Ми – різні, але всі ми рівні!

За матеріалами КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради

25 січня 2023 року провідним фахівцем із соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради Юлією Потюк проведено бесіду на тему  «Ми різні, але всі ми рівні!» для 8-х класів  Ізяславського ліцею № 5 ім. О.П. Онищука.зображення_viber_2023-01-25_08-57-44-606

В ході бесіди розглянуто такі поняття, як «стать» та «гендер» людини, основні відмінності між ними. Наголошено увагу учнів на тому, якщо ми кажемо «стать» чи «біологічна стать» – маємо на увазі фізичні чи біологічні відмінності чоловіка та жінки, якщо використовуємо термін «гендер» чи «соціальна стать» – то говоримо про психологічні, соціальні та культурні особливості між чоловіком та жінкою.

Гендерна рівність – рівний правовой статус жінок і чоловіків та рівні можливості для його реалізації, надання особам обох статей можливості брати рівну участь у всіх сферах життєдіяльності суспільства.

зображення_viber_2023-01-25_08-59-30-178У формі тренінгових вправ з д ітьми розглянуто, які ознаки відносяться до «статі», а  які  – до «гендеру», завдяки чому стало зрозумілим, що обов’язки людина може виконувати незалежно від статі, як от – жінка може водити машину, одягати штани, коротко стригтись, а чоловіки – працювати косметологами, заводити довге волосся, працювати вихователями в дитячому садочку.

Наприкінці заняття зроблено висновок, що в сучасному суспільстві дівчатка й хлопчики, жінки й чоловіки мають рівні права. Освіта, заняття спортом, професія, ведення домашнього господарства залежать не від статі, від її бажання.

 

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*