, вірою в світле майбутнє, а також насолодитись  розважальною програмою за участі молодого й талановитого скрипаля Антона Вараниці, вокалістки Анастасії, музичними композиціями  вихованців музичного училища ім. Заремби. Гостями заходу були запрошені   представники управління молоді та спорту Хмельницької міської ради і  Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Островського.  На заході була присутня учасниця Читати далі…

Як вберегти себе…

Всесвітній день боротьби  зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно 1 грудня. Він став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і важливою можливістю для підвищення рівня обізнаності, вшанування пам’яті тих, хто пішов з життя та святкування здобутків, таких як розширення доступу до лікувально-профілактичних послуг. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це можливість дізнатися про факти щодо ВІЛ-інфекції і втілити знання у практику. Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти та усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ – вони можуть за допомогою цих знань дбати про власне здоров’я і здоров’я інших та лікувати тих, хто живе з ВІЛ, відверто, з повагою та розумінням.

 Щодня у світі інфікується понад 6 тисяч осіб.  Нерідко це відбувається через незнання шляхів передачі ВІЛ інфекції і методів захисту від неї. Недостатня обізнаність сприяє поширенню міфів. Так 79% українських дівчат (віком від 15 до 19 років ) вірять, що на СНІД можна захворіти  внаслідок наврочення, що ВІЛ передається комарами, що здорова на вигляд людина не може бути інфікованою. Лише 10% опитаних знають, як захиститися від ВІЛ.

 З метою розповсюдження даних про ВІЛ/СНІД працівниками Ярмолинецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та районного відділу кримінально-виконавчої інспекції проведено профілактичний захід « Як вберегти себе» з особами, які засуджені до покарань, без позбавлення волі.

Молодим особам продемонстровано відеоролики: «Вірус-вбивця» та «Він, Вона…». Надано інформацію про шляхи передачі ВІЛ, як вберегти себе від інфікування, методи лікування та права ВІЛ-інфікованих людей.

Сподіваємось наша зустріч нікого не залишила байдужим і кожен замислиться про свій спосіб життя. Адже життя – це найцінніше, що є в людини.

img_1276

Волонтерство – поширене явище в сучасному світі

   Волонтерська діяльність, як прояв милосердя і доброчинності буде існувати доти, доки існує потреба людей у тій чи іншій допомозі .

   Так, з метою інформування  молоді  про  потреби суспільства , формування особистісних цілей соціальної відповідальності у молодих людей та підвищення мотивації участі в добровільній діяльності при Дунаєвецькому районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді функціонує спецформування “Школа волонтерів”, де здійснюється теоретична й практична підготовка учнівської молоді до волонтерської діяльності . В свідомості учнів шкіл  розвивають та підтримують молодіжні ініціативи, направлені на організацію добровільної праці молоді.

   Нещодавно в Міському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів “Ластівка” відбувся захід “Людина у світ приходить для добра” присвяченний Міжнародному дню людей з обмеженими фізичними можливостями, що відзначається щорічно 3 грудня.

   До заходу долучилися працівники Дунаєвецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  й діти-волонтери міських шкіл. Вихованці центу соціальної реабілітації “Ластівка” порадували всіх присутніх своїми талантами черговий раз доводячи, що діти з обмеженими можливостями мають надзвичайно добрі серця, щирі душі та сильний дух. В кінці заходу волонтерами було вручено пам’ятні подаруночки діткам-інвалідам.

   В рамках роботи “Школи волонтерів” Дунаєвецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді її учасники і надалі будуть долучатись до подібних заходів з метою розповсюдження волонтерської діяльності в Дунаєвецькому районі.

20161202_111024_1 20161202_111829_1

16 днів проти насильства

З 25 листопада по 10 грудня 2016 року в усіх регіонах України проходить міжнародна акція «16 днів проти насильства». Проблема насильства є досить гострою як для багатьох країн світу, так і для України, зокрема. Її небезпечність полягає в тому, що прояви насильства і жорстокості в сім’ї не лише руйнують гармонію і злагоду в родині, а й виступають однією з передумов злочинності в суспільстві загалом.

5 грудня 2016 року Ізяславським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Ізяславським міжрайонним відділом кримінально – виконавчої інспекції організовано інформаційно – просвітницький захід для молоді, яка має умовний термін засудження. Метою проведеного заходу є підвищення рівня інформованості молоді, яка перебуває у конфлікті із законом, з проблем попередження виникнення випадків жорстокого поводження, насильства в сім’ях. Учасники заходу розширили свої знання як з питань захисту прав, так і відповідальності за порушення Закону України «Про попередження насильства в сім’ї, обговорено поняття агресії, конфлікту, насильства та відповідальності, яка настає за скоєння злочину.

В ході проведеного заходу увагу приділено також питанню профілактики соціально – небезпечних хвороб – туберкульозу, ВІЛ/СНІДу в молодіжному середовищі.

sam_2419 sam_2424

Насильству – НІ

Щорічно,  з 25 листопада до 10 грудня у регіонах України проводяться акції “16 днів проти насильства”. Як правило, інформаційно – просвітницькі заходи проходять у формі бесід, тренінгів, координаційно-методичних нарад, навчальних семінарів, засідань за круглим столом та інше. Основна діяльність таких заходів  спрямована на запобігання насильству в сім’ї з метою розроблення механізму їх взаємодії. Працівники Шепетівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді завжди активно долучаються до цієї роботи. Такі методичні зустрічі уже відбулися у Судилківській та Коськовецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів.

         Насильство над дітьми – це протиприродний акт, який забороняється законом. Так, в Сімейному кодексі сказано: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками та інші види покарань, які принижують людську гідність. Дитина має право на належне батьківське виховання».  Завжди давайте дитині шанс на право бути кращою.

img_5822img_5788 img_5812