Вчасна підтримка та допомога

28 квітня Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено виїзд у Шпичинецьку сільську раду. За кількістю населення вона належить до однієї з великих рад районую Тут проживає 1200 осіб, до складу ради входять три населених пункти. Отже, і проблем може виникнути утричі більше. Зокрема, на обліку Центру знаходиться 11 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, а в них — 31 дитина. З них: 5 сімей з низьким виховним потенціалом, у 3 сім’ях були випадки насильства, у 2 сім’ях батьки зловживають алкоголем, та в 1 сім’ї мають місце проблеми з законом. 

Щоразу сільський голова бере безпосередню участь у соціальному інспектуванні сімей. І цього разу працівники Центру відвідували сім’ї разом із сільським головою. Слід відмітити, що у 10 сім’ях спостерігається тенденція до подолання складних життєвих обставин: належні санітарно-гігієнічні умови проживання; бодай один з батьків має місце роботи; діти дошкільного віку відвідують дитячий садочок; діти, які потребують особливої уваги, влаштовані у спеціалізовані навчальні заклади; протягом року не було випадків насильства у сім’ї.

Із розмови з членами сімей з’ясовано, що представники місцевої влади небайдужі до їх проблем. Адже соціальний захист сімей, виявлення таких, що потрапили у складні життєві обставинах, нагляд та контроль за умовами проживання та виховання дітей, проведення роз’яснювальної роботи серед батьків – це не лише прямий обов’язок місцевої влади, а й відповідальність перед кожним членом громади. «Головний принцип роботи нашої сільської ради полягає не в бездіяльному очікуванні допомоги від соціальних служб, а в безпосередній увазі до кожної родини та спільному вирішенні складних питань. Кожна сім’я і дитина, які перебувають у складних життєвих обставинах, обов’язково отримають підтримку та допомогу, оскільки це є одним із головних завдань, які стоять перед місцевою владою», – прокоментував сільський голова, Сергій Приказюк.

Exif_JPEG_420

Інформаційні послуги громаді Хмельниччини

27 квітня 2017 р. з ініціативи БФ «Ксена», Хмельницького обласного центру зайнятості та  Хмельницького обласного центру соціально-психологічної допомоги в рамках  реалізації Хмельницького регіонального компоненту проекту «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні»  у Старосинявському центрі зайнятості відбулась інформаційна зустріч з представниками громад.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Голова БФ «Ксена» Оксана Устинова та директор Центру соціально-психологічної  допомоги Алла Андрейчак  ознайомили присутніх з викликами сьогодення у сфері торгівлі людьми,  видами допомог,  які можуть отримати особи, а також з діяльністю Хмельницького обласного центру соціально-психологічної допомоги.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

У обговоренні зазначених питань взяли участь представники центру зайнятості, УСЗН, ЦСССДМ, Бюро правової допомоги та громад Старосинявського району.

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

Юридична просвіта старшокласників у м. Кам’янці-Подільському

27 квітня 2017 року відбулася зустріч юрисконсульта Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, В’ячеслава Галайбіди у бібліотеці-філії №2 з читачами із числа старшокласників ЗОШ №3 на тему: «Злочин. Відповідальність неповнолітніх». Саме зараз старшокласники розпочали вивчати тему злочину на уроках з правознавства, і зустріч з юрисконсультом стала для них влучним доповненням до шкільної програми.

За допомогою спеціаліста учні розбиралися у питаннях відповідальності неповнолітніх, відповідальності батьків за скоєння злочину їх дітьми, умов звільнення від відповідальності, застосування до неповнолітніх примусових заходів виховного характеру тощо.

По завершенню юрисконсульт Кам’янець-Подільського міського Центру СССДМ перелічив організації міста Кам’янця-Подільського, які стоять на захисті їх прав та інтересів дітей, а працівник бібліотеки запропонував читачам тематичну літературу.

 

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

На шляху до пробації

Під такою назвою 27 квітня 2017 року у м. Кам’янці-Подільському відбувся семінар міського та районного центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з міськрайонним відділом з питань пробації центрально-західного міжрегіонального управління з питань виконання покарань та пробації.

Начальник відділу, Віктор Бобровський, виступив перед працівниками центрів із доповіддю на тему: «Пробація в Україні: мета та завдання».

Оскільки головною метою пробації є профілактика рецидиву скоєння злочинів, а також зменшення кількості виправних закладів та коштів на утримання ув’язнених, учасники семінару розібрали питання впровадження досудової, наглядової та пенітенціарної пробацій. У результаті жвавої дискусії, соціальні партнери констатували, що здійснення заходів виховного впливу, соціальної адаптації засуджених, залучення їх до громадського життя, а також забезпечення безпеки суспільства можливо тільки за умови тісної співпраці організацій на місцях.

