Проведено інформаційно-просвітницький захід

IMG_20181004_090311  Сім’я – невід’ємна осередок суспільства, жодна нація, жодна цивілізоване суспільство не обходилося без сім’ї. Найближче майбутнє суспільства теж не мислиться без сім’ї.

  Кожна дитина повинна виховуватись у біологічній сім’ї. Але коли це неможливо, то альтернативою біологічній родині може бути інші форми сімейного виховання: усиновлення, опіка та піклування, прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу. В такому випадку дитині забезпечується її право на сімейне виховання. Бо саме в родині беруть початок норми поведінки, трудові навички, ціннісні орієнтири, тобто усі ті якості, які згодом становитимуть сутність дитини.

  Розвиток та удосконалення системи сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є одним із пріоритетних напрямів соціальної політики України, адже щороку близько 8 тис. дітей залишаються без батьківського піклування.
  Політика України щодо усиновлення та влаштування дітей-сиріт у сімейні форми виховання є успішною і результативною; міжнародні експерти вважають її ефективною. Кількість дітей-сиріт, влаштованих у прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу постійно зростає.

  Першочерговим завданням у розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є формування позитивного іміджу у громаді щодо опіки, усиновлення, створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу.

  Саме з метою пропаганди сімейних форм виховання 4 жовтня 2018 року в рамках семінару “Жінка на ринку праці” в Славутському міськрайонному центрі зайнятості для осіб, які перебувають на обліку директором Славутського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Н. Перміновою та завідувачем сектору з питань опіки та піклування служби у справах дітей райдержадміністрації О. Верцехою проведено інформаційно-просвітницький захід.

  Учасників заходу ознайомлено з поняттями “усиновлення”, “опіка та піклування над дітьми”, “прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу”, “патронат над дитиною”, основними етапами створення та функціонування сімейних форм виховання дітей, вимогами до кандидатів та державними гарантіями, а також присутні отримали інформаційні буклети на дану тематику.

Проведено спільний цільовий рейд на території Хоровецької сільської ради Славутського району

IMG-f6b77e5d499349e50cfb351f55477cd8-V  З метою контролю за створенням у сім’ях, що перебувають у складних життєвих обставинах належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей та цільового використання допомоги при народженні дитини і допомоги одиноким матерям проводяться спільні цільові рейди в села району.

  Такий спільний рейд було проведено 2 жовтня 2018 року працівниками Славутського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей райдержадміністрації та Хоровецької сільської ради на території сіл Хоровець, Пашуки, Гута Славутського району.

IMG-b0e9a49b49cbc9e10be9d1466e526b0f-V  В ході рейду працівники завітали до 10 сімей різних соціальних категорій, серед них 5 родин – отримувачі державної соціальної допомоги при народженні дитини.

  В одній багатодітній родині молода мама, отримуючи державну допомогу, належні умови для проживання своїх діток не створила, родина мешкає у жахливій антисанітарії, проте “горе-мама” не помічає бруд та сморід у будинку, пояснюючи це тим, що такі умови створюють самі діти! Тому комісійно прийняте рішення про припинення виплати допомоги на дитину до того часу, доки мама не наведе лад у будинку.

  Комісією відвідано одну багатодітну родину, у якій призупинена виплата державної соціальної допомоги при народженні дитини внаслідок не створення батьками належних умов для проживання дітей. Помешкання приведене у належний санітарний стан, попрана постільна білизна, приготовлено обід для діток. Батьки завірили, що і в подальшому будуть підтримувати чистоту в будинку та належно доглядати дітей. Комісією прийнято рішення про поновлення державних виплат.

  Проблема зловживання алкогольними напоями серед батьків виявлена ще у 2 багатодітних родинах. Це негативно впливає на виконання батьками своїх обов’язків по догляду та вихованню дітей, створює передумови для скоєння сімейного насильства. Тому у цих сім’ях проведено роз’яснювальну роботу з питань відповідальності дорослих за виховання, навчання і розвиток дітей, проінформовано про негативні наслідки вживання алкогольних напоїв, роз’яснено основні аспекти з протидії насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми.

  Також робота з питань профілактики сімейного насильства та злочинності серед дітей та підлітків була проведена і у Хоровецькому навчально-виховному комплексі.

IMG-906af871294cd669686a26b9492df75a-V IMG-50232b7b3d8df9cfac303a517908ba2c-V IMG-55c5b8ce790165d25c6549daeeac9382-VIMG-b42b7b57156d79060e8fce5dc9962620-V

30 липня до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми в Славутській районній центральній бібліотеці відбулася інформаційна акція “Лабіринт можливостей”.

