Першокурсників Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії посвятили у професію соціальних працівників. Саме така спеціальність в закладі з’явилась цьогоріч. Символічну присягу молодь склала в святковій атмосфері.
Архів за 7.11.2017
Запобігання професійному та емоційному вигоранню батьків у м. Кам’янці-Подільському
Щомісяця Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводить групу взаємопідтримки для прийомних батьків. Заходи проводить сертифікований фахівець Центру, Наталія Гомілко.
31 жовтня відбулася чергова група взаємопідтримки, метою якої на цей раз стало запобігання професійному та емоційному вигоранню прийомних батьків. Адже, відповідно до чинного законодавства, прийомні батьки виконують професійні функції щодо виховання прийомних дітей.
Бути справжніми батьками – кропітка щоденна праця, і батьки також заслуговують на відпочинок. А в сучасному житті у відповідальних батьків відпочинок без дітей практично не можливий. Проте, втомлені батьки не взмозі ретельно та якісно виконувати свої функції та у повному обсязі задовольняти емоційні потреби дитини. Саме тому, на цьому занятті батьків навчали відпочивати та релаксувати.
По завершенню роботи групи батьки висловили подяку за постійну підтримку, яку вони отримують від спеціаліста Центру та можливість розвивати свій батьківський потенціал.
До відома.
Прийомна сім’я – це сім’я або окрема особа, що не перебуває у шлюбі, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від одного до чотирьох дітей на виховання і спільне проживання.
Станом на 01.11.2017 у місті Кам’янці-Подільському функціонує 7 прийомних сімей, стосовно яких здійснюється соціальне супроводження.
За детальною інформацію щодо створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу звертатися до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: вул. Шевченка, буд. 26 (ІІІ поверх), тел. 91429.
Співпраця у місті Кам’янці-Подільському задля допомоги батькам
27 жовтня психолог та юрист Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Віталій Поліщук та В’ячеслав Галайбіда, виступили перед батьками студентів-першокурсників Кам’янець-Подільського медичного училища.
На сьогодні існує багато методів роботи щодо виховання підлітка, його розвитку та різнобічної підтримки. Проте й батькам підлітка ніколи не завадить вчасна інформація та фахова порада. Як доводить практика, ефективним методом допомоги батькам є організація заходів із залученням різнофахових спеціалістів. Проведення подібних заходів впроваджує Кам’янець-Подільське медичне училище.
Темами виступів психолога та юриста Центру стали: «Проблеми адаптації студентів першокурсників до навчання у ВУЗі» та «Відповідальність батьків за виховання дітей».
У своєму виступі психолог охарактеризував коло проблем, з якими зазвичай зіштовхуються першокурсники, зі шляхами їх подолання, а також надав конкретні поради батькам щодо підтримки дитини у процесі її адаптації нового соціального статусу.
Юрист Центру зробив наголос та тому, що будь-який навчальний заклад покликаний перш за все надавати фахові знання. Функція ж виховання залишається за батьками; відповідальність за життя і здоров’я своїх неповнолітніх дітей, за їх вчинки, несуть батьки.
Також, перед батьками виступила підлітковий лікар акушер-гінеколог відділення Клініки, дружньої до молоді, Кам’янець-Подільської міської лікарні №1, Тетяна Шепелява, яка висвітлила питання збереження репродуктивного здоров’я підлітків.
Проінформований – отже, захищений.
24.10.2017 та 25.10.2017 року працівниками Відділу надання соціальних послуг Понінківської селищної ради та начальником Полонського районного сектору з питань пробації ЦЗМУ з питань виконання покарань та пробації – Годзюримом М.П., було проведено лекції та тренінги з старшокласниками НВК №1 ЗОШ l-lll ст., смт. Понінки та НВК №2 ЗОШ l-ll ст., смт. Понінки на теми «Права та обов’язки дітей».
Метою занять було розширити знання учнів про основні положення Конвенції про права дитини, виховувати правову свідомість учнів, а також сприяти самовдосконаленню, інтелектуальному і моральному їх розвитку. Особливо звертали увагу дітей на їхні обов’язки та чому потрібно їх виконувати. Начальник Полонського районного сектору з питань пробації ЦЗМУ з питань виконання покарань та пробації – Годзюримом М.П., розповів про види відповідальності дітей відповідно до різного віку. Дітям було цікаво заслухати життєві приклади правомірної та неправомірної поведінки дітей та наслідки такої поведінки.
Після підсумків проведеної роботи, учні отримали відповіді на всі свої запитання обговорюваної теми.
Правовий всеобуч.
25 жовтня 2017 року Шепетівським міськрайонним судом Хмельницької області з метою підвищення загального рівня правової культури та вдосконалення системи правової освіти населення, побудови правового діалогу між судовою владою та суспільством, для покращення доступу до правосуддя, проведено День відкритих дверей.