20170427_100631 20170427_103240

Звіт про «про стан здійснення соціальної роботи центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області» на розширеному засіданні колегії обласної державної адміністрації 26 квітня 2017 року

26 квітня 2017 року на розширеному засіданні колегії обласної державної адміністрації директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді звітувала «про стан здійснення соціальної роботи центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області».

Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом 2015-2017 років працювали над виконанням міжнародних зобов’язань, Законів України, Указів Президента України, реалізацію завдань Уряду, доручень Міністерства соціальної політики України та доручень голови облдержадміністрації.

У процесі реформування державних структур система центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді зазнала суттєвих змін:

-відбулося скорочення фахівців із соціальної роботи (382 особи), які працювали на запобігання соціальному сирітству у громадах.

-з працівників центрів соціальних служб знято статус державного службовця та переведено на нові умови оплати праці по тарифній сітці.

-змінилась структура центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у тих районах, де утворились ОТГ. Як наслідок, ліквідовано центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у Волочиському, Летичівському, Новоушицькому, Полонському, Старосинявському районах, містах Нетішин та Славута. Старокостянтинівський міський центр знаходиться у стадії ліквідації. В результаті таких невиважених рішень відбулося вивільнення 52 осіб, як наслідок система центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді втратила підготовлених, високопрофесійних спеціалістів.

Всі вищезазначені причини неабияк позначились на зміні пріоритетів роботи ЦСССДМ та якості надання соціальних послуг (тенденція яких йде до збільшення).

У нашій області збережено центри соціальних служб у 7 районах, де утворено ОТГ (Городоцький, Дунаєвецький, Кам’янець-Подільський, Славутський, Шепетівський, Чемеровецький, Хмельницький райони) що становить 34%, в той час, коли у вищезазначених областях цей відсоток складає 60.

Таким чином, із 29 центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на сьогоднішній день працює 22 центри та 4 державних заклади із загальною штатною чисельністю 286 штатних одиниць (168 – у ЦСССДМ, 48 Д/З, 31 ФСР при сільських радах, 39 ФРС при ОТГ).

Слід зазначити, що рішеннями сесій селищних рад Летичівської та Старосинявської об’єднаних територіальних громад (далі ОТГ) утворено центри соціальних служб, які діють у правовому полі (в межах чинного законодавства) та збережено кадровий потенціал.

Рішеннями сесій Волочиської, Дунаєвецької, Полонської міських рад, Меджибізької, Новоушицької селищних рад об’єднаних територіальних громад створено комунальні установи «Центри надання соціальних послуг» та «Територіальні центри соціального обслуговування населення».

В новоутворених Війтовецькій, Наркевицькій, Сатанівській, Понінківській, Берездівській, Гвардійський сільських об’єднаних територіальних громадах до штатних розписів виконавчих комітетів ОТГ введено 13 посад спеціалістів/фахівців із соціальної роботи.

І лише у Кам’янець-Подільському (3 ОТГ) та Славутському (2 ОТГ) районах в яких утворено ОТГ прийнято виважене колегіальне рішення про збереження районного центру СССДМ та виділення цільової субвенції районному бюджету з бюджетів Ганнопільської, Гуменецької, Колибаївської та Китайгородської ОТГ на утримання  шести фахівців із соціальної роботи.

За звітний період до центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та спеціалістів об’єднаних територіальних громад звернулося  22658 сімей, що на 18% більше ніж у 2015 році. На 5% зросла кількість сімей охоплених соціальними послугами, їх кількість становить 17664 сім’ї. База даних сімей, які опинились у складних життєвих обставинах складала 6252 сім’ї, що на 7% більше ніж у 2015 році.

Слід відмітити роботу Віньковецького, Городоцького, Кам’янець-Подільського, Красилівського, Шепетівського районних, Кам’янець-Подільського та Хмельницького міських ЦСССДМ. Високі показники щодо якості роботи у 2015 та 2016 роках досягнуто Славутським районним центром. Однак зменшилася кількість отримувачів послуг (у порівнянні з 2015 роком) у Новоушицькому, Полонському районах та м.Нетішині.

За результатами роботи з вразливими категоріями населення: 5494 особам оформлено документи, 3160 – вирішено житлово-побутові проблеми, налагоджено соціальні зв’язки – 3785, влаштовано на навчання – 570, працевлаштовано – 980, залучено до реабілітаційних програм – 627, гуманітарну допомогу в лікуванні – 1310, психологічну допомогу – 7967, надано допомогу одягом, взуттям, продуктовими наборами – 3138 особі тощо.

