Робота Центру є важливою, тому, що населення сьогодні потребує соціальної, психологічної, юридичної, соціально – педагогічної, соціально – медичної та ін. допомоги. Центр покликаний допомагати людям, покращувати якість життя, підтримувати населення, сприяти та підтримувати повноцінний розвиток сім’ї, дітей та молоді.
Кам’янець-Подільський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 27 січня 2016 року провів навчальну нараду для фахівців із соціальної роботи з тематики :
«Ознайомлення з плановими завданнями центру на 2016 рік»,
«Методичні рекомендації щодо особливостей роботи з учасниками АТО»,
«Методичні рекомендації із соціальної роботи з неповнолітніми, які вчинили правопорушення».
Були розіслані запрошення головам новоутворених об’єднаних територіальних громад для участі у нараді фахівців. На нараді були присутні фахівці із соціальної роботи, які обслуговують такі населені пункти: Баговиця, Тарасівка, Велика Слобідка, Цвіклівці Другі, Мала Слобідка, Шутнівці, Устя,
Привороття, Добровілля, Шустівці, Ніверка, Підпилип’я, Подоляни, Чорнокозинці, Нововолодимирівка, Кізя, Адамівка; Кадиївці, Суржа, Залісся 1, Параївка; Оринин, Ріпенці, Теклівка, Лісківці, Руда, Цвіклівці, Руда, Нефедівці, Лучки, Подільське, Крушанівка, Кульчіївці, Фурманівка, Калиня, Суржинці. Завдяки тому, що голови цих населених пунктів профінансували фахівців із соціальної роботи за рахунок бюджету сільських рад, соціальна робота з вразливими категоріями в них проводиться справно, проблем поменшало.
Від Колибаївської об’єднаної територіальної громади були також присутні фахівці із соціальної роботи, які обслуговують такі населені пункти Колибаївка, Ходоровці, Княгинен ; Смотрич, Червона Чагарівка, Вільховець, Острівчани .
На нараді працівники набули нових необхідних у роботі навичок щодо надання підтримки такій вразливій категорії населення, як учасникам АТО. Було зазначено, що результатами опитування, індивідуальних співбесід із військовослужбовцями, які брали участь в АТО, і членам їх сімей будуть визначатися індивідуальні потреби та необхідність у соціальному супроводі, де максимально будуть враховані потреби у психологічній підтримці, допомозі або реабілітації.
Фахівці із соціальної роботи підсумували проведену роботу за 2015 рік ознайомилися з плановими завдання на наступний рік, поділилися досвідом у вирішенні певних проблем один з одним і навіть допомогли колезі найти правильне рішення у оформлення субсидії сім’ї, яка самотужки нездатна оплатити комунальні послуги.
Працівник Центру повинен уміти вислухати й зрозуміти, пояснити й довести, запитати й відповісти, переконати, створити атмосферу довіри в бесіді, знайти індивідуальний психологічний підхід до клієнта, розв’язати конфлікт, зняти напругу і це все безкоштовно, а головне допомогти повірити в себе, покращувати своє життя та майбутнє своїх дітей.