Вказати на недоліки та допомогти

Популярні

20210218_105444На Хмельниччині продовжується об’їзд представниками обласної робочої групи при облдержадміністрації  з виявлення  надавачів соціальних послуг в приватних установах з тимчасовим чи постійним проживанням громадян похилого віку, осіб з інвалідністю та інших категорій соціально незахищених осіб.20210219_133605

18-19 лютого 2021 року  представники Хмельницького обласного центру соціальних служб з метою перевірки дотримання умов надання соціальних послуг в приватних установах перевірили заклади у Війтовецькій, Городоцький та Смотрицькій територіальних громадах в селах Писарівка, смт.Смотрич, с.Михівка та у м.Городок.

20210219_134345При перевірці виявлені недоліки на які представники робочої групи звернули увагу. Кожному з цих закладів вказали на недоліки у роботі та надали час на їх усунення, а саме головне – надали їм методичну допомогу, аби привести їх діяльність у відповідність до Критерій діяльності надавачів соціальних послуг, затвердженими постановою КМУ відповідно до державних стандартів соціальних послуг. 20210219_143526

Нагадаємо, відповідно до доручення Офісу Президента в області триває робота з перевірки дотримання умов надання соціальних послуг 

 

 

Триває навчання кандидатів у патронатні вихователі

Популярні

IMG_20210219_094806  19 лютого в режимі онлайн проведено заняття №8 «Догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя» з кандидатами у патронатні вихователі та їх  помічниками з Хмельницької та Львівської областей.

  Мета заняття: формування в учасників вміння організовувати виховний та реабілітаційний простір в патронатній сім’ї на основі позитивного виховання, врахування сильних сторін дитини, використовувати ефективні стратегії дисциплінування, вміння адекватно реагувати та управляти девіантною поведінкою дитини чи підлітка.

  Тренери з питань підготовки патронатних вихователів Ірина Королець та Людмила Терпяк в інтерактивній формі сприяли засвоєнню учасниками знань, умінь та навичок щодо догляду, виховання та реабілітації дитини в сім’ї патронатного вихователя.IMG_20210219_155325

Навчання буде продовжено наступного тижня.

Вчимося дитині робити зауваження

IMG_20210222_114140_140Пояснюйте дитині, що ви сварите її за конкретний поганий вчинок, а не за те, що вона погана. Дитина не може бути поганою, вона хороша і улюблена завжди, але за різних обставин може здійснювати не зовсім правильні вчинки. Намагайтеся пояснити це малюкові, щоб він не відчував себе безпорадним і “поганим”, бо це може призвести до вкрай негативних наслідків в його дорослому житті.
Карайте заслужено. Покарання завжди має бути справедливим, а не залежати від вашого настрою. Перш ніж карати, подумайте, чи буде ваше покарання ефективним, чи почує вас малюк, чи винесе правильний урок. Якщо дитина загралася на вулиці і не хоче додому, чи потрібно на неї кричати і погрожувати якоюсь забороною? А якщо вона стрибає і бігає, потрібно її карати, тільки тому, що у вас болить голова? Часто мама стримується і контролює свої емоції, але зривається через якусь дрібницю, а дитина отримує сильний стрес і нерозуміння ситуації.
Ніколи не карайте дитину при сторонніх. Є правило, що дитина повинна отримати покарання відразу після провини, а не “заднім” числом, але ніколи не вичитуйте і не сваріть дитину при сторонніх, особливо при однолітках. Відведіть дитину в сторону і поясніть їй де і чому вона вчинила неправильно і як слід було б зробити. У дітей пам’ять коротка, тому якщо ви будете вичитувати малюка за давню провину, вона навряд чи вас зрозуміє, тому що просто не згадає.
Завжди тримайте слово. Щоб зберегти свій авторитет у вихованні дитини, завжди виконуйте свої обіцянки, це стосується і покарань. Якщо ви будете тільки погрожувати і “обіцяти”, але не виконувати, то дитина і зовсім перестане рахуватися з вашими проханнями і перестане вас слухати. Тому якщо ви пообіцяли день без мультиків або без солодкого, будьте ласкаві виконати.
Менше заборон. Забороняючи щось дитині, пам’ятайте про “правило дев’ятки” – на одну заборону має припадати 9 дозволів. Якщо життя дитини складається із суцільних заборон, є дуже висока ймовірність, що якісь з них будуть систематично порушуватися. Розставте чіткі межі і скорегуйте заборони, залишивши тільки ті, які несуть загрозу життю дитини або оточуючим. Чітко позначивши рамки, вимагайте від дитини виконання і слухняності, якщо ж вона постійно порушує кордони, тоді ви можете її покарати.
Автор заступник директора Гуранська Тетяна