У 649 сім’ях, де батьки ухиляються від виконання обов’язків, де виховуються 1594 дитини, завдяки вчасному втручанню у 60 сім’ях (у яких була загроза життю і здоров’ю дітей) вилучено 150 дітей, у 589 сім’ях діти залишились у родинах. Нами зафіксовано 26 намірів відмов від новонароджених дітей. Завдяки роботі психологів 15 змінили рішення та залишили дитину в сім’ї, однак 11 жінок відмовилися від новонароджених дітей. Для таких жінок в області діє обласний центр матері та дитини, в якому пройшли соціальну адаптацію 48 жінок з дітьми. Їм було надано тимчасове соціальне житло, допомога у формуванні відповідального батьківства, навики догляду за дітьми, оформлено документи, налагоджено сімейні стосунки.

Налагоджено систему підбору, підготовки прийомних батьків, батьків-вихователів для створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та підвищення їх кваліфікації. Обласним центром проведено 5 циклів навчань для 88 осіб. З метою посилення виховного потенціалу 198 прийомних батьків, батьків-вихователів пройшли підвищення кваліфікації.

На сьогоднішній день області створено 120 ПС (214 дітей) та 21 (152 дітей) в ДБСТ, в яких виховується 366 дітей. Однак пошук, підбір та здійснення соціального супроводу прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу не здійснюється у Новоушицькому, Полонському районах, містах Нетішин, Славута, Дунаївці (Дунаєвецька міська ОТГ), як того вимагає чинне законодавство (ПМКУ №564, 565).

Робота з особами з числа дітей-сиріт: їх в області нараховується 1090. З них: 24% осіб володіють житлом на праві власника/співвласника, 44% – на праві користування, 26% осіб перебувають на квартирному обліку, 7% взагалі не мають майна. 428 осіб охоплені соціальною роботою, з них під супроводом перебуває 47 осіб. В результаті проведеної роботи 4 особи отримали житло (Деражнянський, Старокостянтинівський райони, міста Кам’янець-Подільський та Старокостянтинів), 36 особам відновлено житло, 138 осіб отримали допомогу в налагодженні родинних зв’язків, 107 забезпечені гуманітарною допомогою. На навчанні перебуває 428 осіб, 216 працевлаштовано. Для тих осіб, які перебувають в кризовій ситуації, у смт.Чорний Острів функціонує «Хмельницький обласний соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей позбавленого батьківського піклування». Заклад розрахований на 12 осіб, термін можливого проживання – 3 роки. Протягом звітного періоду у соціальному гуртожитку проживало 54 особи. Роботу з даною категорією теж повинні забезпечувати центри СССДМ.

Спеціалісти центрів минулоріч працювали із 75 молодими людьми, які звільнилися з місць позбавлення волі; 71 неповнолітніми, засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі; 556 молодими людьми, засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

До банку даних щодо вчинення насильства в сім’ї внесено 315 сімей, з яких 40 охоплено соціальним супроводом, що на 86 менше ніж у 2015 році. Кількість дітей, що зазнали насильства становить 40 осіб. (20 дітей фізичного, 19 психологічного, 1 випадок сексуального насильства) (випадки стались у Деражнянському, Дунаєвецькому, Ізяславському, Кам’янець-Подільському, Красилівському, Летичівському, Славутському, Хмельницькому районах, містах Кам’янець-Подільський, Старокостянтинів, Хмельницький).

Для роботи з особами, які зазнали насильства в області працює центр соціально-психологічної допомоги. В ньому перебувала 56 осіб, 30 сімей, якими проведено відповідну роботу.

Спеціалістами центрів проводиться навчально-просвітницька робота в навчальних закладах та оздоровчих таборах, однак слід зазначити, що з року в рік спостерігається зниження участі населення у благодійних акціях по причині економічного стану людей та недовіри до благодійних фондів та організацій.

У своїй діяльності інформація висвітлюється на сайтах обласного центру соціальних служб, районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів міських (міст обласного значення) рад.

Необхідно подякувати керівникам тих районів, міст та ОТГ, де збережено та створено  центри ССДМ, їх відчутну підтримку та розуміння їхньої важливої роботи, та нагадати керівникам районів, міст та ОТГ, де центри СССДМ залишаються «важким тягарем для бюджету» та зведенням особистих рахунків, що у процесі децентралізації влади центром уваги має бути людина/сім’я і соціальна послуга має бути максимально до неї наближена та якісна. За таких умов ми в області уникнемо резонансних подій, фактів насильства, жорстокості та іноді і летальних випадків.

image-0-02-05-feb9b41ba9e117edd1c4d2f78dba42dcf45519aa0dfb0268b04569ca97479a5d-Vimage-0-02-05-5e4c990637595a1a2109ba65fe56f5e2d6a78fb1cd62b0575d9f160f0015cec3-Vimage-0-02-05-2d53aacb81e3737f1579a78dc7f7ce64d8868f57741e5cacb7d026fa54884da5-V