  Метою акції є привернення уваги до проблеми торгівлі людьми та об’єднання зусиль для подолання цього негативного явища, боротьбу із злочинцями та злочинними угрупованнями, що задіяні в цій кримінальній діяльності, наданні підтримки і допомоги потерпілим та профілактичної роботи.

Торгівлятт

торгівля 3  В акції взяли участь працівники райдержадміністрації, фахівці управління соціального захисту населення, Славутського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, Славутської міськрайонної філії Хмельницького обласного центру зайнятості, Славутського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області, Славутської центральної районної лікарні. Захід проводиться за підтримки Міністерства соціальної політики України у співпраці з Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні та Координатором проектів ОБСЕ в Україні.

“Жінка на ринку праці”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  14 червня 2018 року в рамках семінару “Жінка на ринку праці” в Славутському міськрайонному центрі зайнятості для осіб, які перебувають на обліку директором Славутського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Н. Перміновою проведено інформаційно-просвітницький захід стосовно сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: патронатна та прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу, опіка (піклування), усиновлення.

  Учасників було ознайомлено основними етапами створення та функціонування сімейних форм виховання дітей, вимогами до кандидатів та державними гарантіями.

 

17 травня 2018 року директором Славутського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Н. Перміновою проведено інформаційно-просвітницький захід стосовно створення та функціонування патронатних сімей у районі для осіб, які перебувають на обліку безробітних у міськрайонному центрі зайнятості

32673431_640073296333774_3854195229275979776_n  Учасників було ознайомлено з суттю послуги сімейного патронату; хто може стати патронатним вихователем, вимогами до кандидатів у патронатні вихователі; про державні гарантії та порядок організації діяльності сім’ї патронатного вихователя.

  Нагадаємо, що патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд і виховання дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах та потребує захисту в сім’ї патронатного вихователя, та одночасне надання фахівцями соціальної роботи інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.

32834956_640073116333792_5484522414920433664_n (1)  Завдання сімейного патронату – не дати дитині втратити рідних маму й тата, які через складні життєві обставини не можуть деякий час нею опікуватись. У той час, як дитина тимчасово (до 3-х місяців) виховується у професійній патронатній сім’ї, соціальні працівники допомагають рідним батькам дитини долати складні життєві обставини, через які її було вилучено: втрату роботи, жорстоке поводження, проблеми з алкоголем тощо. Якщо відновити здатність батьків виховувати дитину неможливо, їй підшукають іншу форму сімейного виховання: усиновлення, влаштування під опіку чи піклування або прийомну сім’ю.

  Запровадження патронатних сімей – це шанс надати якісну допомогу дітям, які опинились у біді. Щоб втілити дану ідею у життя, необхідно знайти людей, які мали б можливість і головне бажання спробувати себе у ролі патронатних батьків.

В Славутській центральній районній бібліотеці організовано дійство для матерів району, що виростили та виховали гідних синів та доньок України

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  У ці травневі дні, коли все зацвітає та захоплює своєю жагою до життя, повітря наповнюється ароматами трав і квітів приходить до нас прекрасне свято, свято народження життя, свято утвердження життя – Свято Матері.

  Саме до цього свята 14 травня 2018 року в Славутській центральній районній бібліотеці організовано дійство для матерів району, що виростили та виховали гідних синів та доньок України.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  В рамках заходу прозвучали щирі слова подяки від керівників району, народного депутата України. Присутні на заході сільські голови квітами та подарунками привітали багатодітних матерів та матерів загиблих воїнів. Усіх гостей вітали чудовими номерами кращі представники аматорської спільноти району, також  присутні мали можливість оглянути виставку робіт вихованців районного будинку дитячої творчості.

  Наостанок мами мали можливість розказати про себе, своє життя, про своїх дітей та дякувати організаторам урочистостей за таку турботу і повагу до них.  

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

8 та 10 травня 2018 року в рамках співпраці зі Славутським мобільним ЦНАПом працівниками Славутського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, управління соціального захисту населення райдержадміністрації здійснено робочі поїздки у села району: Голики, Варварівка, Жуків, Іванівка, Ногачівка

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  В ході виїздів відвідано 10 сімей різних категорій: багатодітні та сім’ї одиноких матерів, родини опікунів та піклувальників, сім’ї умовно засуджених осіб, що перебувають у складних життєвих обставинах, сім’ї отримувачів державної соціальної допомоги при народженні дитини. За результатами візитів будь-яких порушень щодо догляду та виховання дітей не виявлено.