Як часто люди роблять добро, і чи варто його робити?

0-02-05-171584115b78f891c6fbb9ecb5fe75f747878822678245ac754ea4a9ad8c319a_fullЗвичайно варто! Завдяки йому наш світ стає щасливішим і прекраснішим, він наповнюється любов’ю. Але робити добро потрібно від усього серця, і тільки в цьому випадку воно буде приносити радість іншим. Добро робить людей сильнішими і щасливими. Добро вчить піклуватися про свого ближнього, і не забувати про те, що навколо нас дуже багато людей, які потребують нашої допомоги.Продовжуючи започатковані традиції за сприянням Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, громадська організація «Територія Добра Поділля» сім’ям, що перебувають на обліку Центру надала натуральну допомогу, подарунки, канцелярію  та смачну піцу для дітвори.0-02-05-a202e52fe7c529edb215eef9a8567bcfd906339b86287ba9294b5b470f89404c_full

Малеча і батьки вдячні організаторам за приємні подарунки та з нетерпінням чекають наступних зустрічей.

Дякуємо за співпрацю!

Автор замітки: фахівець із соціальної роботи Кисіль Леся

Сюжет МТРК “Місто” Реабілітація атовців

Популярні

Без названия (1)Психологічна допомога, юридична консультація, арт-терапія, матеріальні виплати, ключі від квартир. Саме такі програми у Хмельницькому спрямовані на підтримку бійців, які повернулися із зони ООС. Про ці та нові проєкти атовцям розповіли під час круглого столу, який організували працівники громадської організації “Подільський центр “Гендерна рада”.  https://mistotv.com/45990/

Поділитись досвідом

FB_IMG_1613733837725Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – скарбниця живих життєвих історій, подій, людських переживань та ситуацій, що потребують професійної, соціально-психологічної допомоги…Тому спеціалісти та психологи передають практичний досвід роботи нашим  друзям, Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії, студентам спеціальності “Соціальна робота”.

 

