На Хмельниччині розпочались курси підвищення кваліфікації прийомних батьків та батьків-вихователів

IMG_20210721_100617Сьогодні, 21 липня 2021 року, в приміщені Хмельницького обласного центру соціальних служб розпочалось друге у цьому році навчання прийомних батьків та батьків-вихователів з метою підвищення їх виховного потенціалу.

Перше навчання проводилось протягом 19-21 травня обласним центром спільно з громадською організацією «Турбота в дії». Навчання проходило в онлайн режимі. Участь прийняли 17 дитячих будинків сімейного типу. IMG_20210721_100637

Згідно з чинним законодавством батьки, які створили прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу, проходять один раз на два роки навчання з метою підвищення виховного потенціалу, які відбуваються у тренінговій формі.

До програми підвищення кваліфікації включено актуальні теми педагогіки і психології підліткового та юнацького віку. Окрім того, на тренінги запрошується спеціаліст із служби у справах дітей Хмельницької облдержадміністрації, яка висвітлює питання забезпечення та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Окрему увагу на таких тренінгах приділяють юридичним питанням. На заняттях відбувається також обмін досвідом між батьками. Деякі з них беруть участь у такому підвищенні кваліфікації втретє-вчетверте.

IMG_20210721_100823У перший день навчання батьки презентували досягнення прийомних дітей за останніх два роки їх перебування у сім`ї, розповідали про розпорядок дня дитини, її захоплення та досягнення, спільну діяльність з батьками. Це дозволяє оцінити якісну складову виховання дітей у родині. Також тренери допоможуть опрацювати питання, пов`язані з особливостями статевого виховання дітей різного віку та статі, особливості роботи з дітьми, які мають ознаки сексуалізованої поведінки. Отриманий інструментарій роботи прийомні батьки, батьки-вихователі застосують у виховній діяльності.

За результатами навчань батьки-вихователі та прийомні батьки отримають довідки  про проходження ними підвищення кваліфікації.  

Загалом у 2021 році навчання з підвищення виховного потенціалу згідно з чинним законодавством повинні пройти 54 родини з  числа прийомних батьків та батьків-вихователів.

Для довідки: станом на 01липня 2021 року у Хмельницький області функціонує  106 прийомних сімей та 21 дитячий будинок сімейного типу, у яких виховується 347 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*