За сприяння районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, в заході прийняли участь учні 10 класу та педагоги Судилківської ЗОШ І – ІІІ ступенів Шепетівського району. Запрошені учні, педагоги та працівники центру соціальних служб ознайомились з роботою суду.
Програма проведення Дня відкритих дверей включала в себе екскурсію Будинком Правосуддя: огляд залів судових засідань, канцелярії, інформаційних стендів, архіву суду, ознайомлення з діяльністю суду, роботою суддів, працівників апарату суду, порядком розгляду судових справ, фіксування судового процесу.
Учням наглядно продемонстрували роботу автоматизованої системи документообігу суду, порядок проведення судових засідань в режимі відеоконференції.
Учні захоплено спостерігали за реальним судовим процесом про визнання права власності на спадкове майно.
По закінченню заходу, відвідувачі поділилися позитивними враженнями від зустрічі та виявили бажання і в майбутньому відвідувати такі заходи. Керівник апарату суду побажала учням успіхів у навчанні.
Виховання правової культури – шлях до побудови правової держави.
На сьогоднішній день надзвичайно гострою є проблема зростання злочинності серед осіб підліткового віку. Всім відомий вислів: “Діти – наше майбутнє”, проте не завжди наше суспільство при виборі пріоритетів і стратегії розвитку керується потребами й нагальними проблемами саме цієї вікової категорії населення.
З метою профілактики злочинності серед підлітків, 24 жовтня 2017 року, в приміщенні Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ступенів в рамках взаємодії Шепетівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із працівниками Шепетівського міськрайонного суду, проведено захід із учнями 7 – 11 класів на тему “Виховання правової культури – шлях до побудови правової держави “.
З підлітками була проведена бесіда, спрямована на недопущення скоєння злочинів та на розважливе ставлення до свого життя, щоб у майбутньому підлітки не припускалися прикрих помилок, через які вони можуть потрапити у неприємні історії. На прикладі діючої статистики, було проінформовано школярів, про випадки з життя, що призвели до кримінальної або адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень підлітками.
Позитивним є те, що захід відбувся у форматі консультативного діалогу, під час якого учні намагалися отримати нові знання та ставили різноманітні питання. Такі спільні зустрічі та проведення подібних заходів допомагають дітям краще і швидше адаптуватись до дорослого життя та попередять скоєння правопорушень.
Студентів знайомили із соціальною роботою
Вагомим напрямком у роботі міського Центру соціальних служб є участь у підготовці майбутніх соціальних працівників навчальних закладів міста. Так, 23.10.2017, в рамках тижня соціальної роботи на базі Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу відбувся науково-практичний семінар «Актуальні проблеми підготовки майбутніх соціальних працівників», в якому прийняв участь психолог Центру Віталій Поліщук.
На заході були присутні студенти, які здобувають спеціальність за напрямком «Соціальна робота». Під час зустрічі Віталій Аркадійович розповів про основні напрямки роботи та категорії клієнтів Центру, про форми соціальної роботи, які використовують спеціалісти у своїй щоденній роботі. Студенти також активно цікавились особливостями роботи з окремими категоріями клієнтів Центру.
Під час заходу майбутні соціальні працівники розширили свої знання про заклади, які здійснюють соціальну роботу та сформували уявлення про обрану ними професію.
Тиждень соціальної роботи на базі Коледжу організований кафедрою соціальної роботи та психології. (в.о. завідувача Кафедри кандидат психологічних наук, доцент Федорчук Віктор Миколайович).
Наступна зустріч зі студентами в рамках тижня соціальної роботи запланована на 26.10.2017.
Дитина – найуразливіша але й найбільша цінність людства.
17.10.2017 та 18.10.2017 року працівниками Відділу надання соціальних послуг Понінківської селищної ради та інспектором з питань превентивної діяльності Національної Поліції Цвіркуном О.П. було проведено лекції та тренінги з сьомими та восьмими класами НВК №1 ЗОШ l-lll ст., смт. Понінки та НВК №1 ЗОШ l-lll ст., с. Буртин на теми «Здоровим бути престижно» та «Небезпеки нашого життя».
Під час лекцій «Небезпеки нашого життя» фахівці із соціальної роботи ознайомлювали дітей з небезпеками які чатують на них та яким чином можна захистити себе. Особливу увагу дітей звертали на таку небезпеку як торгівля людьми адже складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Саме тому необхідно пояснювати дітям що таке явище не абстрактне поняття, а реальна проблема яка може спіткати кожного і головне – як себе можна захистити.
Також на тренінгу «Здоровим бути престижно» увагу дітей звертали на шкідливі звички, які можуть зашкодити їх здоров’ю. Метою заняття було сформувати дітей фізично і морально здоровими, сильними та всебічно розвиненими. Адже сприяння зростанню особистості школяра без шкідливих звичок, виховання в учнів розуміння здоров’я як пріоритетної цінності в житті та мотивація до самовиховання є одним з головним завданням роботи Відділу надання соціальних.