Відбулась групова консультація у Центрі Пробації

За матеріалами КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради

7 серпня  2023 року відбулася групова консультація для осіб, які перебувають  на обліку  Шепетівського  районного сектору №2 філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області.

Участь  у заході взяли старший інспектор  Шепетівського  районного сектору №2 ДУ «Центр пробації у Хмельницькій області» Оксана Ставнійчук,  провідний фахівець із соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради Юлія Потюк,  юрист сектору «Ізяславського бюро правової допомоги» Шепетівського  місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Зоя Гонтарук.

Оксана Ставнійчук наголосила на тому, що під час перебування на обліку   Центру Пробації підоблікові особи повинні особливо ретельно та відповідально ставитися до свого способу життя, аби не допустити додаткових адміністративних та кримінальних правопорушень.

Зоя Гонтарук повідомила учасників групової консультації про те, що 03.08.2023 року вступив у силу  Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих і1актів та спрощення доступу до безоплатної правничої допомоги». Цей Закон відповідно до Конституції України визначає зміст права на безоплатну правничу допомогу, порядок реалізації цього права, суб’єктів, підстави та порядок надання безоплатної правничої допомоги та державні гарантії даної допомоги. Також згідно із зазначеним законодавчим актом збільшено кількість осіб, які мають право на безоплатну правничу допомогу. З набранням чинності Законом діти, недієздатні особи та особи, дієздатність яких обмежена, зможуть самостійно звертатися за безоплатною первинною правовою допомогою – отримувати консультації та роз’яснення  з правових питань, допомогу у складенні документів не процесуального характеру (скарг, заяв тощо).і2

Юлія Потюк при зустрічі з особами, які перебувають на обліку Центру пробації, підняла тему торгівлі людьми, адже 30 липня відзначався Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Учасники заходу дізналися, що означає термін «торгівля людьми», її основні ознаки, прояви, причини та відповідальність за вчинення фактів торгівлі людьми згідно чинного законодавства. Із початком вторгнення російської федерації на територію України проблема торгівлі людьми набула ще більшої актуальності, тому в ході проведення заходу надано детальну інформацію щодо організацій, які надають допомогу у сфері протидії торгівлі на території України.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*