Завершились цьогорічні планові навчання для кандидатів у прийомні батьки

Популярні

IMG_20211130_101210В Хмельницькому обласному центрі соціальних служб завершились цьогорічні планові навчання для кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, потенційні опікуни, піклувальники, усиновителі.

Хмельницький обласний центр соціальних служб у 2021 році   провів 7 циклів навчань для кандидатів в прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, піклувальники. Всього навчання пройшли 73 особи, з яких 2 опікунських сім’ї, 8 осіб опікунів, 20 сімей  усиновителів, 4 особи усиновитель, 2 сім’ї кандидатів у прийомні батьки.IMG_20210721_100637

Метою таких навчань є підготовка кандидатів у прийомні батьки, опікуни, піклувальники до усвідомленого вибору щодо взяття дітей під опіку/піклування, в прийомну сім’ю, здійснення ними функцій по нагляду, розвитку дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування. IMG-a09ae5a6db3a48e198f01d4cfe9384fb-VЦентр соціальних служб  Хмельницької області працює на попередження соціального сирітства. Фахівці надають всебічну підтримку сім’ї, щоб діти виховувались в біологічних родинах. Але, коли все ж таки діти залишаються соціальними сиротами, спеціалісти центрів та служби у справах дітей розпочинають пошук потенційних прийомних батьків, які мають бажання та можливість виховувати таких діточок у сімейному оточенні.IMG_20210630_102728

Спершу проводиться ретельний відбір кандидатів, після якого регіональні тренери   обласного центру соціальних служб   проводять навчання кандидатів в прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, піклувальники, за результатами якого готують висновок щодо можливості бути потенційними батьками. Навчання проводиться в тренінговому форматі за міжнародною програмою «ПРАЙД».IMG_20210630_103518

Станом на 01.11.2021. в Хмельницький області функціонує 105 прийомних сімей та 21 дитячий будинок сімейного типу  (341дитина).  

Всі прийомні сім’ї та ДБСТ перебувають під обов’язковим соціальним супроводженням міських та районних ЦСССДМ.

Тренінгові заняття проводилися  8  днів по вівторках та п’ятницях. Протягом цих днів потенційні кандидати проходять навчання за програмою де передбачено розгляд наступних тем: Знайомство; Підготовка до змін в особистому та сімейному житті; Подолання у дитини почуття втрати; Повноцінний розвиток дитини та причини його затримки; Задоволення потреб дитини та формування її прив’язаностей; Зміст та методи сімейного виховання; Посилення сімейних зв’язків; Планування стабільності життя дитини та сім’ї; Робота в команді; Усвідомлений вибір.   IMG_20210608_122616

За словами Наталії Мельник – заступника директора центру, проходження усіма кандидатами обов’язкового курсу навчання є дуже важливим етапом, оскільки виховання дитини, яка зазнала психологічної травми від втрати біологічних батьків, має певні особливості.

Після проходження обов’язкового безкоштовного курсу навчання всім батькам видається довідка з рекомендаціями, яка засвідчує проходження цього курсу і їхню готовність стати усиновлювачами, в якій вказується кількість дітей, їх стать та вік, рекомендації щодо можливості усиновлення.

 

Продовжуємо співпрацю з обласним центром занятості

Популярні

IMG_20211215_14541615 грудня 2021 року заступник директора Хмельницького обласного центру соціальних служб Наталія Мельник взяла участь у  ZOM –конференції з представниками територіальних центрів занятості  Хмельниччини щодо інформування  «Про послугу патронату».

За словами Наталії Мельник, патронат – це соціальна послуга, яку надають дитині, поки фахівці соціальних служб працюють з її батьками. Це означає, що процес розлучення із сім’єю буде для неї менш травмуючим. Адже послуга патронату надається в домашніх умовах, є короткотривалою (до 6 місяців) та орієнтована на потреби дитини. 

Патронатні вихователі здійснюють догляд, виховання та реабілітацію дитини та водночас підтримують зв’язок з рідними.

IMG_20211215_145430Наталя Валентинівна поінформувала присутніх, що  на Хмельниччині створена перша патронатна родина та на даний час в Хмельницькому обласному центрі соціальних  служб проходять навчання кандидати в патронатні вихователі.

Вона звернула увагу присутніх слухачів, що мешканці Хмельниччини можуть стати патронатними вихователями,  якщо:

є громадянином України, має вік від 35 до 60 років (для жінки) та від 35 до 65 років (для чоловіка);

сім’я зареєстрована у шлюбі та проживає на спільній житловій площі;

стан здоров’я дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;

є позитивний досвід виховання власних дітей;

відсутня судимість;

один із членів сім’ї не поєднує роботу патронатного вихователя з іншою трудовою діяльністю.

IMG_20211215_150232Для цього бажаючим необхідно пройти спеціальний курс навчання, а це 12 занять, та отримати довідку за результатами навчання.  Зарплата вихователя становить п’ять прожиткових мінімумів,  кошти на виховання дитини – два прожиткових мінімума (прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць  з 1 грудня — 2 393 гривні – ред.).

За детальнішою інформацією щодо запровадження патронату або можливості стати патронатним вихователем необхідно звертатися до Хмельницького обласного центру соціальних служб за телефоном (0382)76-55-58.

Наприкінці свого виступу Наталія Мельник подякувала керівництву обласного та міського центрів занятості за співпрацю .

Розвиток соціальних послуг в територіальних громадах з догляду на професійній основі

Популярні

IMG_20211215_093114Сьогодні,15 грудня 2021 року, відбулось щотижневе навчання для соціальних працівників територіальних громад області. Розглядом стало прийняття Постанови КМУ від 06 жовтня 2021 р. № 1040 про «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі».

Метою прийняття цієї Постанови, як зазначила заступник директора Хмельницького обласного центру соціальних служб Наталія Мельник , є “деінституалізація інтернатів”. Розвиток соціальних послуг в територіальних громадах з догляду на професійній основі, на її думку , має дозволити дітям та дорослими з інвалідністю і людям похилого віку залишатися вдома, а не жити у спеціалізованих закладах.IMG_20211215_093306

IMG_20211215_093216Разом з начальником відділу методичного забезпечення соціальної роботи та навчальних заходів Наталією Гонтою було детально обговорено та проаналізовано три етапи організації надання фізичними особами соціальних послуг з догляду на професійній основі. За словами Наталії Володимирівни  першим етапом є підготовка та перепідготовка фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності. Другим етапом є звернення особи, яка потребує надання соціальних послуг з догляду на професійній основі та третій з організації надання фізичними особами соціальних послуг з догляду на професійній основі.

IMG_20211215_093306Наталія Мельник зупинилась на детальному аналізі  визначення потреб в наданні соціальних послуг з догляду фізичними особами з урахуванням соціально-демографічної ситуації в територіальних громадах, кількість отримувачів державних допомог та компенсацій на догляд .

Другим питанням навчання було приділено особливу увагу присутніх підготовці та здачі  річної звітності. 

Далі буде…..