29 жителів області пройшли курс підготовки в прийомні батьки та усиновлювачі

IMG_20221104_100733Із початком повномасштабного вторгнення, підготовка прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів, усиновлювачів, патронатних вихователів стала особливо актуальною.

Розвиток сімейних форм виховання, щоб кожна дитина-сирота, дитина, залишена без батьківського піклування, виховувалась у сім’ї, традиційно є пріоритетом в роботі Хмельницької обласної адміністрації.IMG_20221104_100817

Днями в Хмельницькому обласному центрі соціальних служб завершилися навчання для кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, потенційні опікуни, піклувальники, усиновителі, які проходили з 18 жовтня та завершилися 4 листопада.

IMG_20221104_100817Тренінгові заняття проводилися  6  днів по вівторках та п’ятницях сертифікованими тренерами Хмельницького обласного центру соціальних служб – заступником директора Наталією Мельник, начальником відділу методичного забезпечення соціальної роботи та навчальних заходів Наталією Гонтою та соціальним менеджером відділу методичного забезпечення соціальної роботи та навчальних заходів Тетяною Яцух. Таке навчання потенційних батьків передбачено постановами Кабінету Міністрів України від 26.04.2002 року №564 та №565, від 24 вересня 2008 року №866.

Навчання проводиться в тренінговому форматі за міжнародною програмою «ПРАЙД». Заняття проходять за  програмою де передбачено розгляд наступних  тем: Знайомство; Підготовка до змін в особистому та сімейному житті; Подолання у дитини почуття втрати; Повноцінний розвиток дитини та причини його затримки; Задоволення потреб дитини та формування її прив’язаностей; Зміст та методи сімейного виховання; Посилення сімейних зв’язків; Планування стабільності життя дитини та сім’ї; Робота в команді; Усвідомлений вибір.

Після проходження обов’язкового безкоштовного курсу навчання усім 29 батькам надана довідка з рекомендаціями, яка засвідчує проходження цього курсу і їхню готовність стати усиновлювачами, опікунами, прийомними батьками, в якій вказується кількість дітей, їх стать та вік.IMG_20221107_113358-001


Додаткова інформація для небайдужих людей:

Якщо людина хоче прихистити дитину, яка постраждала від воєнних дій, можна скористатися процедурою тимчасового влаштування. Це передбачає перебування дитини в сторонній сім’ї до ухвалення рішення суду про подальше її влаштування. Щоб тимчасово влаштувати дитину, можна безпосередньо звернутися до служби у справах дітей за місцем свого проживання і заповнити відповідну заяву. Або ж заповнити анкету через Telegram-бот “Дитина не сама” (https://t.me/dytyna_ne_sama_bot), подавши в електронному вигляді ваші дані.  

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*