Психологічні ефекти, що перешкоджають вашому успіху

  unnamedДавно в нас не було статті по психології, тоді давайте трохи дізнаємося що приховує психологія людини!

Здається Ви зробили все, що могли але з поставленим завданням – робочої, кар’єрної, особистої – так і не впоралися. Перевірте: можливо, вас підводять елементарні глюки, властиві людській психіці?

Психологи запевняють: часто той фактор, який заважає нам досягти успіху, – це ми самі. Точніше, ряд глибинних стереотипів, що засіли в наших головах.

Є кілька дивовижних психологічних ефектів, яким піддається абсолютно кожен і далі в статті ми з вами про них поговоримо.

Ефект Рінгельмана

Пам’ятаєте стару притчу, чи то анекдот про воду у винній бочці? Зараз нагадаємо. Якось в одному селі проходило велике свято. Селяни домовилися: на площі встановлять велику бочку, в яку кожен учасник майбутнього бенкету виллє відро вина. Але коли почалося застілля і присутні розлили по келихах вміст бочки, виявилося, що всередині була звичайна водиця. Просто один житель вирішив наступне: «Якщо в бочку вина я виллю відро води, ніхто цього не помітить». Він не міг навіть припускати, що така ж ідея прийде в голову кожному селянинові, який проживає в селі…

Власне, ефект, 90 років тому виявлений психологом Максиміліаном Рінгельманом, пояснює події в цій притчі. У 1927-му вчений провів серію цікавих експериментів, в рамках яких просив добровольців піднімати різноманітні тяжкості, а потім фіксував максимальну вагу яку кожна людина піднімала. Пізніше піддослідних змішали в групи по два, чотири і вісім чоловік і знову просили підняти щось важке – але вже спільними зусиллями.

Очікування були логічними: коли один випробуваний, умовно, піднімав 100 кг, то дві людини повинні були б подужати 200, а то і більше – адже крилате уявлення про те, що «гуртом і бандита легше бити» (в тому сенсі, що командна робота надає можливість досягати набагато більших результатів), існувало вже тоді.

Але Рінгельмана чекало розчарування. Як з’ясувалося, двоє людей піднімали лише 90% від суми їх індивідуальних показників – тобто на двох могли здолати лише 180 кг замість очікуваних 200. А якщо за справу бралися восьмеро, то результат знижувався ще більш вражаючим – піддослідні освоювали тільки 50% від еталонної ваги, тобто вісім чоловік могли впоратися лише з 400 кг (так що на кожного припадало лише 50 кг). Як показали подальші дослідження, працюючи поодинці – тобто покладаючись тільки на себе, люди показують високі результати. А ось включившись в групу, ми підсвідомо прагнемо економити сили – і в результаті «халтуримо».

Висновок: якщо хочеш досягти успіху, покладайся насамперед на себе. Дій усвідомлено, без оглядки і надії на людей які вас оточують. Так Ви зможете досягти більшого. А при потребі або психологічну кризу, можна відвідати професійного психолога і вивчити уважніше його рекомендації.

Продовження буде….

 