Що таке абьюз в дитячо-батьківських відносинах і чим він загрожує

IMG_20210219_132027_371Що таке абьюз? Від англійського abuse – «зловживати; ображати ». Дослівно: зловживати близькою людиною. Фактично:скоювати насильство по відношенню до близької людини (психологічне, фізичне, сексуальне та інше).
Ключова особливість абьюзу – це подвійність: насильство, прикрите благими намірами. У дитячо-батьківських відносинах це жорстокість, прикрита правомірністю «виховання». Відчуваючи повну і незаперечну владу над дитиною, батьки можуть  скористатися нею зовсім не на користь.
Прийнято вважати, що насильство – це те, що залишає синці. Але це не так. Часто насильство залишає душевні рани, яких  не видно зі сторони. У більшості випадків знайомі навіть не підозрюють, що в родині існує проблема. Більш того, самі батьки не завжди усвідомлюють, що відбувається саме це.
Психологічне насильство – саме цей вид абьюзивних відносин найчастіше ховається від розуміння в сім’ї. Батько вважає, що «виховує на благо», а насправді робить найсильніший тиск:
принижує, ображає, знецінює;
заперечує почуття, права дитини на свою думку, загрожує.
«Ти мовчи, тебе не питають!», «Не зли мене!», «Ще хоч слово, і ти знаєш що буде!», «Ну все, неси ремінь» – і дитина сама йде за знаряддям, яке заподіє йому біль.
Як наслідок: тотальний контроль, вимога повного підпорядкування, ніяких компромісів. 
Якщо дитина все ж проявляє волю, свою думку, діє інакше – покарання (фізичне, економічне, психологічне). Одне з найбільш «тихих» і небезпечних – ігнорування. Батьки не відповідають на слова, ігнорують прохання і скарги, демонстративно виявляють байдужість. Немає нічого гіршого для дитини, ніж бути «невидимкою» або «знедоленим» власними мамою / татом.
Після конфлікту батьки перекладають відповідальність на дитину: «Ти мене змусив (а)» або «Ось до чого мати довів, у мене знову серце болить». У підсумку на дитину і вина, і відповідальність, і біль.
Звичайно, дитина не може розв’язати цю ситуацію , адже він дійсно любить батька і хоче бути прийнятим ними. Що ж робити? «А раптом, правда, я приношу лише шкоду?»
Далі два варіанти:
дитина підкоряється – повністю «розчиняється» особистість дитини;
дитина бунтує – демонстративна поведінка без всяких кордонів (аж до девіантної).
Можливі наслідки абьюзівних відносин:
пригнічується воля дитини;
знищується віра в себе;
підривається самооцінка;
з’являються страхи;
дитина не може навчитися приймати рішення.
Вихід з абьюзівних відносин – перестати маніпулювати. Це можливо, коли один з батьків бере відповідальність: «Це не ти змусив, це я не впорався», «Я, дійсно, хотів” як краще “, але був не правий», «Я сам був не правий». І в родині починають закріплюватися поняття:
довіри;
виконання обіцянок;
цінність слова;
цінність самої людини.
Повірте, не обов’язково бути «жорстким», щоб тебе чули.
Сьогоднішній меседж: давайте будемо більш уважними до того, як ми спілкуємося з дітьми. Ми всі рішення приймаємо самі. Вибір є завжди.
Автор замітки: заступник директора Гуранська Тетяна

Як часто люди роблять добро, і чи варто його робити?

0-02-05-171584115b78f891c6fbb9ecb5fe75f747878822678245ac754ea4a9ad8c319a_fullЗвичайно варто! Завдяки йому наш світ стає щасливішим і прекраснішим, він наповнюється любов’ю.

Але робити добро потрібно від усього серця, і тільки в цьому випадку воно буде приносити радість іншим.

Добро робить людей сильнішими і щасливими. Добро вчить піклуватися про свого ближнього, і не забувати про те, що навколо нас дуже багато людей, які потребують нашої допомоги.0-02-05-a202e52fe7c529edb215eef9a8567bcfd906339b86287ba9294b5b470f89404c_full

Продовжуючи започатковані традиції за сприянням Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, громадська організація «Територія Добра Поділля» сім’ям, що перебувають на обліку Центру надала натуральну допомогу, подарунки, канцелярію  та смачну піцу для дітвори.

Малеча і батьки вдячні організаторам за приємні подарунки та з нетерпінням чекають наступних зустрічей.

Дякуємо за співпрацю!

Автор замітки: фахівець із соціальної роботи Кисіль Леся

 

Як подолати страх програшу

IMG_20210219_100500_999Страх програшу, іноді може стати перешкодою до звершення спортивних досягнень. Особливо зіштовхуються із  цією проблемою діти, які вперше приймають участь у серйозних змаганнях. Тому тренер має володіти методами подолання подібних перешкод та вміти підтримувати спортсмена.

Провідним психологом Хмельницького міського центру соціальних служб Аллою Кравчук , 18 лютого проведено тренінгове заняття для тренерів викладацького складу відділень футболу, гандболу, волейболу та регбі на тему “Особливості емоційних реакцій. Страх програшу” 

В процесі роботи ознайомилися: 

– що таке спортивні емоції

– причини страху та тривоги

– методи саморегуляції.