Вчимося захищати себе від насильства

IMG-8597a09ce66658dcc6351124bbe45404-V29 листопада 2022 року начальником відділу соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради ТГ Кравчук-Багінською Л.П. спільно з завідувачем сектору Полонського бюро правової допомоги відділу безоплатної правової допомоги Шепетівського міського центру Рибак О.П.  для дітей 10 класу Полонського ліцею № 2 проведено захід на тему «Вчимося захищати себе від насильства та відповідальність за вчинення насильства».

Насильство – це будь-які навмисні дії одної людини по відношенню до іншої, які порушують її конституційні права й свободи і наносять їй моральну шкоду, шкоду її фізичному чи психічному здоров’ю. Воно може бути фізичним, психологічним і сексуальним.

Фізичне насильство – це нанесення тілесних ушкоджень, які завдають болю, призводять до порушень психічного та фізичного здоров’я, чи навіть смерті; це штовхання і смикання; удари, стусани, побиття; знущання, викручування рук; жбурляння предметів; спроби задушити.

Емоційне або психологічне насильство – це тиск на психіку іншої людини, який проявляється у нанесенні словесних образ, погроз, залякуванні, переслідуванні.

Сексуальне насильство – це зазіхання на статеву недоторканість особи, а також дії сексуального характеру по відношенню до неповнолітнього; небажані сексуальні дотики; домагання, зґвалтування; неприродні сексуальні дії; примус до проституції; небажання застосовувати контрацепцію.IMG_20221129_103852

Економічне насильство – це форма домашнього насильства, що включає умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборону працювати, примушування до праці, заборону навчатися та інші правопорушення економічного характеру.

Що робити, якщо ти став жертвою шкільного насилля чи знаєш, що когось ображають?

  1. Розкажи про це дорослим – батькам, класному керівнику, директору школи, психологу.
  2. Уникайте місць, в яких можна стати жертвою шкільного насилля.
  3. Ходи разом з друзями.
  4. Нападнику важливо, щоб ти звернув на нього увагу, боявся його, а ти намагайся не помічати його ігноруй виклики у твою адресу.

Правила які допоможуть запобігти насильству в сім’ї:

  1. Продумайте свої дії в тому випадку, якщо акт насильства вже відбувався і може повторитися знову;
  2. Розповідайте про насильство тим, кому ви довіряєте (друзям родичам);
  3. Знайдіть таке місце, куди ви змогли б піти у випадку небезпеки;
  4. Підготуйте документи (паспорт, про народження, і т., д.) гроші та інші необхідні речі та покладіть їх в одне місце, так щоб у будь-який момент ви змогли б їх легко взяти і втекти з ними.  Якщо ситуація критична, то залишайте будинок негайно, навіть якщо вам не вдалося взяти необхідні речі;
  5. Заздалегідь довідайтесь телефони та адреси місцевих служб , які зможуть надати необхідну підтримку (соціальні служби, телефони довіри, телефон  дільничного  інспектора, служби у справах неповнолітніх).

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*