Самовпевненість і впевненість у собі

received_1756088507862813У психології досить чітко розрізняють поняття самовпевненість і впевненість.  Самовпевненість – це перебільшена впевненість у собі і власних силах, переконаність у відсутності помилок і мінусів у своєму характері. І дуже часто її причиною насправді є невпевненість у собі. Надмірна самовпевненість виступає ознакою невпевненої людини, яка ховає свої комплекси під зверхністю, агресивністю, егоїстичністю і зарозумілістю. Таким людям  властиві зайві самолюбство і образливість. Вони часто вступають в суперечки і потрапляють в конфліктні ситуації. Впевнена в собі людина реально оцінює свої можливості і правильно їх використовує. Виховати впевненість у собі можливо. Дотримуйтеся простих рекомендацій. 
Слідкуйте за поставою Змініть поставу і ходу. Впевнену в собі людину видає тверда хода, пряма спина, піднята голова, впевнений вираз обличчя, прямий погляд. Саме з цього і треба починати. Але не варто думати, що мета всього цього – справити на оточуючих враження. Просто ці фактори впливають і на нас, на нашу свідомість і оцінювання себе. Випрямте спину, усвідомте, що цей світ – ваш, і життя зміниться в кращу сторону. 
Думайте позитивно Не налаштовуйте себе на погане. Часто ми самі себе налаштовуємо на провал, на труднощі, на невдачі. Мовляв, у мене не вийде, я не пройду, він мене кине, я цього не варта і так далі. Але справа в тому, що все це визначає наше життя. І якщо ви налаштуєте себе на негатив, то так і вийде. 
Хваліть себе Помічайте свої досягнення і хваліть себе. Часто ми наші досягнення списуємо на волю випадку, а зате невдачі вважаємо виключно нашою виною. Досить так до цього ставитися. Кожен з нас здатен на багато що, і кожен з нас робить багато кожен день. 
Приймайте компліменти Приймайте компліменти. Потрібно хвалити не тільки себе, але і приймати похвалу від інших людей. Не потрібно відмахуватися, ніяковіти, підозрювати, що над вами сміються або зовсім акцентувати увагу на недоліках. Досить просто усміхнутися і подякувати. Адже так – ви розумні, красиві, успішні.  Дозвольте іншим помічати це. 
Розмовляйте з незнайомцями Частіше розмовляйте з незнайомцями, і ваша впевненість в собі підвищиться. Дзвоніть за оголошеннями, якщо потрібно, питайте дорогу, знайомтеся на вулицях і в барах з людьми, які сподобалися, спілкуйтеся у соцільних мережах, будьте дружелюбними з продавцями і офіціантами. Все це точно піде на користь вашій самооцінці. Ми схильні вести себе відповідно до власної самооцінки. Щоб змінити це, потрібно змінити погляд на самого себе.
Афірмації Афірмація – це позитивні та надихаючі твердження, які ми говоримо собі. Зазвичай вони більш ефективні, якщо промовляти їх вголос, щоб ви самі це чули. А все тому, що ми схильні вірити в те, що самі повторюємо собі. Для того, щоб ваш мозок швидко почав сприймати позитивні фрази, будуйте їх у вигляді питання. Наприклад, “Чому мені так добре вдається укладати угоди?”, замість “Я добре справляюсь з укладанням угод”. Справа в тому, що людський мозок біологічно налаштований шукати відповіді на запитання, не зважаючи на те, важливе воно чи ні. 
 Допомагайте іншим Допомагайте іншим людям. Допомагаючи іншим, ми відчуваємо вдячність за те, що маємо у власному житті. А ще робити добро іншим приносить велике задоволення. Замість того, щоб зосереджувати увагу на власній слабкості, станьте волонтерами чи наставниками, допомагайте іншим, навчайте, і ви побачите, як росте ваша впевненість в собі.
Не виснажуйте себе самоаналізом Слід позбавлятися від  безперервного виснажуючого самоаналізу, понижуючого самооцінку, відразу кажучи собі «стоп». І робити це необхідно до тих пір, поки не піде звичка негативно оцінювати всі свої дії. В якості стимулу можна пообіцяти собі який-небудь подарунок. 
Слідкуйте за голосом 
Варто стежити за своїм голосом: невпевнених людей видають боязкі «здавлені» або «півнячі» інтонації. Перш ніж вступати в розмову, фразу можна проговорити подумки і уявити, з якою інтонацією вона буде виголошена. Не варто порівнювати себе з іншими людьми.  Щоб домогтися успіхів, можна порівнювати себе лише з собою вчорашнім.  
Впевнена в собі людина представляє інтерес для інших людей. Щоб розвинути в собі риси, які можуть позитивно оцінити оточуючі, приносити радість і користь людям, необхідно працювати над собою.