Cемінар для демобілізованих учасників АТО

На центри соціальних служб для  сім’ї, дітей та молоді державою покладено функції з надання комплексу соціальних послуг  та психологічної підтримки мобілізованих військовослужбовців та сімей учасників антитерористичної операції. Адже психологічні травми, отримані під час перебування у зоні проведення бойових дій, можуть бути більш небезпечні, ніж травми фізичні – вони здатні нашкодити здоров’ю і життю і самих чоловіків, а також їхніх близьких.

17 лютого 2016 року начальник відділу соціальної роботи Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юлія Гаврилюк взяла участь у семінарі для демобілізованих учасників антитерористичної операції, які перебувають на обліку районного центру зайнятості з приводу безробіття.  Метою   зустрічі було ознайомлення чоловіків щодо шляхів та можливостей отримання ними психологічної підтримки, успішної адаптації до нових умов життя.

В ході зустрічі у формі активної взаємодії з чоловіками розглянуто основні типові реакції  (фізичні, емоційні, поведінкові) на травму після повернення додому. Приємно відмітити, що учасники семінару брали активну участь у проведенні семінару, висловлювали свої думки, обговорювали особисті переживання і враження після повернення у сімейне середовище після жахіть прожитої війни.

VLUU L100, M100  / Samsung L100, M100

Для учасників семінару надано конкретні поради щодо стабілізації свого психологічного стану та налагодження внутрішньосімейних відносин, адже після повернення до мирного життя  в чоловіків змінюється світогляд, цінності, погляди та минулі установки, тобто світ людини фактично перевертається з ніг на голову.

Важливу роль в адаптивному процесі відіграють  навички самодопомоги, тому до уваги учасників зустрічі було запропоновано принцип самодопомоги у вигляді 5-тикрокової моделі.

Особливий наголос зроблено  на проблемі зловживання заспокійливими засобами та алкогольними напоями, розвінчано  міф щодо їх лікувального впливу на душу й тіло людини.

Також демобілізованих учасників антитерористичної операції проінформовано щодо можливості проходження психологічної реабілітації у 4-х реабілітаційних установах України, де вони можуть взяти участь у проведенні  індивідуальних та групових  зустрічей з досвідченими  психологами. Ну і, звісно, надано інформаційні матеріали (буклети, листівки, візитки тощо) щодо здійснення психологічного консультування на базі Ізяславського РЦСССДМ.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*