благодійна акція “придбання продуктів на свято Великодня” Летичівським селищним ЦСССДМ

З приходом весни ми завжди чекаємо на свято Великодня, свято пробудження природи, душевного тепла та добрих вчинків. Тому, пам’ятаючи про потребуючих мешканців нашого міста та родинність величного Свята Великодня, за сприяння Летичівської селищної ради Летичівським селищним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було придбано продуктові набори для найбільш потребуючих жителів громади: малозабезпечених сімей, багатодітних, внутрішньо переміщених сімей, сімей, де виховуються діти з особливими потребами – соціально вразливих громадян, враховуючи їх соціальне становище і потребу.

З найщирішими вітаннями та побажаннями здоров’я, радості та мирного неба над головою працівники центру соціальних служб передали продуктові набори до Великодня 16 сім’ям згаданих категорій, у яких виховується 40 дітей.

Великдень

Для учасників АТО Ріпківської сільської ради Ізяславського району проведено інформаційний захід «Проблеми вирішуємо спільно»

18 квітня 2017 року  на території Ріпківської сільської ради  районним центром СССДМ для демобілізованих учасників АТО організовано та проведено інформаційний захід «Проблеми вирішуємо спільно».

У зустрічі з демобілізованими учасниками антитерористичної операції взяли участь директор Ізяславського РЦСССДМ С. Косовська, начальник відділу соціальної роботи  РЦСССДМ Н. Царук, фахівець із соціальної роботи  В. Сищук.

Організатори заходу  висвітлили такі актуальні питання: оформлення пільг та субсидій, соціальні гарантії, надання психологічної допомоги, медичне забезпечення та реабілітація, одержання путівок на лікування та відпочинок, безоплатної вторинної правової допомоги  тощо.

Упродовж березня – квітня 2017 року  інформаційні заходи для  демобілізованих учасників антитерористичної операції організовано та проведено також у Клубівській, Топорівській, Михнівській сільських радах.

IMG_2189

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Нелегальна трудова міграція. Попередження торгівлі людьми.

20 квітня 2017 року, у рамках семінару міського Кам’янець-Подільського центру зайнятості «Молодь на ринку праці», психолог Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Віталій Поліщук провів групову консультацію для безробітної молоді на тему: «Нелегальна трудова міграція. Попередження торгівлі людьми».

Спільні тематичні заходи проводяться з метою забезпечення всебічної, своєчасної, доступної та достовірної інформації стосовно існування і розповсюдження проблеми торгівлі людьми в Україні та за кордоном, основних причин потрапляння людини до ситуації торгівлі людьми, ознак небезпеки, ризикової поведінки та способів уникнення таких ситуацій.

ca7faf173a88f75d42181d6b9e73b5d8

«Душевна професія: знати, щоб жити»

13 квітня 2017 у читальному залі Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М.Островського відбувся захід у вигляді бесіди  «Душевна професія: знати, щоб жити» (в рамках декади популяризації літератури зі здорового способу життя).

Бесіду для учнівської молоді Хмельницького колегіуму ім. Володимира Козубняка провели: Антоніна Віговська – практичний психолог міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; Максим Висоцький – координатор проекту «Здорова молодь – здорове суспільство» Хмельницької асоціації громадського здоров`я «Вікторія»; Світлана Бакун – завідувачка просвітницьким відділенням Хмельницького обласного Центру здоров`я.

В ході бесіди висвітлювались питання важливості психологічних знань та їх застосування, основних компетенцій психолога в допомозі молодим людям, позитивних і негативних наслідків Інтернету, правила безпечної роботи в Мережі. Також учні взяли участь у психологічному тренінгу та обговорили короткометражні документальні фільми відповідної тематики, які були продемонстровані організаторами заходу.

            Мета заходу – активізація популяризації літератури з питань здорового способу життя та  об’єднання ресурсів всіх зацікавлених партнерів у формуванні основ здорового способу життя у молоді, дітей та підлітків.

Душевна професія 1 Душевна професія 3

Душевна професія 2

Соціальна робота триває…

18 квітня 2017 року працівники Красилівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснили виїзд в с. Митинці, с. Хотьківці, с. Заруддя, с. Вереміївка, під час якого було відвідано 8 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, перевірено цільове використання державної допомоги при народженні дитини у 8 сім’ях та відвідано 1 опікунську сім’ю. Членам вказаних сімей надано соціально-економічні, соціально-педагогічні та інформаційні послуги.

            За результатами здійснених візитів, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді направлено клопотання виконкому Митинецької сільської ради про необхідність здійснення контролю за станом забезпечення дітям відповідних умов проживання та повноцінного розвитку у 3 сім’ях.

IMG_20170418_121741