  Також напередодні Дня матері та Дня сім’ї за сприяння благодійників 6 малозабезпечених родин отримали гуманітарну допомогу одягом та взуттям б/у.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Продовжується співпраця закладів соціального захисту району зі Славутським мобільним ЦНАПом в питаннях надання соціальних послуг жителям сіл

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  Цього тижня з 2 по 4 травня працівниками Славутського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління соціального захисту населення РДА та КП “Славутський центр первинної медико-санітарної допомоги” здійснено виїзди у села Марачівка, Хоровець, Пашуки, Гута, Губельці, Волиця, Іванівка, Жуків.

  В ході виїздів обстежено умови проживання 6 сімей різних соціальних категорій. Також сільські жителі мали змогу підписати декларації з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Сьогодні, як ніколи, у суспільстві усвідомлюється соціальна цінність сім’ї, її участь у вихованні, формуванні та розвитку особистості дитини

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  Здорова сім’я є запорукою благополуччя дитини, це природне і найкраще середовище для дитини, в якому вона захищена і оточена підтримкою та любов’ю. Але, на жаль, виховний потенціал сім’ї знижується через проблеми, які виникають у взаємовідносинах сім’ї та держави, а також у внутрішньосімейних стосунках, емоційній атмосфері в родині, через низькі моральні, ділові якості та культурний рівень батьків. Такі проблеми постають і в стабільних сім’ях, але більшою мірою в так званих “неблагополучних, нездорових” сім’ях, тобто таких, які повністю або частково, за різних причин, втратили свої виховні можливості. Саме вони передусім потребують соціальної підтримки та соціальних послуг. Завдання працівників соціальної сфери — піклуватися, щоб якомога більше дітей зростало у повноцінних, здорових сім’ях.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  Саме з метою підтримки та надання дієвої допомоги сім’ям з дітьми, що опинились у складних життєвих обставинах у співпраці зі Славутським мобільним ЦНАПом працівниками Славутського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління соціального захисту населення РДА та районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) 24, 25, 26 квітня 2018 року здійснено виїзди у населені пункти Славутського району: села Голики, Варварівка, Марачівка, Хоровець, Пашуки, Гута, Губельці, Волиця, Іванівка, Жуків.

  В ході виїздів обстежено умови проживання 18 сімей різних соціальних категорій, в тому числі сімей, де батьки мають низький виховний потенціал, зловживають алкоголем, ведуть аморальний спосіб життя.  

  В одній такій багатодітній родині, яка перебуває на обліку як  “неблагополучна”, вже призупинено виплату державної соціальної допомоги при народженні дитини у зв’язку із не створенням батьками належних умов для проживання дітей. Раніше громадянам надавались рекомендації щодо приведення помешкання у належний санітарний стан, припинення вживання алкогольних напоїв, пошуку роботи. Проте, і цього разу “горе-батьки” перебувала у нетверезому стані, умови проживання дітей не покращились. Тому було прийнято рішення про залишення без розгляду питання поновлення виплати державної соціальної допомоги до поліпшення умов проживання та виховання дітей та виконання батьками усіх рекомендацій комісії.

  Усі інші сім’ї отримали консультації з питань призначення видів соціальної допомоги, субсидій, пільг, роз’яснено основні аспекти з протидії насильства в сім’ї та торгівлі людьми.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

В рамках співпраці зі Славутським мобільним ЦНАПом працівниками Славутського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління соціального захисту населення та служби у справах дітей РДА з 17 по 19 квітня 2018 року здійснено виїзди у населені пункти Славутського району

  В ході виїздів відвідано 10 сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах. З батьками обговорено питання щодо належного та повноцінного догляду, виховання, розвитку дітей, проінформовано про негативні наслідки вживання алкогольних напоїв. По закінченню бесіди батьки отримали консультації з питань здорового способу життя, профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу, торгівлі людьми та насильства у сім’ї.

Мобільний ЦНАП  У 2 сім’ях, де батьки були притягнуті до адміністративної відповідальності за неналежне виконання своїх обов’язків по вихованню та догляду дітей відмічено позитивні зміни. За результатами обстежень цих сімей прийнято рішення щодо поновлення виплати державної соціальної допомоги при народженні дитини, яка була призупинена.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA