Положення

Загальні відомості про Хмельницький обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Рішенням виконавчого комітету Хмельницької обласної ради від 19.10.1994р. №39 створено Хмельницький центр соціальних служб для молоді. Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 19.01.2005р. №8/2005-р на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27.08.2004р. №1126 «Про заходи щодо вдосконалення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю» центр соціальних служб для молоді перейменовано на центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
У фонді обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відклались розпорядчі, директивно-заплановані, звітно-аналітичні, інформаційні документи, що відображають діяльність.
З початку діяльності, тобто з 1994 року в фонді збереглися Національні, державні, галузеві та регіональні цільові програми за напрямками діяльності центру СССДМ, довідки про їх виконання, накази з основної діяльності, накази про прийняття, переведення, заохочення, стягнення, звільнення, сумісництво працівників центру, про матеріальну допомогу, листування з Держсоцслужбою з питань основної діяльності, листування з центральними органами виконавчої влади, місцевого самоврядування з основних питань діяльності, положення, інструкції, методичні рекомендації, розроблені працівниками центру, документи, листи, довідки розвитку мережі спецформувань, інформаційно-реєстраційні картки консультативних пунктів, реєстраційні картки залучених спеціалістів центру, реєстраційні картки волонтерів, первинні документальні форми обліку роботи з клієнтами, статистичні та інформаційно-аналітичні звіти, угоди про співробітництво, особові справи працівників, документи по проведенню атестації, протоколи засідань консультативно-методичної ради, колективний договір, кошториси доходів і видатків на рік, баланси використання кошторису видатків річні, особові картки по нарахуванню заробітної плати.

Місія та цілі діяльності мережі центрів

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – центр) є спеціальним закладом, що забезпечує організацію та проведення у відповідній територіальній громаді соціальної роботи із соціально незахищеними категоріями сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.
Головна місія – забезпечити доступність сімей, дітей та молоді до якісних соціальних послуг у кожній територіальній громаді області.
Основною метою діяльності центрів є сприяння у задоволенні соціальних потреб сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.
Основними принципами діяльності центру є законність, дотримання і захист прав людини, системність, доступність, конфіденційність, відповідальність за дотримання етичних та правових норм під час надання допомоги, недопущення негуманних і дискримінаційних дій щодо соціально незахищених категорій сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

Основними завданнями обласного центру є:

– Забезпечення участі обласного, районних, міських, та селищних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у виконанні загальнодержавних та інших соціальних програм з питань соціальної роботи із сім’ями, дітьми та молоддю.

– Здійснення контролю і координація діяльності районних, міських, селищних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

– Сприяння розвитку мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, закладів соціального обслуговування Хмельницької області спеціалізованих формувань, забезпечення їх функціонування.
– Інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності районних, міських, селищних центрів та закладів соціального обслговування, надання їм методичної допомоги.
– Проведення тренінгів та семінарів для працівників районних, міських, селищних центрів, закладів соціального обслговвання, фахівців з соціальної роботи, волонтерів, інших суб’єктів соціальної роботи із сім’ями, дітьми та молоддю, що залучаються до такої роботи.
– Забезпечення дотримання державних соціальних стандартів і нормативів, впровадження нових форм і методів проведення соціальної роботи із сім’ями, дітьми та молоддю.
– Проведення аналізу та оцінки потреб сімей, дітей та молоді у соціальних послугах та планування їх надання.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*